Google‘ın popüler ve olay yaratan programlarından biri olan Google Earth‘ün yeni sürümü yayınlandı. Tüm dünyayı ücretsiz olarak görebileceğiniz Google Earth ile bazı şehirlerin tümünü (New York, Chicago vs.) ve önemli yapıları 3 boyutlu olarak görebilirsiniz. Yeni sürümle beraber bu özellik geliştirilerek 3 boyutlu ağaçlarda eklendi.

Google Earth 6 ile Google Street View artık bütünleşik olarak uygulamayı kurduğunuzda bilgisayarınızda yer alacak. Streev View’in kullanıldığı alanlar ise mavi renk ile işaretlenmiş durumda. Yeni bir özellik olan “Pagman” karakteri ile Street View’in kullanıldığı yerleri kolaylıkla dolaşabilirsiniz. Karakterinizi klavyenin yön tuşları ve mouse ile hareket ettirmeniz mümkün.

(San Francisco, California)
3 Boyutlu yapılar ve şehirlerden sonra gelen yeni özellik ise 3 boyutlu ağaçlar oldu. Bu yeni özellik ile Google Earth’e toplamda 50’den fazla ağaç türü eklendi. Fakat bununlada kalmayan Google, geçmişe yolculuk adında farklı bir özelliğini de yeni sürümüyle beraber duyurdu. Google Earth’te yer alan zaman cetveli sayesinde geçmiş yıllardaki Google Earth görüntülerine bakmanız mümkün.

(1948 – Google Montain Kampüs Alanı)
Google Earh’ü ücretsiz olarak buradan indirebilirsiniz. Google’ın Google Earth’ün yeni sürümü hakkındaki açıklayıcı videoyu ise buradan izleyebilirsiniz.Ayrıca Bakınız :
* Hangi Facebook arkadaşınız sizi silmiş?* iOS 4.2 Yayınlandı* Facebook Messages Ortaya Çıktı* Facebook ve Twitter ne kadar güvenli?* Skyfire: iPhone’da Tarayıcı Savaşı Kızışıyor* Blekko* Mozilla Labs’tan Chromelessangelsdemos: Blog | FriendFeed | Twitter | Email | RSSKaynak : Google Blog