bildirgec.org

üniversiteler hakkında tüm yazılar

bölüm değişikliği hakkında

TorosU | 19 June 2012 16:38

Ben Bilgisayar Mühendisliği’ni kazandım ama aklım hep Yazılım Mühendisliği’ndeydi, acaba kazandıktan sonra bölüm değişikliğini hangi üniversitede yapabiliyoruz?

Çocuk gelişimi

TorosU | 19 June 2012 16:38

Kamu alanındaki Sosyal Hizmetler ve Çocuk esirgeme kurumlarında ve diğer rehberlik ve araştırma merkezlerinde artık büyük çoğunlukla çocuk gelişimi ve psikoloji önlisans ve lisans mezunları atanacakmış. Çocuk gelişimi içerik olarak nasıl bir bölüm, hangi üniversitelerde bu bölüm var bilen var mı?

inoversite projesi ile üniversitelerimiz hayat bulacak

Vformumya | 23 December 2011 16:20

dünyada teknoloji transferini aktif olarak kullanan ve başarılı olan ülkelerin başında abd geliyor. abd dışında kanada, israil, ingiltere, isviçre, brezilya gibi ülkelerde de üniversiteler yaptıkları araştırma geliştirme çalışmalarını, proje ve tezlerini ticarileştirebiliyor ve uygulamaya geçilmesini sağlıyorlar. abd’de 1996 yılında teknoloji transferi sonucu oluşan ekonomik aktivitenin değeri 25 milyar dolar ve 212.500 yeni iş olanağına tekabül ediyor;

yukarıdaki verilere göre dünya üniversiteleri yaptığı araştırmaları sanayiye entegre olarak üretiyor ve yüklü ekonomik geri dönüşler sağlıyor. fakat ülkemizde henüz bu anlamda bir faaliyet yok.

Dünyanın En İyi Üniversiteleri

mahirgul | 07 February 2011 12:38

Dünyadaki en iyi okullarının ekonomik dengeleri elinde bulunduran büyük ülkelerde bulunuyor olması herhalde tesadüf değildir.
Dünyanın kaderinin değiştirilebileceği yerlerden olmasının yanısıra,
binlerce yıldır aydınlanmanın simgesi olmuşlardır.
Bu kadar önemli olan bu büyük üniversiteleri ilginç özellikleri ile size anlatmak istedim.

Harvard Logo
Harvard

Türbana Üniversitelerde Yer Yok

murti37 | 23 October 2008 16:02

Türban konusunda Anayasa Mahkemesi’nin kararı açıklandı. Türbana kesinlikle üniversitelerde yer yok. Resmi gazatede yayınlanan anayasa değişikliği de iptal olmuş oldu. Ama tartışmalar yıllarca sürdüğü gibi yine sürmeye devam edecek. Anayasa Mahkemesince alınan bu kararın neye dayandırıldığı,hangi maddelere gönderme yapıldığı ve daha fazla detay için lütfen tıklayın

Türban Tartışmaları
Türban Tartışmaları

Her üniversiteliye bir iş

gsmteknik11 | 22 October 2008 09:56

Türkiyenin en büyük iş ve eleman bulma platformlarından biri olan secretcv23 il ve 48 üniversiteyi dolaşarak öğrencilere hayallerindeki kariyer fırsatlarını sunmak için her üniversiteliye bir iş sloganıyla bir çalışma başlatmış. 1,2,3. sınıf öğrencilere staj yapmak için son sınıf öğrencilere ise kariyer konusunda Türkiye’nin en büyük şirketlerinde çalışma fırsatı sunucak, konuyla ilgilide universiteyibitiriyorum adında bir site hazırlayarak detaylı bilgi verilmiş.

Korsankitap!

nihilanth | 14 July 2008 09:37

Korsan kitap deyince insanın aklına popüler kitapların korsan baskıları gelir.. Burada ise bambaşka bir projeden söz ediyoruz.

Kolektif kitaplar oluşturma hedefiyle yola çıkan korsankitap, yazarlara kendi yazdıkları eserleri yayınlatma fırsatı veren ilginç bir oluşum. Şimdilerde ise gemiye “korsan yazarlar” aranıyor.

Halihazırdaki kitap basım-yayım-dağıtım-pazarlama-tanıtım yapısına karşı farklı bir yaklaşım sergilediği için korsan ismini alan proje ile, tek bir yazarın oluşturduğu bir kitap yerine, onlarca, yüzlerce hatta binlerce yazarın meydana getirdiği kitaplar ve setler oluşturulması hedefleniyor.