bildirgec.org

mıknatıs hakkında tüm yazılar

Mıknatıs shop

endop | 13 June 2011 20:19

Bundan bir kaç yıl önce bir proje ödevim vardı. Mıknatıslı tren üzerine olan projem müsvedde üzerinde oldukça başarılıydı. En iyi proje ödülünü aldı . Fakat bir sorunumuz vardı. Projenin maketini yapacak kadar mıknatısı hiç bulamadık. Ve projem hiç hayata geçemedi.

Herkese Denizaltı!

Beacool | 07 May 2011 23:01

Herkese Denizaltı!!!

Personal Submarine Triton 1000
Personal Submarine Triton 1000

Zenginliğin sınırı yok. Dünyada alınabileceklerin de. Her ne kadar “para ile saadet olmaz” tadında bir ülkede yaşasak da ülkemizin başındakilerin hiç öyle halleri yok. Ha ne diyorduk? Zenginliğin sınırı yok. Motorunuz olabilir, arabanız, yatınız, eviniz, villanız hatta uçağınız (belki de uçan deniz aracınız) olabilir. Ama kaçınızın bir denizaltısı var?

Dünya masanıza geldi…

Beacool | 16 March 2010 18:01

VAY!

Hayatta her beğendiğimiz şeyin çok da hayatımıza yararlı icatlar olması gerekmiyor değil mi? Bu gibi durumlarda kendinize bahaneler yaratarak o “şeye” ne kadar ihtiyacınız olduğunu kendinize ve varsa size “alma” diye baskı yaratan hayatınızdakilere savunma duruma düşersiniz.

Benim sıkça yaşamış olduğum bu olaya sanırım bu zamazingoyla bir yenisi daha eklenecek. Görünüş bakımından gayet şık duran bu teknolojik oyuncak dünyanın güneş alan ve karanlık bölgelerini size gösteriyor. Hem de patentli teknolojisi sayesinde dönerek gece gündüzü gösterip, mıknatıslı yapısıyla havada asılı kalarak. Evet çok küçük bir kesim dışında kimsenin işine yaramayacak ama ışıkların sönmesiyle görsel bir güzellik yaratacağı aşikar…

Switchital Clock – Mıknatıslı Saat

hkmt | 10 September 2009 09:35

Daha önce puzzle saat başlığıyla bu tasarımı çağrıştıran bir saat uygulamasını tanıtmıştım. Bu saat ise alt tarafta bulunan mıknatıs parçaların yardımı ile kadran üzerindeki ilgili küçük metalik çubuk parçaları ucuca getirerek o anki saat ve dakikayı sayısal olarak gösteriyor. Saniyeler dakikayı bulunca saat üzerindeki metalik parçalar harekete başlayarak yeni saat ve/veya dakikayı oluştururken ayrılan bazı parçalar ise daha sonraki hareket için diğer parçaların bulunduğu kısımda uygun yerlere yerleşir.

icoster (bilye eğlencesi)

neoturk | 26 June 2009 19:24

icoster
icoster

icoster bilyeleri raylara taşıyan bir kule ve eklemeli raylardan oluşan bir sistem bilyeler otomatik olarak kuleden bırakılmakta ve sizin düzenlediğiniz şekilde icoster üzerinde hareket etmekte.
fiyatı: £59.99
video

Sudaki Zaman

erdenk | 11 May 2009 11:23

Resimde gördüğünüz iki küçük top aslında bir saatin akrep ve yelkovanı. Bu mıknatıs özellği gösteren küçük toplarla saatin kaç olduğunu öğrenmek için tek ihtiyacınız olan bir bardak, bir tabak ve bir miktar sıvı. Bu 3’lüyü bir araya getirdiğinizde kırmızı top bir anda akrebe beyaz olan ise yelkovana dönüşüyor. Bu minimalist saate sahip olmak isterseniz 300$ hazırlayın ve burayabuyrun.
kaynak

mıknatıslı objektif

ex choice | 07 January 2009 12:52

usb fever ilginç aksesuarlarına bir yenisini daha ekliyor.ve mıknatıslı çıkarılabilir objektif sunuyor.iphone ve diğer cep telefonlarında hatta ve hatta bilgisayarlarda hada yüksek kalitede görüntü imkanı sunuyor.
anahtarlık boyutunda ve taşınabilir özellikte.
ürün ile birlikte verilen mıknatıslı çemberi cihaza yapıştırdıktan sonra objektif ile mıknatıs özelliği sayesinde kameranız artık objektife sahip.
objektif 0.67x yakınlaştırma yaparak yakından çekim imkanı tanıyor(super makro)
yakınlaştırma yaparak yakınlaştırma seviyesini iki kat arttırıp uzaktan daha iyi kadrajla fotoğraf çekmeyi sağlıyor.
balık gözü ise 170 derece görüş açısıyla eğlenceli sonuçlar almanızı sağlıyor.

Manyetik Bileklik

Chat Noir 1 | 09 October 2008 18:16

Eğer çoğunlukla çiviler, küçük metal vidalar ve benzerleri ile uğraşıyorsanız, size güzel bir haberim var. Artık çivi çakarken onları nereye koyacağınızı şaşırmayacak ve zorlanmayacaksınız. Bu manyetik bileklik sizin yerinize çivileri tutacak sizse çekice konsantre olabileceksiniz.Düşünsenize bir tablo asacaksınız.Çivilerden biri elinizde, diğeri dişlerinizin arasında.Tam o anda arkadaşınız size bir soru soruyor.Çiviyi mi çakacaksınız, cevap mı vereceksiniz? Doğal olarak sinirlenirdiniz. Artık bu küçük ama işe yarar manyetik bileklik sayesinde bu sorunlardan kurtuluyorsunuz. Mavi, yeşil,sarı,kırmızı olmak üzere renk çeşitleri bulunan bu kullanışlı yardımcının fiyatı ise 19.95 dolar.