bildirgec.org

thanko hakkında tüm yazılar

Thanko’dan Dizüstü Bilgisayarları için Masa Çantası

dextarus | 08 November 2010 16:32

Dizüstü bilgisayarların fazla ısındığını hepimiz biliyoruz. Hatta o kadar çok ısınıyor ki bacaklarımızı rahatsız bile ediyor. Bir de dizüstü bilgisayarına ihtiyacınız var ama oturacak bir yer de yok. Ayakta dizüstü bilgisayarınızla uğraşmak zorunda kalmak oldukça zor bir iş. Neyse ki Thanko firması bunu düşünmüş ve “masalı dizüstü bilgisayar çantası” üretmiş. Yandaki resimden de az çok anlaşılacağı gibi çantamızın içinden ayaklar çıkıyor ve çanta bir anda masa şeklini alıyor.

Tabii Thanko ısınma sorununa da çözüm bulmuş masa şeklini alan bu çantanın içerisinde dizüstü bilgisayarınızı koyacağınız yerde bir de soğutma ünitesi bulunmakta. Hatta çantanın sağ bölmesinde farenizi rahatça koyup kullanabileceğiniz bir bölüm bile çıkıyor.

Dijital Dürbünlü Kamera!

kagit kalem silgi | 19 October 2010 17:12

Thanko’s ilginç tasarım fikirlerinden biri daha..
8 Mpix kamerası ile kullanıcısına video görüntüleri veya fotoğraf çekme imkanı sağlayan dürbün, bu özelliği ile rakiplerinden ayrılıyor.

Diğer özellikleri ise şu şekilde:
Cihazda iki video modu VGA modu mevcut.
VGA (640 x 480) ve (320 x 240) WVGA ..
Video kaydını AVI formatında yapıyor.
4032 × 3024 resim çözünürlüğü sunuyor.
Dürbün kamerası, 4x dijital zooma sahip.

Kablosuz WebCam

kalsiyum sandoz | 23 April 2010 17:04

Hayatımıza teknolojiyle, teknolojinin kendisinden daha çok giren kablolara dur demenin, hop demenin, ağır ol adamım demenin zamanı geldi de geçiyor artık. Allahtan halden anlayan Japon mühendisler ve şirketleri var da bu nefret edilesi zımbırtılardan kurtuluyor gibiyiz. Thanko kablosuz webcam da bu kurtuluşun bir parçası. 320 x 240 piksel, 10 metre menzilli, 5 saat pil ömrü olan kamera biraz pahalı gibi, yaklaşık 100 dolar.

Thanko BLHEAD02 MP3 Özellikli Bluetooth Kulaklık

mcosar | 06 April 2010 15:20

Japon firması Thanko MP3 çalar özellikli ürünü BLHEAD02‘yi satışa sundu.

Ürün Bluetooth 2.0 destekli ve 16 GB’a kadar microSD kart desteği sunuyor. MP3, WMA ve WAV formatındaki ses dosyalarını da oynatabilmekte.

Cihazın sağ kulaklığında müzik dinlemek için kullanabileceğiniz düğmeler, sol kulaklığında ise telefon görüşmesi yapabilmek için gerekli tuşlar bulunmakta.

USB üzerinden ısınan eldiven

axanc | 15 March 2010 16:12

Kışın soğuk günleri geride kalmaya başladı. Ve aynı zamanda da kışlık kıyafet almanın tam zamanı, bütün firmalar indirime girmeye başladı. Kışın soğuk günlerinde bilgisayar kullanırken eli üşüyenler için çok güzel bir eldiven tasarımı yapılmış.

Eldivenin en güzel yanı, usb kablosundan aldığı elektrik ile ısınıyor olması. Ayrıca parmak uçları da açık olduğu için klavye veya mouse kullanımını zorlaştırmıyor.

Ancak fiyat konusunda biraz sorun yaşayabilirsiniz. Zira bu eldivenin fiyatı yaklaşık 2.500$. Bahsettiğimiz indirimler bu ürüne uğramamış olsa gerek.

Thanko Düğme Kamera

canertong | 14 January 2010 18:11

Tokya’ da bulunan Thanko şirketi bir casus aracı olan gizli kamerayı giysi düğmesine koymayı başardı. Casusluk yapacakların yüzünü güldürecek olan Thanko gizli kamera diğer aksesuarlarıyla birlikte saılmakta.

Sistem Özellikleri:

  • 15 fps görüntü yakalama
  • 1280 x 1024 piksel boyutunda ve JPEG formatında görütü saklayabilme
  • 5 ayrı düğme seçeneği farklı kıyafetlerde kullanmak için
  • Kolay dosya transferi için USB desteği

Fiyatı 6,600.00 Yen olarak saptanmıştır.
Kaynak : crunchgear

Thanko’dan GPS li kol saati

mrtlms | 02 November 2009 14:03

Japon Thanko firması yeni GPS modüllü saati GPSTRVBK’i tanıttı.

Dışarıdan bakıldığında normal bir saat gibi görünen GPSTRVBK, içinde bir adet GPS modülü barındırıyor ve bu modül sayesinde, GPS modülü aktif hale getirildiğinde (bir tuş yardımıyla) bütün hareketlerinizi kaydediyor. Kaydedilen bu bilgiler, saati bir bilgisayara bağladığınızda Google Map tarzındaki programlar üzerinde sizin hareketinizi gösterebiliyor.

Ürün şu an Japonya’da 17800 fiyatla satılmakta ve yakında aynı fiyatla şu adreste satışta olacak.

thanko microsports

schizophrenia13 | 18 September 2009 10:12

thanko microsports
thanko microsports

zamazing üreticisi thanko’nun son ürettiği mp3 çaları microsports, kulakiçi bir kulaklıktan biraz daha büyük. şarj olup bilgisayara bağlanmadığında diğer kulaklıkla bağlantı sağlayan bir usb yuvasından başka da bir bağlantı kapısına sahip değil. 2 ve 4gb kapasiteli 2 modele sahip çalıcı MP3/WMA/WAV ses dosyalarını destekliyor. 16×25×22mm boyutlarında ve 8 gr ağırlığında.

Thanko Mini Projektör

umitkilic | 15 June 2009 11:25

Thanko boyutları 61 x 37 x 60mm olan, ağırlığı sadece 142g olan küçük bir projektör geliştirdi.

iPhone, iPod ya da PC ile uyumlu olan projektör, 45 inç 640 x 480 çözünürlüğünde görüntü verir.

USB bağlantılı elektronik sigara

kotaman | 31 March 2009 00:17

Japon firması Thanko, ilginç USB ürünleriyle dikkat çekiyor. Son olarak elektronik sigaranın USB’li türevini geliştirdiler. Etrafınızı zehirli dumana boğmadan, katransız sigaranızı gönül rahatlığıyla içebilirsiniz. Bir türlü bırakamadığınız sigarayı daha kolay bırakabilirsiniz.

Cihazı USB aracılığıyla şarj edebilirsiniz. 11 adet izmarit (kartuş) ile gelen ürünün fiyatı 33$ civarında.