bildirgec.org

ücretsiz ikonlar hakkında tüm yazılar

hayran kalacağınız 21 adet kaliteli ve ücretsiz ikon seti

xerre | 17 June 2009 16:16

İkonlar, bir tasarımdaki görsel zenginliğini artıracak önemli elemanlardandır. Bunun yanında bilgisayarımızda kullandığımız simgeler de aynı şekilde bilgisayarımızdaki görsel zenginliği artıracak unsurlardandır. internette çeşit çeşit ikon setlerini bulabileceğiniz tonla site mevcut. Fakat çoğu ya birbirlerini tekrarlayan setlerden oluşuyor ya da kalitesiz örnekleri içeriyor. (şuradaki hariç)
Bu açıdan bu yazıda kendi derlediğim ve başka yerlerde bulamayacağınız 21 adet kaliteli ve ücretsiz ikon setine yer vereceğim.
başlangıcı, tüm web tasarımlarında kullanılan olmazsa olmazlardan olan simgelerle yapalım:

hareketli sayfa yükleniyor simge seti

Loading Animated Gif

50 adet gif formatında hareketli ikon

Ücretsiz Grafik Tasarım Kaynakları

pinkfloyd | 31 March 2009 14:25

Web üzerinde stok fotoğraflar, dokular ve motifler, fırçalar, simgeler ve yazıtipleri gibi tasarımcıların dahili oldukları komüniteler ile paylaştıkları kullanışlı ve yaratıcı çeşitli grafik tasarım kaynaklarına ulaşmak mümkündür.

Bu makalede grafik tasarım kaynaklarına yönelik en iyi içeriklerin bir derlemesini bulacaksınız.

Stok Fotoğraflar

1. Flickr: Creative Commons

Flickr: Creative Commons
Flickr: Creative Commons

Çevrimiçi fotoğraf paylaşımının yanısıra tasarımcılar ve fotoğrafçılar ile takılmak için kullanabileceğiniz en ünlü sitelerden biri Flickr’dır. Yahoo! tarafından işletilen Flickr sitesi bünyesinde yer alan Flickr: Creative Commons adlı sayfa, Creative Commons lisansı‘na sahip içeriğe doğrudan ulaşabilmenizi sağlar.

2. morguefile

morguefile
morguefile

morguefile pek çok sanatçının katılımıyla oluşturulmuş kullanıcılar tarafından hazırlanan stok fotoğraflarını içeriyor. Site bünyesinde yer alan gelişmiş organizasyon şeması ve küçük resim önizlemesi, hızlı aramalar yapmanıza yardımcı oluyor. Ayrıca çeşitli kılavuzlara ve sitenin üyesi diğer sanatçılara ulaşmak için de sitenin forumlarına bir göz atmayı ihmal etmeyin.

Productive Dreams Avatar ve İkon Seti

CyberBlow | 02 November 2008 22:13

Productive Dreams’in kullanıcılara ücretsiz olarak yayınladığı PSD formatındaki avatar ve ikon setini yayıncının web sitesinden indirebilirsiniz.
PSD formatındaki avatar ve ikonları istediğiniz şekilde projelerinizde kullanabilirsiniz.