bildirgec.org

hiçkimse-hafif

11 yıl önce üye olmuş, 19 yazı yazmış. 153 yorum yazmış.

abd

hiçkimse-hafif | 28 May 2004 02:37

bir devletten öte (ya da beri) dev bir şirket…irili ufaklı şirketlerin oluşturduğu bir holding devlet. bu holding nasıl batırılabilir? ya herkes (diğer tüm devletler) onunla alışveriş yapmayı kesecek, ya da alışveriş kanalları bi şekilde tıkanacak…bekleyeceğiz ya da. bi şey okumuştum, şirketler üçüncü nesille beraber batma sürecine girermiş diye…ne dersin beybi?

bok kokusu

hiçkimse-hafif | 17 May 2004 18:58

CEMİYETİN SESİ GAZETESİ, VERDİĞİ ÖDÜLÜ GERİ İSTİYOR

Kahramanmaraş’ta yayımlanan Cemiyetin Sesi Gazetesi’nin sahibi, Yılın Hukukçusu seçtiği Türkiye Barolar Birliği Başkanı Özdemir Özok’tan, ”Başbakanı içime sindiremiyorum” dediği gerekçesiyle verdiği ödülü geri istedi.

bismillah…

hiçkimse-hafif | 06 May 2004 00:16

eurovision şarkı yarışması’nda son hazırlıklar sürerken, akşam saatlerinde prova yapan ukraynalı sanatçıların şarkı söylediği platform çöktü. ince saçtan yapıldığı iddia edilen platformun çökmesi kısa bir paniğe neden oldu. grup üyelerinin küçük sıyrıklarla atlattığı kaza ile ilgili olarak, basınla ilişkileri yürüten elif DAĞDEVİREN şu açıklamayı yaptı: “ukraynalı grubun şarkısı çok ŞİDDETLİ. bu yüzden kolonlara dayanamayan birkaç cam kırıldı. platform çökmesi gibi bir durum yok.”

kıssa’dan hisse

hiçkimse-hafif | 04 April 2004 23:48

ondan sonra o da ona demişki. bıdı bıdı. o zaman şöyle bişey olmuş: bıdı bıdı bıdı. kıssa sensin, hisse de sana girsin. beybi nerede?

none

hiçkimse-hafif | 04 April 2004 22:55

erzurum’dan gelmiş. sabah erken inmiş otobüsten. en yakın parkı soruyor, işi gücü olanların gözünden çapak gidene dek oturup beklemek için. bir kamu kuruluşunda kapıcıymış, emekli olmuş. kaç çocuğu varmış bilinmiyor, ama bir oğlu askere gitmiş, para yetmiyormuş. sırtına denki vurup gelmiş. iş arıyor. 70 yaşlarında. kısa konuşuyor. sesi titremiyor. sadece en yakın parkı soruyor. siyahın matemi yanılıyor. phx muhtemelen ailenin tek çocuğu. şımartılmış. kafası azbuçuk çalışıyo. öğretmenin en çok kendisini sevmesini istiyo. hep parmak kaldırıyo. o bebek doğmalı bence. unutma ilacı diye bişi olmalı. var mı yoksa? beybi nerede?

başardım

hiçkimse-hafif | 22 March 2004 02:38

sevgili günnüğüm, sonunda başardım. lanet lastik fırtlatmacaya adımı yazdırdım bea. oh bea!

internetin hayatımızdaki yeri ve önemi

hiçkimse-hafif | 16 March 2004 21:02

az önce internet bağlantısı kesildi. üç dakka geçti yok. beş dakka bekledim, ı-ıh, yok, gelmiyor. elimi yıkayım boş vaktimde bari diye lavaboya doğru giderken, ‘ulan internet kesik, su da kesilmiş midir acaba? diye düşündüm. valla. (burası günnüğüm istediğimi yazarım. ama aslında amacım, bunları yazdım diye bana saldıracak tipleri fişlemek. beybi bişey yazmasa da olur. hadi bakiim)

komplo teorisyenlerine iş çıktı

hiçkimse-hafif | 10 March 2004 00:06

  • kara kuv. komutanlığınca kaymakamlıklara gönderildiği öne sürülen bir yazıda, ab ve abd yanlısı azınlıklar, yüksek sosyete grupları, tarikatlar, satanistler, internet v.s grupları hakkında bilgi istenmiş.
  • yakacık çarşı mahallesindeki mason locası derneğinin bulunduğu binada, saat 22.30 sıralarında patlama meydana geldi. ilk belirlemelere göre 3 kişi öldü, 7 kişi yaralandı.
  • amerika, “ortadoğulu teröristler” konusunu işleyen filmlere, uzunca süredir maddi destek veriyor. bizde de benim bildiğim bir ilk olarak, osman sınav’ın çektiği dizi ve filmlerde amerikan karşıtı söylemler yeralıyor.