bildirgec.org

tehlike hakkında tüm yazılar

ÇOCUKLARINIZIN GÜVENLİĞİNİ SAĞLAYACAK 9 İPUCU

aysuncaner | 19 April 2012 10:05

Mutlaka okumuş veya duymuşsunuzdur. Kaçırılıp zarar verilen , öldürülen , bulunamayan çocukların sayısı ne yazık ki her geçen gün artmaktadır.Çoğu zaman suçlular hedeflerini rastgele seçerler. Ne olursa olsun , çocuklarımızın güvenliği gerçek bir sorundur.Onların güvende olduğundan emin olmak için yapılabilecek şeyler var…

 • ÖNEMLİ TELEFON NUMARALARINI VEADRESLERİNİ EZBERLETİNOkul öncesi için bu çok önemlidir.Ona ev adresini
  ve mümkünse telefon numarısını ezberletin.Bu , bir alışveriş merkezinde ya da parkta kaybolmaları halinde yetkililerin çok işine yarar.
 • YABANCILARLA GİTMEMESİ GEREKTİĞİNİ ANLATINOkul öncesi çocuklar için ‘ yabancilar’ onunla ilgili olmayanlar anlamına geldiği öğretilmelidir.Ona sadece annesi ,babası ( veya onaylı aile üyeleri ve arkadaşları ) ile gitmesi gerektiği söylenmelidir.*OKUL ÇIKIŞLARINDA BEKLEMİSİNİ SÖYLEYİNÇocuğunuzun okul servisi ile gitmesi daha iyidir.Ama eğer çocuklarınızı okuldan alan biri iseniz ona ,sizi okul içinde beklemesi gerektiğini öğretiniz.
 • ÇEVRESİNİ GÖZLEMLEMEYİ ÖĞRETİNYalnız yürüyorsa zaman zaman omuzunun üstünden arkasına baksın.Park eden arabaların çok yakınıdan geçmesin.
 • ONA BİR DÜDÜK ALINŞüpheli görünümlü bir kişi onayaklaşırsasürekli düdük çalmasını tembihleyin.Büyük çocuklara biber gazı spreyi almayı düşünebilir siniz.
 • ONA KENDİNİ SAVUNMA TEKNİKLERİNİ ÖĞRETİNÇocuğunuza karate dersleri aldırmayı düşünebilisiniz .O bir karete uzmanı olmak zorunda değildir.Öğrenmesi gereken potansiyel suçlulardan uzaklaştırmaya yardımcı olacak tekniklerdir,
 • ONUN İNTERNET KULLANIMINI DENETLEYİNSuçlular cinsel suç gibi suçlar için kurbanlarını internetten buluyorlar.Ona kendi kişisel bilgilerini herkese vermemesini söyleyin.( kendi ev adresi,cep tlf. numarası, okulunun adı ) gibi.
 • KENDİSİNİ RAHATSIZ EDEN HER KONUYU SİZE ANLATMASINI SAĞLAYINÇocuğunuzla konuşun, onunla kaliteli zaman geçirin.Onunla konuşurken kesinlikle başka bir şeyle ilgilenmeyin.
 • ÇOCUĞUNUZUN ARKADAŞLARINI TANIYIN

  Arkadaşlarını daha iyi tanımak için onları eve davet edin.Atıştırmalıklar hazırlayıp onlarla bağ kurun.Mutlaka telefon numaralarını bir yere kaydedin. Çocuğunuza ulaşamadığınız zaman onlardan bilgi alabilirsiniz.SON BİR KAÇ SÖZ…Bu önlemler ,çoçukları paranoyak bir bireye dönüştürür mü diye düşünmeyin.Bu onlara kendilerini korumaları gerektiğinin önemini anlatır.Unutmayın, ÇOCUKLARIMIZ AVUCUMUZDAKİ KELEBEK GİBİDİRLER.ÇOK SIKARSANIZ ÖLÜRLER,ÇOK AÇARSANIZ UÇUP GİDERLER…

DİKKAT! BU BLOG HAYAT KURTARIR!

tolga baskan | 30 March 2011 10:50

Merhaba, madem blogluyoruz ve paylaşıyoruz, bu linki mutlaka değerlendirin. Hiçbir kar amacı gütmeyen www.tehlikedeyim.net adresindeki blog şehirde ve doğada hayatta kalmanın yollarnı, şehirdeki tehlikelerden nasıl kurtulacağınızı, tehlikeden önce, tehlike esnasındaki ve sonrasındaki çözüm ve önerileri sunuyor…Bence değerlendirin, blogun sloganı da çekici “DİKKAT! BU BLOG HAYAT KURTARIR!”

Zihniyet-i rezalet

admin | 27 March 2011 19:46

Aman Tanrım!
Yok böyle bir kıvraklık… Nasıl iştir yarabbi ne muhteşem bir yalancılık. Olağan üstü esnekliğinin yanında, bir de oynak kahpelik…

Derse mola vermişti hoca. Çimlerin üzerine bağdaş kurmuş, gökyüzünde ahengine hayran olduğum güneşin tadını çıkarıyordum. İki çift karşıdaki banklara oturdular. Üç boyutlu görebiliyordum onları.

