bildirgec.org

SkYwALKeR-hafif

8 yıl önce üye olmuş, 23 yazı yazmış. 42 yorum yazmış.

..bir pazar sabahı…

SkYwALKeR-hafif | 07 October 2002 01:03

Pazar sabahı uyanırsınız, haftanın en keyifli günüdür, tek isteğiniz bir an evvel otonuza atlayıp fırından sıcak ekmek, poğaça ve gazetelerinizi alarak eve dönüp annenizin demlediği nefis aromalı çay ile keyifinize keyif katmaktır…

Ama nerdeeeeeeee…

Çıkarsınız saptığınız ilk sokakta devasa bir iş makinası 10-12 adam eşliğinde kocaman bir çukurun yanında durmaktadır, üstelik karşıdan irice bir Jeep ile bir bayan gitmek istediğiniz yöndeki yolu kapamıştır. Yarım arabalık yerden geçerek sokağı anayola bağlayan noktaya geldiğinizde anayoldaki çalışma nedeniyle tıkalı olduğunu görür bir an evvel ordan kaçmak amacıyla istemeden yanlış döner ve büyük bulvara çıkarsınız, işte o anda Pazar Kabusunuz çoktan başlamıştır bile….

Nefret duygularıyla çıktığınız 3 gidiş – 3 gelişli bulvarda Ekmek ve gazetelerinizi başka biryerlerden almak üzere gazlarsınız, ama ani bir acı frenle duraksarsınız nedenmi? Çünkü asfaltlar muz kabuğu gibi soyularak zift dökülmeye hazır hale getirilmiştir, hiç bir işaret konulmadığı halde yaklaşık 20 santimlik bir boşluğa düşersiniz, hemde frene asılmanıza rağmen.

Artık bir sigara yakmanın zamanı gelmiştir, karnınız açtır ama olsun…

Sonunda planladığınız tam aksi yönde başka bir noktada bulunan Fırın ve gazeteci civarına ulaşırsınız, ama etrafta bir gariplik vardır çevreniz çok fazla kırmızı-beyazdır, anlaşılan orada bir partinin mitingi vardır ve arabanızı 3 dakikalığına bile park edecek yeriniz yoktur.Hüzünlü gözlerle X unlu mamüller ve gazetecinin önünden gazlayarak uzaklaşırınız, artık bu noktada hırsınıza yenik düşmeye başlarsınız, ara yollardan dolaşırken beyniniz açlık, sigara ve sinirden uyuşmaya başlamıştır.

O sırada kendinize gelirsiniz, o da ne ? Evinizin önündesinizdir ve her şey yeniden başlamak üzeredir. Şansınızı bir kez daha denemek üzere ilk gittiğiniz sokağa gitmek üzere hareketlenirsiniz ama oraya giden cadde 20 dakika önce çift şeritken şimdi bariyerler konmuş ve tek şeride düşürülmüştür, “Herhalde uyurken farkında olmadan bir başka paralel evrene transfer oldum!” diye düşünürken dev iş makinası tuhaf adamlar arasından ana caddeye çıkıp hayallerinizdeki fırına ulaşıp sıcacık ekmeklerinizi alırsınız. Biraz ilerden gazetelerinizide alıp eve kısa yoldan ulaşmak için saptığınız diğer sokakta ise 10 metre genişliğinde ve 3-3,5 m. derinliğinde bir çukuru son anda farkedip iki teker üzerinde geçersiniz..

Artık evin önüne gelmişsinizdir 2 araba arasından park eder ve eve ulaşırsınız..Saçlarınız sinirden dimdik olmuş, ve annenizin tuhaf bakışları arasında sofraya ulaşıp çayın dolmasını beklerken gazetede okuduğunuz bir haber sizi sinirden molekülize etmeye çoktan yetmiştir bile…

Seçimden bir oy fazla çıkarmak uğruna hizmet verdiğini sanan yönetimlere ithaf edilir.

Dünyayı Kurtaran Adam 2

SkYwALKeR-hafif | 23 September 2002 22:15

Efsane geri dönüyor !

Türk sinemasının efsanevi bilim-kurgu yapıtının devam filmi için start verildi !

Dün akşam Atv haberi izleyenler bunu öğrendiler ve konuyla ilgili bir kaç röportaj izlediler.

Peki daha fazlasına ne dersiniz ?

Öncelikle oyuncular dan başlayalım öncelikle filmin yönetmeni başrol oyuncuları ilk film ile aynı.

Başrolde Cüneyt Arkın ve Aytekin Akkaya var, yönetmen ise yine Çetin İnanç.

Cüneyt Abinin rolü kabul etmemesi durumunda filmin çekilmeyeceğinden söz ediyor yapımcıları, ama Cüneyt Arkın rolü kabul etmiş. Bu kez daha sağlam bir görsellik içerecek film ancak geyik öğesi had safhada olacak tabii. Yani öyle ciddi akıllı bir film beklemeyin bu kezde.

Işın palaları ve uçan düdüklü tencere tipli gemilerden söz ediliyor. Ama görsel efektlşer eskisine göre çok daha sıkı.

Yani siz eve dönünce anlayacaksınız ancak o uçan şeyin düdüklüden bozma uzay gemisi olduğunu.

MaXi REZALET Her Boyutta Sarmalıyor..

SkYwALKeR-hafif | 22 August 2002 16:52

Olayın aslı şudurki Turkcell ve sayısız şirketin bağlı olduğu Çukurova Grup tepetaklak gidiyor ! Nasıl mı ? Buyrun inceleyelim … Aslında bu yazıyı evvelki blog’a ahkam olarak yollayacaktım ama sanırım biraz boyunu aşacak, en iyisi “paylaşımlı blog!” olarak yollamak daha mantıklısı.

Turkcell abonelerinin Maxi mesaj konusundaki haklı tepkilerini okuduğum sırada çalışma arkadaşımdan gelen mesaj beni hayrete düşürdü .. “Son ödeme tarihini geçirmiş olan bütün abonelerimiz için, fatura ödemesi beklenmeksizin her fatura düzenleme tarihi öncesinde aylık %8 oranynda günlük gecikme faizi hesaplanıp faturalandırılmaktadır.”