bildirgec.org

voip hakkında tüm yazılar

Üyelik olmadan bedava sms

voipkredisi | 21 March 2011 14:49

Bedava sms, telefon görüşmesi aslında masrafı reklam ve benzeri amaçlarla karşılanan hizmetler oluyor. Yani siz biz bedava sms göndeyoruz veya voip telefon görüşmesi yapıyoruz ama bunun maliyeti site tarafından karşılanıyor.

Bunu net olarak sitesinde belirten ve bedava sms hizmeti veren bir site internette bu konudan çok yazı var ancak sms hizmeti hiç bu kadar kolay veren görmemiştim.

FringOut Andorid’e Skype’nin yerine geçmeye geliyor.

dextarus | 04 November 2010 17:37

Androidmobil işletim sisteminde VoIP programlar konusunda Skypeliderliğini sürdürürken sahaya yeni bir oyuncu daha geldi, fringOut.

FringOut
FringOut

Skype‘nin aksine FringOut eski Android sürümlerinde bile çalışmakta. Skype en az 2.1 sürümünde çalışırken FringOut 1.6 sürümünde bile çalışabiliyor. Ve Skype’den üstün kılan bir özelliği ise 3G de çalışabilmesi. Bilindiği gibi Skype sadece WiFi bağlantıda çalışabiliyor.
Program Yahoo, ICQ, AIM, Facebook, Twitter, Windows Live ve Google Talk bir çok mesajlaşma platformunu destekliyor.

Skype 5.0 10 Kişiyle Aynı Anda Görüntülü Görüştürecek.

mturkmen | 06 September 2010 10:38

Eğer Windows’unuzda Skype kullanıyorsanız şanslısınız; Skype 5.0 beta 2 artık bizimle. Skype’da yeni özellik; daha önceki beta versiyonunda 5 kişi olan sınırı 10 kişiye çıkarıldı. Dokuz kişiyle aynı anda hiçbir zaman görüşmeyecek olsanız da, yine de otomatik çağrı yenileme, daha iyi görüşme kalitesi ve yeni kullanıcı arayüzü nedenlerinden dolayı sürümü yükseltmek isteyeceksiniz.

Şunu unutmayın ki grup arama özelliği sadece Windows tabanlı, yani görüşmeye katılacak kullanıcılarında Windows sürümüne sahip olması gerekiyor. Bu arada hatırlatalım ki bu hala beta versiyonudur. Bundan dolayı, sizin yerinizde olsam nükleer silahsızlanma hakkındaki iş görüşmemi grup konferansımı Skype ile yapmazdım (En azından şimdilik).

Gmail üzerinden telefonları arayın

sCoRPionTR | 26 August 2010 17:31

Skype başta olmak üzere diğer Voip servislerinin başarısı ve Google’ın uzun süredir bu sektöre girmek istediği biliniyordu. Öncelikle GTalk’u geliştiren Google bu servis üzerinden telefonları aramaya izin vermemişti. Fakat uzun süredir beklenen özellik artık Gmail’e eklendi.

Voip Özellikli Router D-Link DVG-5402SP

Emreabf | 03 August 2010 16:20

Ağ ürünleriyle farklı çözümleri birleştiren D-link bu kez bize daha ekonomik konuşmalar yapabilmemiz için DVG-5402SP’yi sunuyor.

İnternet üzerinden telefon görüşmesi yani VOİP telefonlar gün geçtikce çoğalırken D-link hem internet yönlendiricisi hem de 2 adet Voip telefonu aynı anda destekleyen bu ürünü bizlere sunuyor.
Voip konusunda oldukça kaliteli bir sisteme sahip bu ürün içindeki servisi sayesinde ses kalitesini kontrol ediyor. Görüşmelerin normal hatlara göre çok daha net olduğu Voip özelliğinde güvenlik de düşünülmüş. Vlan özelliği olmasından dolayı ses izalasyonu denilen bir yöntemle görüşmelerin dinlenmesini imkansız kılıyor. Bunlara ek olarak elektrik kesilse bile telefon hizmetini sunmaya devam ediyor.

