bildirgec.org

hzhubble

11 yıl önce üye olmuş, 7 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

Mavi Bilgisayar Battı ama..

hzhubble | 06 July 2009 11:12

Ankara’nın büyük teknoloji marketlerinden Mavi Bilgisayar, bugün itibarı ile web sitesinde yayınladığı şu mesajla, batmış gibi görünüyor (firmanın bir iflas ilan edip etmediğini şu ana kadar öğrenebilmiş değilim.)

Ankara’da birkaç yılda büyüyüp serpilen Mavi Bilgisayar, özellikle son zamanlarda, haftasonları yaptığı devasa indirimli kampanyalarla ilgi çekiyordu. Büyük mağazaları ile Ankara dışında da hizmet vermeye başlamıştı. Fakat okuduğum haberlere göre “bir gecede” batmış.

Drigg: drupal ile digg

hzhubble | 11 January 2009 14:54

Digg, reddit gibi sitelerde içeriği değerlendirme, anasayfa gibi önemli bir alana, hangi içeriğin geleceğini üyelerin beğenisine sunma, üyelerin katılımını bir tıklama kadar kolaylaştırma, kategorileştirilmiş, zengin içeriklerle siteler oluşturma fikri gelişti, serpildi.

Drupal içerik sisteminin içinde geliştirilmekte olan bir modul, drupal sitelerini birer “digg” sitesine çevirmenize olanak sağlıyor. Adı Drigg.

10 Megabit mümkün

hzhubble | 09 September 2008 22:26

TürksatKablo -memleketimizin makus Kablo TV ve Internet talihini değiştirmesi için aldığı görevde- arada bir kampanya yaparak, görece daha rahat ve hızlı olan internet altyapısı ve hizmeti hakkında halkın aDsL algı eşiğini aşmaya çalışıyor.

Türkiye’de Kabloİnternet konusunda geçen yıllarda yaşanan kurumsal kaos, her ne kadar örneğin DijitalKablo gibi şeylerden bizi uzak bıraksa da, eldeki imkanları sonuna kadar kullanıldığında 10Megabit internetin analog hatlardan da olsa verilebileceğini görebiliyoruz bu kampanya ile.

yeni dalga, ilk uyduların sesleri

hzhubble | 29 March 2008 10:43

Amerikalılar, Sovyetler Sputnik’i uzaya gönderdiklerinde, tuhaf birşey oldu. Dinliyorlardı, ama nasıl müdahale edebileceklerini bir türlü bilmiyorlardı. O küçük küre, uzayda kaldığı süre içinde Dünya’nın üzerinde “bip bip” sesleri inliyordu, adeta, ama henüz kimsede o sesler için kulak yoktu. İlginçtir, Sputnik zamanıda İstanbul üzerindende de dinlenecek halde bağırıp çağırıyordu.

Ucuz internet için alternatifiniz mevcutmuş

hzhubble | 02 January 2008 21:33

Şurada yer alan habere göre, TürksatKablo 10YTL’den başlayan fiyatlarla genişbant internet olarak adlandırdığı bir hizmet vermeye başlamış. Bunu bir kampanya ile, örneğin Limitsiz 3Megabit internet hizmetini, ayda 69 YTL’den alabiliyorsunuz. Tam liste şuradan bulunabilir. Bu bahsedilen kampanyanın güzelliği ise “kurulum ücreti” denen şeyin alınmayacak olması (normalde, 60YTL’den fazla tutuyor.)

TürksatKablo’nun verdiği hizmet KabloInternet hizmeti olduğu için Zaman gazetesi manşeti yanlış atmış. ADSL hizmeti değil verilen, başka türlü bir teknoloji kablo.

“Devletin kısa yolu”

hzhubble | 20 July 2007 10:14

birinci seçilen logo
birinci seçilen logo

E-Devlet Logo ve Slogan Yarışması sonuçlandı. Ulaştırma Bakanlığı ve Türksat A.Ş. tarafından yürütülen e-devlet kapısı projesi, logo ve slogan yarışması sonuçlandı. Logo yarışmasında Erol Balkan’ın logosu birinci seçildi, projenin sloganı ise Yasemin Sulhiye Aydoğan’ın “Devletin Kısa Yolu” sloganı birinci seçildi. Daha fazla bilgi buradan elde edilebilir.

e-devlet için logo yarışması

hzhubble | 29 March 2007 12:09

e-Devlet kapısı projesinin vatandaşlar tarafından daha yakından ve kolay bir şekilde tanınması, katılım gösterilmesi ve aktif olarak kullanılmasına uygun bilinci geliştirmek için yapılan “logo ve slogan” yarışması, Ulaştırma Bakanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde basına duyuruldu.

Gerçi bazı gazeteler “hacker”lara meydan okunduğu yazsa da, bunu işin fantastik kısmına alıp not etmek gerekir. Zira, hiç bir site kırılmaz değildir vs.