bildirgec.org

canertong

6 yıl önce üye olmuş, 16 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

Ilhamsal Kartvizit Tasarimlari

canertong | 29 Haziran 2010 13:43

Kartvizit is dunyasinda ne kadar buyuk bir yere sahip oldugunu hepimiz bilmekteyiz. Ne kadar ilgi cekici ve orjinal tasarimlar kullanilirsa, musterinin ilgisini o kadar cekcektir. Karsinizda ilham alabileceginiz kartvizit tasarimlari.

Ipad alternatifleri

canertong | 10 Mayıs 2010 10:18

Birinde Ipad görürsünüz fakat bu sizin için biçilmiş kaftan olmayabilir. İşte size 9 adet Ipad alternatifi. İhtiyacınız için en iyisini bulabilirsiniz belki daha cüzzi bir miktarla.

1. The Notion Ink Adam Android Tablet

10 inçlik ince dokunmatik ekranıyla cazip gibi görünüyor. 3 megapixel kamerası ve 16 saat pil süresine sahip. Ipad’de olmayan flash desteğine de sahip. Pixel Qi screen ile okuma yaparken ayarlamaları da cabası.

2. WePad

Koşucular İçin 10 adet Iphone uygulaması

canertong | 09 Mart 2010 12:22

Koşmayı seven insanlar için, spor ayakkabıyı bağlayıp, kapıdan çıkıp ve uzun adımlar atarak olduğu yerden uzaklaşmak bir süre sonra monoton bir hal alabilir. Bazen rutini bozan değişiklikler iyi sonuçlar getirebilir. Iphone da bu konuda boş durmamış işte karşınızda koşucular için 10 adet uygulama. İyi koşmalar.

1. RunKeeper Pro

RunKeeper Pro
RunKeeper Pro

Runkeeper pro iphone’un spor için yaptığı en çok bilinen birçok özelliği içinde barındıran uygulamalardan birisidir. GPS takibi, uzaklık, hız göstergesi, kalori hesabı ve önceden yaptığınız aktivitelerin zamanları ve diğer bilgileri en çok bilinen özelliklerindendir. Bu kaydettiğiniz bütün bilgileri aynı zamanda Runkeeper pro’nun web sitesine eş zamanlı olarak yükleyebilirisiniz de. Bu uygulamanın basit şekilde olanı bedava fakat bütün özellikleri için cüzzi bir miktar para talep ediliyor. Ne de olsa iphone.

Fiyat: $9.90

Göstergesiz Saat Aurora

canertong | 02 Mart 2010 12:11

Aurora normal bir saatten çok farklı olarak saat göstergesi yok. ilginç değil mi?

Tasarımcı unutmuş da olamaz peki nasıl?

Saate bakmak istediğiniz zaman tek yapmanız gereken ekrana dokunmak.

iphone’dan vazgeçirecek android uygulamaları (android apps)

canertong | 01 Mart 2010 15:03

android uygulamaları iphone app store’un çeşitliliği yanında geride kalsa da Android’in google ürünleri için kolayca entegre olması göze çarpan bir özellik.

iphone uygulamalarını göz ardı edemeyiz fakat android uygulamaları da hem açık pazar avantajı hem de google çalışanlarının her gün çıkardığı ürünlerle iphone kullanıcıları için oldukça avantajlı. işte bunlardan birkaçı:

1. OpenHome

Telefondaki ilk görünen kısmı yani anasayfasınızı istediğiniz gibi düzenlemenizi sağlayan yararlı bir android uygulamasıdır. Değişik klavye seçenekleri ve istediğiniz şekildeki takvim ve saatlerle hoşunuza gidebilir.

2. Google Voice

aslında bu uygulama bilinen bir sekreter ama her seferinde başlatmanıza gerek yok. google listen uygulamasını başlattığınız zaman; ulaşamadığınız zamanlarda google listen ile daha sonra ya mesajı yazılı olarak ya da sesli olarak dinlemenize olanak sağlıyor. bu uygulama ile aynı zamanda gmail hesabınızı da entegre edebilirsiniz. Tabii bunun için bir gmail hesabınız olması gerekiyor.

Google kod hazinesinden 15 buluş

canertong | 08 Şubat 2010 18:37

2006 yılından bu yana bir google servisi olan Google kod (sourgeforgegibi) geliştiriciler için lisanslı ve paylaşımı güçlendiren kaynağı sağladığını hepimiz biliyoruz. Orada bulunan fantastik 15 adet kod deposu ile karşınızda.

1. Twotiny

Paul Jarvis at twothirty tarafından geliştirilen ve her amaç için uygun ikonlar barındırmaktadır. Photoshop kaynak kodlarıyla birlikte bulabilirsiniz.

Kendin Google Kendin Ye!!!

canertong | 15 Ocak 2010 11:17

Herkesin bildiği gibi Google logosu herkes tarafından bilinen ve hergün o günün önemiyle ilgili değişmesiyle güncel bir altyapıya sahiptir. GoogleMyWay isimli site ise bu logoyu kişiye özel ve kişinin kendi Google tabanlı arama motoru yapmak istemiş.

google my way
google my way

Kendi Google’nız için burdan…

Thanko Düğme Kamera

canertong | 14 Ocak 2010 18:11

Tokya’ da bulunan Thanko şirketi bir casus aracı olan gizli kamerayı giysi düğmesine koymayı başardı. Casusluk yapacakların yüzünü güldürecek olan Thanko gizli kamera diğer aksesuarlarıyla birlikte saılmakta.

Sistem Özellikleri:

  • 15 fps görüntü yakalama
  • 1280 x 1024 piksel boyutunda ve JPEG formatında görütü saklayabilme
  • 5 ayrı düğme seçeneği farklı kıyafetlerde kullanmak için
  • Kolay dosya transferi için USB desteği

Fiyatı 6,600.00 Yen olarak saptanmıştır.
Kaynak : crunchgear