bildirgec.org

star wars hakkında tüm yazılar

Star Wars gece lambası

padmess | 06 December 2012 10:58

Star Wars severler için tasarlanmış eğlenceli bir zamazingo: Star Wars Gece Lambası!

Sadece gece lambası diyerek diğer özelliklerini saymamak olmaz! Büyükler için oyuncak sayılabilecek bu gece lambasında aynı zamanda mp3 çalar ve alarm da mevcut.

Gece yetarken kitabınızı okumanız için ışık yayan DarthVader sabah sizi uyandırabiliyorken, müzik de dinletebiliyor.

Hem alarm hem mp3 çalar hem de gece lambasını içine sıkıştırıp DarthVader ve Boba Fett olarak ortaya çıkan bu eğlenceli tasarım tam da Star Wars severler için!

Kaynak

Star Wars: Episode 1 – The Phantom Menace 3D

emsvizyon | 26 November 2011 06:12

george lucas bakalım bu star wars’ın ekmeğini ne kadar daha yiyecek. gerçi bu gidişle torununun torunu da doyar gibime geliyor.

böyle saydırmamın nedeni ise şu star wars efsanesinin 1999’da gösterime girmiş olan “The Phantom Menace” bölümünün 3D versiyonu şubat 2012’de sinemalarda olacak olması. fragmanıizleyince sanki defalarca izlememişim gibi gidilir buna dedim 🙂 bu sefer de 3D’sine gidilir… ne dersiniz?

Güç bizimle; Asi Lejyonu resmen kuruldu!

queennothing | 20 June 2011 18:52

Star Wars tutkusunu yaşatmak ve paylaşmak adına dünyanın her yerinden Star Wars severlerin toplandığı Rebel Legion (Asi Lejyonu), ülkemizde üç senedir gayriresmi Lejyon 501 adıyla devam etmekte. 501. Lejyon, 6 Haziran günü resmileşti ve Anatolia Outpost adıyla Rebel Legion’daki yerini aldı. Mesela, bir Jedi ya da Asi pilotu kostümü olan Star Wars severlerin bu alemdeki yerini rahatlıkla alabileceği, Lucas Film tarafından desteklenen bu oluşum içerisinde gerçekleşecek olan etkinliklere katılabileceği Asi Lejyonu’nun resmi web sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Hoverbike uçan motorsiklet!!!

Beacool | 12 June 2011 15:21

Hoverbike uçan motorsiklet!!!

Hoverbike - işe onla gitmek zevkli olurdu...
İşe onla gitmek zevkli olurdu…

Star Wars a yazılarımda oldukça sık değinmişimdir. Bir filmin gelecek hakkında bu kadar ipucu içermesi ve içeriğinde bulunan şeylerin insanların bu kadar ilgisini çekmesi sizce bir tesadüf mü?

Şuan bir çoğumuz henüz var olmasa da ışın kılıcının ne olduğunu biliyor, bir çoğumuzun masasında da hiç var olmamış biri olan Darth Vader ın minyatürü bulunmakta. Peki bu güne kadar gerçeğe dönüşmüş onca Star Wars icatlarına bir yenisinin daha eklendiğini söylesek? Hem de maket, oyuncak filan değil bas baya kullanılabilir bir icat…

Star Wars Oyunu gümbür gümbür geliyor!

queennothing | 11 May 2011 09:16

Star Wars hayranları tarafından merakla beklenen Star Wars oyunu “Star Wars: The Old Republic“, Electronic Arts tarafından çıkartılacak. Geçenlerde EA tarafından yapılan açıklamaya göre, üzerinde sıkı bir şekilde çalışılan oyun, en erken 2012 senesinde piyasaya çıkacak. Üretim ve pazarlama bütçesini yüksek tutan yapımcılar, şimdiden 20 Milyon Doları gözden çıkarmış. Oyun çıktığı zaman en az 1 milyon oyunseverin paralı üye olacağını garantilenen Old Republic‘in tanıtım videolarını buradan seyredebilirsiniz.

Türk Star Wars web dizisinin 4. bölümü yayınlandı

HansLanda | 19 April 2011 15:50

2010 yazının başlarındada yayınlanmaya başlanan türk hayranlar tarafından yapılan star wars fan web dizisi : Rise of The Rebellion’ ın dördüncü bölümü geçtiğimiz ay yayınlandı. Görsel efektleriyle amatör bir yapıma göre oldukça kaliteli sayılabilecek dizi oyunculuk konusunda yoğun eleştri alsa da izlenmeye değecek seviyede.
Bölüm 3 ile bölüm 4 arasında geçen hikaye bir grup asi askerinin dış halkadaki bir gezegen halkını İmparatorluğa karşı ayaklanma çabalarını ve bu amaçla girdikleri mücadelede eski Jedi şovalyeleri ile karşılaşmalarını konu alıyor. 5. bölümü haziran ayında yayınlanması beklenen web dizisinde kelle avcılarından twi’leklere bir çok frklı karakter görebilecekmişiz.
Dizinin web sayfasına girmek ve bölümleri izlemek için : tıklayınız

3D Star Wars için tarih belli oldu!

Neilas | 07 March 2011 10:15

Eylül 2010’da duyurulan,Star Wars serisinin 3D olarak yayınlanacağı haberi büyük heyecan yaratmıştı.Bir başka müjdeli haber ise bir kaç gün önce Star Wars’un resmi sitesinden geldi.Büyük gün 10 Şubat, 2012 !

Lucasfilm Ltd. and Twentieth Century Fox müjdeli haberi bir kaç gün önce verdi.Star Wars’un birinci filmi olan “The Phantom Menace”‘ın 3D versiyonu 10 şubat 2012’de sinemadaki yerini alacak.
POD yarışları ve ışın kılıcı düelloları gibi seyir zevki yüksek sahnelere 3D olarak tanık olabileceğimiz bu yapım, büyük özlem içinde olan Star Wars hayranlarını tatmin edecek gibi.
İlgili resmi habere buradan ulaşabilirsiniz.

Gardınızı alın, efsane geri dönüyor!

queennothing | 05 March 2011 15:44

Nice hayatları değiştiren Star Wars, üç boyutlu olarak tekrar vizyona girmeye hazırlanıyor!

Bir süre evvel seriyi üç boyutlu hale getirip tekrar vizyona sokacağını açıklayan George Lucas, serinin takipçilerini sevindirecek yeni bir haber verdi.
Aylar süren çalışmalardan sonra üç boyutlu hale getirilen (hikayeye göre serinin ilk filmi sayılan) “Star Wars: Episode I – The Phantom Menace“, Lucas’ın verdiği habere göre 10 Şubat 2012 tarihinde vizyona girecek.
Bizler 11 ay nasıl sabredeceğimizi düşünedururken, Lucas’ın uyarısını da dikkate almadan geçmeyelim; “Kılıçlarınızı kınından çıkarın, Star Wars geri dönüyor!”

Popüler Kültürün Geçitleri : Solucan Delikleri

dkamoy | 21 November 2010 21:53

Bilim kurgu aleminin vazgeçilmezlerindendir solucan delikleri. Bir yerden çok uzakta başka bir yere (örn. bir gezegenden başka bir galaksideki bir gezegene) geçişi sağlamak için kullanılırlar. Kimi zaman yıldız geçidi, kimi zaman girdap (vorteks), kimi zaman ise portal diye adlandırıldıklarını görürüz.
Film ve dizilerde o kadar kere kullanılmışlar ki bu konuda listeler oluşturulabilir. Gelin biz de wikipedia‘nın bize verdiği yetkiye dayanarak yazının devamında, televizyon dünyasının solucan deliklerine bakalım: