bildirgec.org

gps hakkında tüm yazılar

FIC Elija – 9.7 inç Android Tablet

kerimsarigul | 07 June 2011 12:15

FIC Elija- 9.7 inç Android Tablet
FIC Elija- 9.7 inç Android Tablet

2011 yılının tablet bilgisayar yılı olacağını bir çok teknoloji haber sitesinde okumuştum. Bu doğru sanırım. Bildirgeç okurlarına yeni çıkan teknolojik ürünleri tanıtmak isterken karşıma en çok tablet bilgisayarlar çıkıyor. Özelliklerine göre eleme yaparak en iyilerini tanıtmaya çalışıyorum. Şimdi tanıtacağım tableti de sizinle paylaşmaya uygun gördüğüm.

KT, Akıllı Telefonu TAKE Janus’u Tanıttı

kerimsarigul | 06 June 2011 08:31

TAKE Janus (KM-S200) - Akıllı Telefon
TAKE Janus (KM-S200) – Akıllı Telefon

KT firması çift çekirdekli (1.5 GHz) telefonunu Pantech’i tanıtalı üzerinden iki hafta geçmeden göz alıcı yeni akıllı telefonu TAKE Janus’u (KM-S200) tanıttı.

Herkese Denizaltı!

Beacool | 07 May 2011 23:01

Herkese Denizaltı!!!

Personal Submarine Triton 1000
Personal Submarine Triton 1000

Zenginliğin sınırı yok. Dünyada alınabileceklerin de. Her ne kadar “para ile saadet olmaz” tadında bir ülkede yaşasak da ülkemizin başındakilerin hiç öyle halleri yok. Ha ne diyorduk? Zenginliğin sınırı yok. Motorunuz olabilir, arabanız, yatınız, eviniz, villanız hatta uçağınız (belki de uçan deniz aracınız) olabilir. Ama kaçınızın bir denizaltısı var?

meizu m9 sahnede

nazrdogan | 04 January 2011 14:17

meizu m9

apple iphone satışlarında duymaya alıştıgımız uzun kuyruk haberleri bu sefer hem başka bir üreticiden hemde farklı bir ülkeden geliyor.
nereden mi? çin’den.
genellikle iphone klonu üreten çinli üreticiler, bu sefer gerçekten iphone’a rakip bir telefon çıkartmayı başarmışlar sanırım. bu ürünün üreticisi ise gerçekten iyi telefonlar yapan meizu ve modelin adı ise m9

Samsung’dan Apple’a ciddi bir tokat daha!

Beacool | 24 October 2010 15:53

Samsung dan Apple a ciddi bir tokat daha!

Samsung Galaxy Player
Samsung Galaxy Player

Biliyorsunuz ki şu aralar mobil cihaz savaşları en hararetli dönemini yaşıyor. Alemin eski kral ve prensleri soğuk terler dökerken gelen devrimin farkındalar. Mobil cihaz işletim sistemi Google ın Android inin açık kodun sağladığı rahatlık ve ekonomik artıkları Microsoft un Wm7 ını çoktan gölgede bırakmışken Apple ın Ios 4 üne karşıda gerek her geçen gün hızla artan uygulamaları (application) gerek hızlı geliştirilen yeni versiyonlarıyla öne geçmiş durumda.

Şu ara Android sisteminin faydalarını en iyi şekilde kullanan firma ise tartışmasız Samsung. Farklı modellerle her kesime hitap eden bir Android i bulunan bu firma sanırım Apple a karşı uzun zamandır bir garez besliyor. Besliyor olmalı ki onların ağır toplarını bir bir alaşağı edecek ürünleri ardı ardına piyasaya sunuyor. Iphone 4 e karşı Galaxy S, Apple Ipad a karşı Galaxy tab derken Apple ın en kuvvetli olduğu bir alanda daha savaşmaya hazır yeni askerlerini öne sürüyor…

Canon yeni Windows Mobile HandyTerminali PRea AT-100’yı tanıttı

FAYA85 | 21 October 2010 15:23

canon HandyTerminal
canon HandyTerminal

Dünyanın önde gelen fotoğraf makinesi üreticilerinden Canon
HandyTerminal’le Profesyonel kullanım için cep telefonu çıkardı.

canon HandyTerminal
canon HandyTerminal

Canon HandyTerminali PRea AT-100‘in genel özellikleri kısaca şöyle:
OMAP3505 CPU @ 600MHz, DDR-SDRAM ve Flash Disk, microSD yuvası 256MB,
3.5 “QVGA ekran,
IrDA 1,2 SIR, Bluetooth 2.1 + EDR, Wi-Fi gibi temel donanım ile geliyor. Düşmelere ve her yönden püskürtülen suya ve toz karşı dayanıklı bir gövdeye de sahip.

PRea AT-100 Serisi aynı zamanda 3G HSDPA modülü (Data + Ses) GPS, 2Mpix Kamera ve bir tarayıcı ile birlikte geliyor.
Kaynak

Transcend GPS Goggles

infine | 08 October 2010 09:54

Recon‘dan bir ilk. Özellikle kayak, snowboard ve extreme sporlar ile ilgilenenler için geliştirilmiş muhteşem bir ürün. Camların iç kısmına entegre edilmiş göstergeler ile “Transcend” enlem-boylam, hız, yükseklik, dikey kat edilen mesafe, toplam kat edilen mesafe gibi bilgilerin gerçek zamanlı olarak geri bildirimini sağlayan ilk gözlük olma özelliğine sahip. Ayrıca ivmeölçer, jiroskop, sıcaklık ve basınç sensörleri, GPS çipi, mikro LCD ekran ve 3 boyutlu lens…Kendisine “hardcore wild goggles” diyorlar.

HTC Tablet Geliyor!

sCoRPionTR | 22 September 2010 15:09

Pegatron Technology Tayvan merkezli bir laptop üreticisi. Firma HTC‘den Android işletim sistemli bir tablet üretmek için sipariş almış. HTC’nin tabletinin özellikleri kesin olmasa da şimdiye kadar duyulmuş özellikleri göz dolduruyor.