bildirgec.org

tasma hakkında tüm yazılar

Evcil hayvanlarınız ışıl ışıl!

Beacool | 04 May 2010 18:53

Hadiii! ilgilen benle!
Hadi ilgilen benle!

Evcil hayvanınız sahibiyle olmaktan hoşlanır. Hatta sizin ondan sıkıldığınız anların çoğunda dahi yanı başınızda bekler. Bir göz temasınız, bir “gel kızım!” lafı onu sıkılarak yattığı yerden kaldırıp sevinçle yanınıza gelmesini sağlayacaktır. Köpek olsun kedi olsun (Başka evcil hayvanlarda olur mu bilmem ama aranızda bağ varsa neden olmasın) yanınızda (hatta üstünüzde) bulunmaktan hoşlanırlar.

Ama can dostunuzun her an yanınızda olması acaba onun için ne kadar iyi? Hayvan sever (bkz uzunca bi yazı sonu notu) arkadaşlarımın en çok yaptığı hataların başında da bu gelmekte. Her ne kadar bağımız onlarla kuvvetli olsa da bazı durumlarda onların içgüdülerine yenik düştüğü zamanlar olmakta. Karanlık yol kenarı mesir alanında beraber gece gezmesine çıktığınız kuçunuz gece duymuş olduğu sesin peşinden koşarken (buna koruma ya da cinsine göre avlanma içgüdüsü deniyor) yola çıkıp ezilmesi yaşanan olaylar arasında. Bu aslında talihsizlik değil otorite – eğitim eksikliği ve büyük oranda da bilinçsizlikten kaynaklanıyor.

Led Dog Collar
Led Dog Collar

Kuçunuz enerjisini harcarken siz kazanın…

Beacool | 11 February 2010 18:53

Hep söylemişimdir herkes evinde bir evcil hayvan beslemeli diye. Evcil bir hayvanın insanoğluna kattığı psikolojik ve kişisel katkılar tartışılmaz. Evde bir canlıdan söz açılınca da ilk akla gelen isim genelde köpekler oluyor. Size dost olması, koruması ve sorumluluk bilincinin gelişmesinin yanında artık onlar size elektrik de üretiyor.

Korkmayın dostunuza eziyet yapmayacağız. Fido Fashion tarafından üretilen bu zamazingomuz elektrik üreten bir tasma! Evet yanlış okumadınız.. Üreticiler alternatif enerji elde etmek için akıllara gelen gelmeyen her yöntemi deniyorlar. Kuçunuzla dolaşırken çok sık olarak gerilip bollaşan tasmanın dizaynının içine bir dinamo koyarak elektrik üretmeye çeviren bu icat gayet yararlı gibi duruyor. Üzerindeki ledler aracılığı ile şarj durumu hakkında bilgi sahibi olmak da mümkün.

Sanal Tasma

erenderen | 31 January 2009 12:32

Sanal Tasma
Sanal Tasma
Özel Tasma ve Verici
Özel Tasma ve Verici

Bu zamazingo evinde köpek besleyen hayvan severler için tasarlanmış. Wireless sinyaliyle çalışan bu zamazingo sadık dostlarınızı, onlara yasakladığınız odalara girmemesi veya mobilyalarınıza yaklaşmaması konusunda eğitmenize yardımcı oluyor. Örneğin yiyecekleri aşırmak için mutfağa girmelerini, sabah sizi uyandırmak için yatağa çıkmalarını engelleyebilirsiniz. Bir nevi sanal tasma veya çit görevi görüyor. Köpeğiniz, vericiyi yerleştirdiğiniz alana yaklaşınca ona zarar vermeyen bir sinyal yayıyor ve boynundaki özel tasmayı harekete geçirip, onun geri dönmesini sağlıyor. Köpek birkaç denemeden sonra oraya yaklaşmaması gerektiğini öğreniyor. Set kablosuz sinyal yayan bir verici ve özel bir tasmadan oluşuyor. Verici üç adet AA, tasma ise iki adet CR2032 pil ile çalışıyor. Satışı şurada. Merak edenler burayı inceleyebilirler.

Tekrarlanan Kolonlarda Margin ve Padding Taşmasından Kurtulmak

admin | 12 January 2009 10:52

CSS ile kolonlar (column) oluşturmak zor olmayan bir şey. Ancak sütunlarınız dinamik bir şekilde oluşuyorsa ve CMS ‘niz kodlarla oynamanıza pek izin vermiyorsa aşağıdaki resimdeki gibi taşmalar söz konusu olabilir.

