1 – google xml sitemaps: bu eklenti siteniz için google, yahoo ve bing arama motorlarına uyumlu xml site haritası oluşturmak içindir. bu sayede arama motorları sitenizin içeriğini kolayca indeksleyebilirler. eklentiyi kurduktan sonra webmaster sayfasından site haritanızı kaydetmenizi tavsiye ediyoruz.

google xml sitemaps
google xml sitemaps

2 – nextgen gallery: wordpress için geliştirilmiş tam donanımlı ajax ve flash destekli bir resim galerisi eklentisi. kapsamlı ve çekici galeriler oluşturmak için ideal. ayrıca resimlere filigran eklenebilir.

nextgen gallery
nextgen gallery

3 – wp-pagenavi: blogunuzun alt kısmına sayfa numaraları ekleyerek yazılar arası gezintiyi kolaylaştıran bir eklenti.

wp-pagenavi
wp-pagenavi

4 – yet another related posts plugin: blogunuzda bir yazının altında o yazıyla ilgili başka yazıların başlıklarını listeler. bu sayede diğer yazılarınızın da okunmasını sağlayabilirsiniz. ilgili olabilecek yazıları seçmede başarılı bir algoritması var.

yet another related posts plugin
yet another related posts plugin

5 – wp-postviews: bu eklenti ile bir yazının kaç defa görüntülendiğini gösterebilirsiniz.

wp-postviews
wp-postviews

6 – lifestream: facebook, twitter, delicious gibi sosyal paylaşım sitelerindeki yaptıklarınızı blogunuza veya kenar çubuğuna aktarmaya yarayan bir eklenti.

lifestream
lifestream

7 – eklebunu: ziyaretçilerinizin popüler sosyal paylaşım sitelerine yazılarınızın linkini eklemelerini sağlar.

eklebunu
eklebunu

8 – subscribe2: sitenizde bir e-posta bülteni oluşturarak ziyaretçilerinizin bu bültene abone olmalarıyla yeni yazı yazdığınızda e-posta ile haberdar edilmelerini sağlıyor.

subscribe2
subscribe2

9 – featured content gallery: sitenizde yazılarınızı tanıtan bir slayt gösterisi oluşturabilirsiniz.

featured content gallery
featured content gallery

10 – wp-db-backup: veritabanını yedekleme eklentisi.

wp-db-backup
wp-db-backup

11 – gd star rating: blogunuzdaki yazılar ve onlara yapılan yorumlar için puanlama sistemi kurmanızı sağlıyor. puanlamayı popüler sitelerde olduğu gibi yıldız şeklinde yapabilirsiniz. kenar çubuğu bileşenlerini de destekliyor ve burada en çok puan alan yazılarınızın listesi gibi istatistikler de gösterebilirsiniz.

gd star rating
gd star rating

12 – easy adsense: adsense reklamlarıyla para kazanmak için bunları sitenize eklemeyi ve yönetmeyi kolaylaştıran bir eklenti. bu eklenti sayesinde kenar çubuğuna bileşenler yardımıyla reklamları ekleyebileceğiniz gibi yazılarınızın alt veya üst kısımlarına ekleme seçenekleri de sunuyor.

easy adsense
easy adsense

popüler yazılarım:
* blog’lamaya giriş rehberi* blog’lamanın tarihçesi ve wordpress* wordpress kullanıcı rolleri* 7 püf nokta ile hitinizi artırın