bildirgec.org

storage hakkında tüm yazılar

Samsungdan 20nmlik 64Gb NAND Flash (3-bit)

FAYA85 | 14 October 2010 12:21

Samsung 3-bit, 20nm 64Gb NAND Flash
Samsung 3-bit, 20nm 64Gb NAND Flash

Samsung Electronics Co Ltd, gelişmiş bellek teknolojisinde dünya liderliğini 3-bit 20nm (Nanometre) 64GB depolamaya sahip NAND flash üretimiyle pekiştirdi .Yeni üretilen bu nand flaşlar sayesinde iphone 4, ipad gibi teknolojik cihazların kapasitesi daha da gelişecek ayrıca yeni yonga USB flash sürücüler (UFDs) ve Secure Digital (SD) bellek kartları gibi yüksek yoğunluklu flaş çözümlerinde kullanılabilir.

Ayrıntılı bilgi için burayaveya burayabakabilirsiniz.

lacie starck mobile & desktop hard drive

schizophrenia13 | 08 October 2009 08:59

lacie starck desktop hard drive
lacie starck desktop hard drive

lacie ve starck işbirliğiyle tasarlanan yeni mobile ve desktop harici hdd’ler alüminyumdan üretilmiş. desktop modeli 1tb ve 2tb kapasite seçeneklerine sahip, usb 2.0 arayüz ile veri aktarımı sağlarken enerji için adaptöre gereksinim duyuyor.

lacie starck mobile hard drive
lacie starck mobile hard drive

mobile versiyonu ise gizlenebilir bir usb kablosuna sahip, 320gb ve 500gb olmak üzere 2 versiyonu bulunan seri, 2mm kalınlığında alüminyumla kaplı.

lacie starck mobile hard drive
lacie starck mobile hard drive

verileri bölmek, iyileştirmek, depolamak ve ilişkilendirmek

guldemgokalp | 29 June 2009 11:35

Kafama takılan bir soru var: İnsan nesnesini önümüze alalım. Kaydını yapacağımız binlerce insan olduğunu varsayalım. Her birinin birbiriyle öyle ya da böyle ilişkisi, her birinin bir işlevi ve bu işlev sonucunda oluşan bir verisi var. İnsanları nesne olarak göz önüne aldığımda onları ortak özelliklerine göre gruplandırabiliyorum. Ancak aşırıya kaçmaktan ve aralarındaki ilişkileri bir süre sonra takip edememekten, bir hata durumunda takibini sorunsuz gerçekleştirememekten çekiniyorum.

şu an web tabanlı bir tasarı geliştirme peşindeyim. canımı tek sıkan şey, nesnelerimin onlarca özelliği ve sayılarının fazla olması.

pioneer drv-xd08

schizophrenia13 | 23 April 2009 12:36

pioneer drv-xd08
pioneer drv-xd08

pioneer drv-xd08, cd ve dvd yazıp-okuyabilen harici bir depolama aygıtı. 118 euro fiyatla satışa sürülecek bu ürünü diğerlerinden ayıran en önemli özelliği ise odyofilleri tatmin edecek kalitede bir hi-end cd okuyucu olması. ses sisteminizde kaynak olarak bilgisayarı kullanıyorsanız gözatmanızda fayda var.

Otomobilinizi Korumanın Yeni Yolu

zabun | 01 July 2008 18:26

Harika bir klasik araba sahibisiniz veya güzel bir motorunuz var. Kullanmağınız zamanlarda aracınıza yeteri kadar alaka göstermeye zamanınız olmayabilir. Artık fazla zaman harcamadan güzel aracınızı dış etkilerden

yalıtacak ama seyretmenize engel olmayacak bir çözüm var. “Car Capsule” aracınızı çepeçevre saran, şeffaf ama sağlam vinil bir kapsül. Küflenmeyi ve tutuşmayı geciktiren kapsül, arabanızın boyasını yağmur, yağ ve antifrizden koruyor. Kapsül içerisine sürekli filtre edilmiş hava sağlayan bir fan, hem arabanın kızışmasını engelliyor, hem içeriye sinek, toz gibi yabancı maddelerin geçişine engel oluyor. İki kez cilalanmış PVC’den üretilen kapsül, anti-statik özelliğinden ötürü tozları üzerine çekmiyor. Kapalı ve açık alanlarda kullanılmak üzere 8″-12″ motorsiklet, 14″-16″-18″-20″-22″ büyüklüklerinde çeşitleri mevcut. [patent]

sınırsız dosya saklama

bakiyyebemolu | 12 June 2008 20:16

bilgilerinizi, dökümanlarınızı, dosyalarınızı internette saklayabileceğiniz birçok site mevcut. ancak bunların birçoğu kullanıcılarına kısıtlı bir alan sunuyor.

syncplicity de bunlardan biri, fakat farkı size sunduğu alanın sınırsız olması. istediğiniz zaman dosyalarınızı siteye yükleyebilir, yedeğinizi alabilirsiniz. ayrıca bu dosyaları diğer kullanıcılar ile paylaşma imkanınız da var. bilgisayarınıza indirdiğiniz program sayesinde bilgisayarınızı sisteme tanıtıyorsunuz. dilerseniz birden fazla bilgisayarı tek bir hesapta yönetebilirsiniz.

Kendinden Bilgisayarlı Masa

AntiHumanIST | 18 May 2008 13:30

Eğer sahip olduğunuz tek masanızı masaüstü bilgisayarınıza ayırdıysanız ve bir masaya ihtiyacınız varsa masanızı Sync Desktop ile yenilemenin vakti geldi demektir. Sync Desktop katlanabilen geniş ekranı, usb hub’ı, tarayıcısı, dvd sürücüsü ve depolama ünitesiyle size başlı başına bir bilgisayar olarak hizmet veriyor.

Bunun yanısıra aynı alet çok şık bir masa olarak da kullanılabiliyor. Masanızın ayaklarına yerleştirilen donanım size ekstra hiçbir yer kaybı oluşturmuyor. Ancak masanızı kullanırken biraz dikkatli olmak zorunda olduğunuzu da gözden kaçırmamak gerekiyor.

Video ve ses içeriklerinizi SesameVault ile değerlendirin

spy1983 | 06 November 2007 19:00

SesameVault, video ve ses içerikleri için depolama, yönetme ve dağıtım web servisidir. SesameVault API size kendi uygulama veya servislerinizde SesameVault kullanmanıza da olanak sağlayabiliyor. Bu site bireysel kullanıcılar, şirketler ve kar amacı gütmeyen şirketler tarafından sundukları hizmetleri geliştirmek amaçlı kullanılıyor.
SesameVault ‘da ücretsiz, sınırsız depolama, yenilikçi yönetim araçları, multi-format şifreleme, özelliklerle donatılmış API ve daha birçok özellik bulunmakta. Siteye buradan ulaşabilirsiniz.