Uneven Columns with CSS

Normal şartlarda (koda elle müdahele edebileceğiniz basit bir yapıya sahipseniz) son sütuna özel stil tanımlayıp sorundan kurtulabilirsiniz.

Peki dinamik bir yapıda çalışıyorsanız bu sorunun nasıl üstesinden geleceksiniz?
Çözüm
Sırasız listeyi(unordered list) sarmalayarak (wrapping) taşan marginleri saklamak!

Apartmanda Köpek Beslemek

Chat Noir 1 | 17 June 2008 12:51

En iyi dostlarımız köpekler, köpek sesinden rahatsız olan komşularımız ve bu komşulardan rahatsız olan bizler.Evet yazdığım bu cümle aslında anlatacaklarımı özetliyor.Eğer sizde benim gibi bir hayvanseverseniz ve evinizde köpek besliyorsanız bu yazım ilginizi çekecektir.Geçen gün babamın tavsiyesi ile internette bir makale okudum.Çoğumuzun köpeği sanırım kapının önünde bir gürültü olduğunda,başka bir köpek sesi duyduğunda yada kapı çaldığında havlıyordur.Tabi bu durumda dünyanın en gözde şehirleri olan miami,newyork,paris yada londradan taşınarak bizim apartmanımıza yerleşmiş olan(!), daha önce köyle toprakla hiç alakaları olmayan(!) komşularımız rahatsız oluyorlardır.Hatta içlerinden ileriye giderek köpeğimizi şikayet edenler bile oluyordur.Bu durumda ne yapmak lazım? İşte bu sitede bu konuyla ilgili çok önemli ve gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.Köpeğiniz şikayet edilerek dava açıldığında kendinizi nasıl savunabilirsiniz?Davayı lehinize sonuçlandırarak apartman dairenizde sevgili köpeğinizle mutlu mesut nasıl yaşarsınız?Tüm bu bilgiler bu makalede yer alıyor.Umarım hoşunuza gider ve faydalı olur.

Hür, Özgür..

pillibebekkuyuda | 03 February 2008 11:03

Özgürlük, bu kelime ne güzel gelir kulağıma..Özgürlüğüne bu kadar düşkün bir insan var mıdır acaba dünyada..

Mümkün olsa tüm havayı içime çeksem, mümkün olsa bütün denizleri içsem, mümkün olsa toz haline gelip, her bir parçamı dünyanın her bir yerine serpsem.

Herkes özgür olsa, tutsaklığa neden olan bütün düzenler kalksa..

Çok zengin olmak istiyorum, tüm tasmaları satın almak için..Sonra dünyayı özgürlüğe satmak için..

Müzik lütfen..

LED’li tasma kimlik

brum | 08 December 2007 01:59

LED Dog Tag
LED Dog Tag

Bu ledli tasma kimliği arkasında bulunan 3 butonu kullanarak istediğiniz mesajı yazabilirsiniz. Burdan daha fazla bilgiye ulaşabilir, şurdan da satın alabilirsiniz.

şizoidmişim

uuuucar | 17 August 2007 10:19

boş düşüncelerin içinden bir varlık sezdim ama bir türlü çıkartamadım!!!tasma aldım beynime ama hakim olamadım,görmezlikten gelmeye çalıştığım herşey gerçekten görünmezmiş aslında ama ben kendimi o kadar zorlamışım ki olmayanları görmeye çalışmışım.doktor ne dese beğenirsin dedim aynaya,ayna bana cevap verme tenezzülünde bile bulunmazken şizoit olduğum ortaya çıktı ama henüz kutlamak için doğum günü pastası yada havai fişek alamadım çünkü paramı da elime geçer geçmez alkolle tükettim!!ama burdan sana sesleniyorum İYİKİ DOĞDUN!!!

Dog-e-Tag Köpek tasma künyesi

sphere | 24 July 2006 11:56

Köpek sahibi olanlar bilirler bazen sevimli dostlarımız bizleri bırakıp ilgi çekici kokulara ilgi çekici mekanlara takılır kayıp olurlar. İşte bu zamazingoylabu kötü durumu ortadan kaldırmayı hedeflemiş üreticiler.

Özellikler:

  1. Sahip bilgileri
  2. Adres bilgileri
  3. Medikal bilgiler
  4. Telefon defteri gibi birçok varyasyonda bilgiyi bu zamazingomuza girebiliyorsunuz.