bildirgec.org

moroje-hafif

11 yıl önce üye olmuş, 11 yazı yazmış. 20 yorum yazmış.

gong fu

moroje-hafif | 30 March 2005 12:37

Stephen Chow‘un, Tsang Kan Cheong ile birlikte senaryosunu yazdığı, oynadığı ve yönettiği Kung Fu Hustle uzun zamandır beni etkileyen bir iki filmden biri! Yakın zamanda vizyona girecek olan filmi seyrederken, çizgi film tadındaki sahnelerde eğlendimse de; felsefesi ve görsel şöleni üzerine şeker serpip sunulmuş gibi bir etki yaratmış filimin genelinde ve bence de çok hoş bir şey çıkmış ortaya. Hong Kong Film Festivali’nde 16 dalda aday olmuş ve 4 dalda ödül almış olan filmi seyretmenizi önerir, iyi günler dilerim:)

sevgili gaia,

moroje-hafif | 03 December 2003 16:53

bu akşam değişik bir yoldan geldim eve. üsküdara indim. motor. kalabalıksız şehir. gri-yeşil deniz. lacivert gök. hava. ışıklar. sigara. soğuk. eller en soğuk. lacivert. sessiz kalabalıksız şehir. ışıklar. lacivert. sarı camlar. dipdiri deniz. lacivert. köpükler. beyaz. asya. rüzgar sol taraftan. demek ben sağdayım. lacivert. ücret. kağıt. köprüde minik ışıklar bir yerlere giden. lacivert. aralarda uzun ses-siz-likler. belki tam ortadayım. belki avrupa. indim. hala sallanıyorum.gece.

kızgın

moroje-hafif | 21 October 2003 11:12

İnsanoğlunun yarattığı şiddet ve vahşet, içimizdeki faşizm sel olup akıyor her yerden. Üstümüze. Kanalizasyon çukurundayız da sanki, her taraf bok. Yetmezmiş gibi yukardan -gökten- hala yağmaya devam ediyor.

moroje-hafif | 15 September 2003 11:53

aşk yoksulluğu kötüleştiren bizleri, yoksa saçı okşanan hangi çocuk döver kardeşini, açız biz demiş ya nazım, en çok sevgiye… parmağımızın minik bir kıpırtısını bile bilene özlem. özlem doymayınca, parmak olur kesilen.

herkesin on parmağı mı var sanki?