bildirgec.org

ucuzluk hakkında tüm yazılar

Benzin fiyatlarına ayak uyduralım!

okebye | 05 May 2011 21:00

Benzinciler uygulamasına iPhone uygulamalarını dolaşırken denk geldim ve sizleride aydınlatmak istedim. Bildiğimiz üzere Türkiye’de benzin alabilmek için ufak bir servetiniz olması gerekiyor. Hergün yepyeni bir benzin zammıyla uyanıyoruz ve artık ipin ucu kaçmış durumda. Ancak benim yeni farkına vardığım bir şey varki, oda benzin fiyatlarının her benzincide, her şehirde farklı olması.

İkea’da İsveç Gıda Marketi

Chat Noir 1 | 01 July 2008 11:11

İkea’yı evimiz için hoş tasarımlı mobilyalar aksesuarlar alabileceğimiz bir alışveriş merkezi olarak biliyoruz ancak şimdi ikea’da İsveç gıda marketi açıldı.Evinize isveçten bir lezzet götürmek isterseniz burada çeşitli kurabiyeler, lezzetli reçeller,uygun fiyatlı balık ve deniz ürünleri bulabilirsiniz.Ben mavi kızılcık reçelinin tadına baktım gerçekten hoştu.İsveçlilerin geleneksel yiyeceklerinin örneklerini bulabileceğiniz bu marketteki ürünler ile ilgili detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.Ayrıca şunuda söylemeden geçemeyeceğim.Normalde 15 yada 20 ytl’yi bastırmadan bir karidesi koklayamazsınız bile.Tabi haliçte balıklara yem olsun diye satılan 1-2 ytl’lik karidesler hariç.Burada boyutları küçük olsada özel soslu ve rokalı karidesli bir sandviçin 2ytl’ye satıldığına tanık oldum.Ayrıca üst kattaki bir restaurantta ise 4.50 ytl’ye karidesli salata yiyebiliyordunuz.Bununla birlikte 1.50 ytl’ye iki sosisli sandviç ve sınırsız içecek alabiliyordunuz.Gözlerime inanamadım.Bu kadar ucuz fiyatlarla hiç karşılaşmamıştım.Bana kalırsa yolunuz düşerse bir ziyaret edip tatlarına bir bakın derim.

Ucuz internet için alternatifiniz mevcutmuş

hzhubble | 02 January 2008 21:33

Şurada yer alan habere göre, TürksatKablo 10YTL’den başlayan fiyatlarla genişbant internet olarak adlandırdığı bir hizmet vermeye başlamış. Bunu bir kampanya ile, örneğin Limitsiz 3Megabit internet hizmetini, ayda 69 YTL’den alabiliyorsunuz. Tam liste şuradan bulunabilir. Bu bahsedilen kampanyanın güzelliği ise “kurulum ücreti” denen şeyin alınmayacak olması (normalde, 60YTL’den fazla tutuyor.)

TürksatKablo’nun verdiği hizmet KabloInternet hizmeti olduğu için Zaman gazetesi manşeti yanlış atmış. ADSL hizmeti değil verilen, başka türlü bir teknoloji kablo.

Cebit’te son gün Kelepir Satış !? bilmecesi :)

taninmayan-68170 | 28 September 2007 20:17

son günlerde mail adreslerine gelen bir posta var !
“CeBit’in son günü kelepir satışlar yapılacak ! mış ! ama bende duymuş olmayın ! ( LCDler 1Bin YTL :)”
diyen bir mail dollaşıyor ortalıkta yaw ! 🙁

konuyala ilgili olarak bir çok uzak doğu firması ürün tanıtımı sonrası memleketine dönüşte kargo masrafı olmasın diye bazen maliyet fiyatına bazen ise eşantiyon niyetine özellikle son gün ellerindeki ürünleri tüketikleri mantıklı bir gerekçe olarak gösteriliyor. ! 🙂

Kelepir Evler

kayvenk | 20 July 2007 18:13

http://www.milliyet.com.tr/content/galeri/yeni/goster.asp?id=1&galeriid=1435