Derin bir sohbete daldılar. Dünya ters dönse onlar hala düz duracak vaziyette. Gözleri sadece 21(üşenmedim saydım) kare taştan oluşan bölgede geziniyordu. O çemberin dışında olup bitenler umurlarında değildi sanki…

HİBRİT(SOYU KESİK) TOHUMLAR

nihansage | 07 January 2011 18:51

Günümüz de çarşı pazara giden pek çok kişi, aldığı ürünün hormonlu mu yoksa hormonsuz mu olduğunu kendine sormadan edemez.Aslında asıl kendimize sormamız gereken soru bu değildir.

Hayat ve İnsan Olmak Adına…

firatocal | 05 September 2010 17:28

Siz hiç elektrik kesintisi sonucu dapdar ve kapkaranlık bir asansör boşluğunda saatlerce sıkışıp kaldınız mı… O çaresizlik psikolojisi içerisinde , havasızlıktan ölme tehlikesiyle karşı karşıya bulundunuz mu hiç…

Cevabınız ne olursa olsun , daha bu kadarıyla bitmediğini , kaldığınız saatlerin günlerle , haftalarla hatta aylarla çarpıldığını, üstüne üstlük size rahatça ulaşamadıkları için geçip giden çaresizlik içindeki aylar boyunca tek iletişim imkanınız olan daracık bir delikten yaşama bağlandığınızı canlandırmaya çalışın zihninizde…

iPad Tehlike Altında!

majesty s infinity | 28 April 2010 12:58

Internet haber sitelerinde yayınlanan bir haber teknoloji kullanıcılarını şoka uğratmış olmalı. Zira bu haberde daha yeni çıkmış olan ve en önemli özelliklerinden birisi “çok güvenli” olması olan iPad’e bir saldırının olduğu ve bu saldırı yüzünden iPad’in tehlike altında olduğu yazıyor.

En Emniyetli Silah..!

ceyhanan | 01 February 2010 15:14

Saat koldaysa silah emniyeti kapatıyor
Saat koldaysa silah emniyeti kapatıyor

Alman Armatix firması tarafından geliştirilen bu silah sahibini tanıyor.

RFID teknolojisi ile donatılmış silah sahibinin kolundaki saatten kimlik tanımlaması yaparak emniyetin açık ya da kapalı olacağına karar veriyor. Eğer silah başka ellerdeyse ya da sahibinin kolunda saati yoksa ateşlenemiyor. Silahın kimlik tanıması için gereken mesafe el bileğinden parmak ucunu geçmiyor.

Saat kolda değilse silah emniyeti açıyor
Saat kolda değilse silah emniyeti açıyor

Bu durumda silah çalınmış olsa dahi kullanılabilir olmadığından işe yaramaz (tabii sistem kırılana kadar)

kadın kokusu

admin | 31 January 2010 13:23

On iki yaşındaydım. Bankonun önünde uzanan zakkumlar vardı. Boylu boyunca uzanırdı. Güzel kokardı. Lakin o kadar alışmışım ki o kokulara dikkatimi çekmezdi. O zakkumlara ince bir çizik atılır. Oradan yağı gibi bir sıvı akardı. Bir tarla zakkumdan bir avuç parfüm özü çıkardı. Benim için herhangi bir kokuydu zakkum. Taa ki…

Lisedeydim. Hayalimdeki kadın karşımda duruyordu. Evliydi. Hayallerim olamazdı. Otuzlarında. Bana göre epey olgun. Bedenine bakardım, bedenini ortaya çıkartan kıvrımlarına… Böyle bir karım olmalı derdim. Edebiyat öğretmenimdi. Edebiyata deli gibi çalışırdım. Kompozisyonlardan hep on alırdım, gözüne gireceğim ya… Aşıktım. Bir gün ona kavuşacaktım. Onun gibi birini bulacaktım. Dünyadan haberi olan, bedenine giysileri, diline cümleleri yakıştırmasını bilen, ayakları yere basan. Anladım ki, o zakkum kokuyordu. Tek bir koku vardı. Salt zakkum. Buram buram zakkum kokardı. Derin bir nefes çekerdim ciğerlerime, o gelsin diye içime. Zakkum dolardı içim. O zakkumdu. Benden başkası almazdı bu kokuyu.

Kalemin kılıçtan üstünlüğü!

Beacool | 20 January 2010 13:37

Sıradan bir kalem gibi
Sıradan bir kalem gibi

Dünyanın bin bir türlü hali var. Günümüzün yüksek sosyo ekonomik ve kültürel farkları yüzünden de bazen bu hallere istenmeyecek durumlar ekleniyor. Kim ne derse desin otuz kırk sene öncesinden çok daha tehlikeli bir dünyada yaşıyoruz.

Bu durumda kişisel savunma ön plana çıkmaya başlıyor. Eskiden yanımızda bulunan biber gazı, şok cihazları ve bunun gibi aletlerin artık çok bilinir oldu. Bu durum saldırganların bu aletleri görmesinde ters tepki yaratabiliyor. Günlük hayatta kullanılan ürünler ise dikkat çekmediği için daha bir başarılı.

DİKKAT BU MAİLİ AÇMAYIN!!!

admin | 04 January 2010 10:49

Son günlerde terörü lanetliyoruz ,herkesi birlik olmaya çağırıyoruz konulu bir mail alırsanız sakın açmayın.Çünkü Emniyetin verdiği bilgilere göre belirtilen mail açılırsa Pkk lı hackerlar tarafından yollanan bu mail bilgisayarınızı çökertebilir.

Birlik kokan cümlelerle bölücülerin oyununa gelmeyelim.

Ayrıntılı bilgi arayanlarburaya bakabilir…