Herkese Denizaltı!!!

Personal Submarine Triton 1000
Personal Submarine Triton 1000

Zenginliğin sınırı yok. Dünyada alınabileceklerin de. Her ne kadar “para ile saadet olmaz” tadında bir ülkede yaşasak da ülkemizin başındakilerin hiç öyle halleri yok. Ha ne diyorduk? Zenginliğin sınırı yok. Motorunuz olabilir, arabanız, yatınız, eviniz, villanız hatta uçağınız (belki de uçan deniz aracınız) olabilir. Ama kaçınızın bir denizaltısı var?Personal Submarine Triton 1000 (kişisel denizaltı) isimli bu cihaz cidden ismini hak eden bir işleve sahip. Yaptığı sizi ve bir arkadaşınızı bin metreye kadar derin mavilerde gezintiye çıkarmak. Üstelik öyle basit bir şekilde yüzerek değil klima kontrollü, akrilik panoramik bir kürenin içinde. Her yeri kolayca görebileceğiniz şekilde.

Personal Submarine Triton 1000 Rahat Görünüyor...
Personal Submarine Triton 1000 Rahat Görünüyor…

Personal Submarine Triton 1000 mezopelajik bölge (mesopelagic zone) ye kadar inip en fazla üç knot hız yapıyor.
Gücünü 120 ve 24 voltluk akü den alarak altı saatlik kesintisiz bir deniz dibi macerası sunuyor. Motor gücü olarak iki adet 3hp lik ana itici motor ileri geri ve yön gücü sağlarken iki adet 3hp lik diğer yatay motor lar ise yukarı ve aşşağı hareketlere olanak veriyor.Kabin içinde ortada bulunan joystick ile bağımsız bir şekilde motorları kontrol edebiliyorken bu görevi de son derece hassas bir şekilde yerine getiriyor. Ayrıca cihazın çift duba yapısı ile azgın deniz diplerinde bile zarar gelmeden gezinmeye olanak veriyor. Derinlerde ise dört adet harici 150 wattlık halojen lambalar önünüzü aydınlatırken xenon (yanıp sönen) ışıklar ise RF yol gösterici uyarı ışıkları ile diğer çevrede bulunan aletlere uyarı veriyor.

Personal Submarine Triton 1000 Sizcede çok zevkli değilmi?
Sizcede çok zevkli değilmi?

56 3/4” çapında küre şeklindeki içine girilen bölüm rahatlık için gereken genişliği veriyor. Ayrıca kokpit VHF telsiz dış dünya ile olan bağınızı koparmazken kabinde bulunan barometre, termometre, higrometre, derinlik göstergeleri, klinometre (eğim ölçer), basınç ölçer, GPS, manyetik ve fluxgate pusula ile tam teşekküllü bir şekilde geliyor.
Tamamen kaliteli ve +A1 yolcu taşıma olanağı ile bu adresten alınabilecek Personal Submarine Triton 1000 in 2000000$ lık fiyatı ise denizin dibinde bulunması çok zor bir meblağ…