bildirgec.org

steril hakkında tüm yazılar

Mikrop öldüren kapı kolu

siyasal | 28 December 2011 12:59

Matt Roberts özellikle hastanelerde kullanılması amacıyla geliştirdiği “Hygiene Handle” isimli kapı kolu mekanizması ile hijyeni artırmayı hedefliyor.
Sistem, kişinin kapı kolunu tutuğu anda eli üzerine 23 ayrı basınç noktasından anti-bakteriyel sıvı püskürtülmesini sağlıyor. Enfeksiyonların azalması amaçlanmış. Nasıl çalıştığını buradaki videodan ayrıntılı bir şekilde izleyebilirsiniz.

Bıçaklarınızı Sterilize Etmek için

iMania | 22 October 2008 16:27

Eğer mikroplara karşı allerjiniz var ise bu zamazingo tam size göre. Bakterileri %99’a kadar bir oranda imha ediyor, arzu ederseniz bu işlemi her üç saatte bir tekrarlıyor. Sistem UV-C ışınları ile çalışıyor. Ederi 90$.

Kaynak

Seyahatte Yanınızda Bulunsun

genaro flores | 29 November 2007 09:49

SteriPEN AdventurerSteriPEN Adventurer

SteriPEN Adventurer ve SteriPEN Traveler daha önce duyurulan steril su temizleyicisinin yarısı boyutlarında. Daha hızlı ve hafif olması, kullanımının daha kolay olması da artı özellikleri. Anlık su ihtiyacınızı karşılamak için herhangi bir kaynaktan temin ettiğiniz suyu temizleyerek (toz ve tortular hariç, tek hücreli organizmalardan temizler) içilebilir duruma getiriyor. Seyahatlerde yanınızda bulunabilir. Fiyatı ise $129.95. Opsiyonel olarak güneş enerjisi ile şarj olmasını sağlayan kutusuyla da satın alabilirsiniz, bunun fiyatı ise $49.95. ek kaynak 1 ve 2.

Solar Charging Case
Solar Charging Case

diş fırçanız ne kadar güvenli?

eminkeles | 20 April 2007 08:08

violight
violight

bir diş fırçası kullanıldıktan sonra ıslak kaldığı için milyonlarca mikrobun ve eğer önüne geçilmezse bakterilerin yuvasına dönüşebilir. violight diş fırçalarınızı; mikropları %99 a kadar öldürerek sterilize eden bir alet. Ürünün detaylı açıklamasını buradan okuyabilir, buradan ise videosunu izleyebilirsiniz.