sabit hatta numara taşıma artık gerçek

osmanoktay06 | 13 July 2010 13:00

telekominikasyon tekeli, tüketici hakları, iletişim özgürlüğü derken 2009 eylül ayında BTK sabit hatlarda da cep telefonlarında olduğu gibi numara taşınabilirliğini serbest bırakmıştı. ancak teknik yetersizlikler nedeniyle 1 yıla yakın süredir henüz pratikte numara taşınabilirliği mümkün halde değildi. (1 yıl olmasına rağmen an itibari ile taşınmış 343 sabit hat mevcut). nihayet sabit hatlarda numara taşıma hususundaki tüm engeller ortadan kalktı ve rekabetin önü biraz olsun açılmış oldu. işte bizi sabit ücretten kurtaracağını umut ettiğimiz bu uygulamanın avantajları ve kimilerine göre büyük anlam ifade edecek olan dezavantajları:

iPhone ve iTouch’lara Yeni Çehre: IOS4!

majesty s infinity | 02 July 2010 12:38

Uzun süredir yazılımına önemli bir güncelleme gelmemiş olan iPod Touch ve iPhone’lara Apple tarafından yepyeni bir çehre kazandırılıyor. Evet burada donanımsal bir değişiklikten bahsetmiyoruz. Bunun yerine yepyeni ve uzun süredir beklenen özelliklerin geldiği müjdesini veriyoruz. Bunlar öyle özellikler ki!

Google Voice

angelsdemos | 04 January 2010 17:02

Google birçok alana elini uzatmış durumda.Başlarda sadece arama motoru olsada artık kendi işletim sistemini yapacak kadar ileri gitti.Son günlerde nexus one dışında hazırladığı başka bir ürün daha var ; Google Voice

Google voice ; sesli mesaj, arama iletme, mesaj kopyalama gibi telefon ile alakalı tüm hizmetleri sunan bir uygulama.Google, internet üzerinden başka birine veya telefona arama yapmayı sağlayan teknolojileri geliştiren şirket Gizmo5 ile anlaştı.Bu sayede bu piyasayada da varlığını hisstetirecek Google’ın, skype ile yarışacağı düşünülüyor.
Google’ın ürün geliştirme Bölümü başkan yardımcısı Bradley Horowitz şu açıklamada bulundu ;

BİZİ DİNLEYEN VİRÜS

SERKANEHIR | 01 November 2009 12:29

Günümüz Dünyasında Teknoloji ve İnternet alanında inanılmaz bir hızda değişim ve gelişim yaşanmakta. Bu değişim ve gelişmeler insanların dolayısıyla kullanıcıların yararına olup, hayatı daha kolay, daha eğlenceli vs. bir hale getirme yönünde olduğu gibi tam tersine kötü niyetli ve bize, teknolojik araç ve gereçlerimize, iletişimimize…(bu listeyi daha çok uzatabiliriz aslında) zarar vermek yönünde de olabiliyor.
Nitekim Dünyanın en önde gelen bilgisayar-bilişim güvenlik firmalarından Symantec, bilgisayarda yapılan konuşmaları kayıt altına alan bir virüsün varlığını açıkladı. Symantec in açıklamasına göre bu virüs programı ya da VoIP (Voice over Internet Protocol) ile sesli görüşme yapan kullanıcıların konuşmalarını Mp3 formatında bilgisayara kaydederek çalıyor. ERA IT Solutions şirketinde yazılım mühendisi olarak çalışan Ruben Unteregger tarafından yazılan virüs ingilizcede “wiretap trojan” (telekulak virüs) diye adlandırılıyor. Bu virüsün 480 milyon kullanıcısı olan ve her geçen gün büyüyen kullanıcı kitlesinden dolayı Skype’ı hedef aldığı bildirilmiş. Peki bu ne anlama geliyor? Skype ı hedef alan bir virüs aynı şekilde diğer milyonlarca insanın kullandığı konuşma programlarınıda hedef alabilir ya da başka programlar için benzer bir başka virüs üretilebilir.
Şunu anlıyorum ki bu virüs programlarının önüne geçmek neredeyse imkansız. Çünkü ne kadar önlem alınırsa alınsız öyle ya da böyle bilgisayarlarımıza giriyorlar. Çünkü her yerdeler…Ama virüslere karşıda tamamen korunmasız değiliz..Şöyle ki gerekli araştırmaları yaparak bilgisayarınıza güçlü ve kullanışlı bir antivirüs programı kurabiliriz. Bu programı sık sık güncellemek ve internette gezinirken her önümüze gelen siteye tıklamamamız gerekiyor. Virüslerden korunmayla ilgili en kısa zamanda kapsamlı bir araştırma yapacağımı ve bu yöndeki bilgilerimi burada sizinle paylaşmaktan büyük mutluluk duyacağımı belirtiyor, saygılarımı sunuyorum…
kaynak:http://www.teknoportal.gen.tr/haber_detay.asp?haberID=1413