bildirgec.org

stanley tucci hakkında tüm yazılar

Açlık Oyunları; The Hunger Games (2012)

elizabethtaylor | 04 December 2011 12:35

Ülkemizde de en çok okunan kitaplar listesinde yer alan bir yazar olan Suzanne Collins’in romanından uyarlanan sinema filmi “The Hunger Games“, “Pleasantville”nin yönetmenliğini de yapmış olan yönetmen Gary Ross tarafından çekildi. Senaryosu yine Ross tarafından yazılan filmde 90’lı yıldız Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth, Wes Bentley, Emmy adaylığı bulunan Amerikan aktris Elizabeth Banks, aktör Woody Harrelson, Stanley Tucci, usta aktör Donald Sutherland, Willow Shields, Isabelle Fuhrman, Alexander Ludwig ve Toby Jones gibi isimler rol alıyor.

Captain America: The First Avenger (2011)

queennothing | 04 January 2011 10:56

Marvel‘in sevilen süper kahraman Captain America, beyazperdeye uyarlanıyor. 1941 senesinde Jack Kirby, Joe Simon tarafından yaratılan çizgi romanı uyarlayan isim Oscar Ödüllü yönetmen Joe Johnston (The Wolfman, Jurassic Park, Jumanji). 150 Milyon Dolar gibi bir bütçeyle tamamlanan filmde ‘Captain America’yı “Fantastic Four“un ‘Johnny Storm’u Chris Evans canlandırırken, ‘Nick Fury’i Amerikan aktör Samuel L. Jackson, ‘Red Skull’u Nijeryalı aktör Hugo Weaving, ‘Abraham Erskine’yi Stanley Tucci ve ‘Chester Phillips’i de Tommy Lee Jones canlandıracak.

Sıradan bir genç olan Steve Rogers, askere alınmayınca karşısına çıkan ilk fırsatı değerlendirir ve denek olur. Deney sonucunda kendini Amerika’nın koruyucu kahramanı olarak bulan Steve, artık ‘Captain America’ olmuştur ve genç adam bu görevin önünde duran her engeli aşmaya yeminlidir. Ancak en büyük engel, Red Skull’dur ve Captain America’yı zor bir sınav beklemektedir.
Teaser videoyu izlemek için buradan buyrun.

Burlesque (2010)

queennothing | 18 December 2010 13:10

Amerikan aktör Steve Antin‘in ilk yönetmenlik denemesi olan müzikal film “Burlesque“, 2010 senesinde vizyona girdi. En İyi Müzkal/ Komedi dalında Altın Küre adayı olan yapım, 55 Milyon Dolar gibi bir bütçeyle tamamlandı. Pop şarkıcısı Christina Aguilera‘nın ilk oyunculuk denemesi olan Burlesque, ünlü müzisyen Cher‘in 11 seneden sonraki ilk başrolü. Ayrıca filmde Kristen Bell, Stanley Tucci, Alan Cumming, Eric Dane, Cam Gigandet, Julianne Hough ve Peter Gallagher de rol alıyor.

Genç ve güzel bir kız olan Ali, yaşadığı kasabanın sınırlarını aşarak Los Angeles’a gider. Şehrin en büyük eğlence mekanlarından Burlesque Kulüp’e giden genç kız, kulübün işletmeciisi ve assolisti Tess tarafından işe alınır. Yaşadığı küçük yerden büyük şehre ünlü olmak için gelen güzel ve yetenekli Ali, Burlesque Kulüp’te sahne almayı hayal etmektedir. Kulüp çalışanlarından Jack’in ilgisini cezbeden Ali, kendisini kıskanan Nikki tarafından türlü oyunlara kurban gidecek, ancak yine de sahneye çıkma tutkusundan vazgeçmeyecektir.

The Devil Wears Prada (2006)

queennothing | 02 December 2010 16:17

Amerikan yönetmen David Frankel‘in yönetmenliğini yaptığı sinema filmi “The Devil Wears Prada” (Şeytan Marka Giyer), 2006 senesinde vizyona girdi. İki Oscarlı Amerikan aktris Meryl Streep ve genç aktris Anne Hathaway‘in başrollerini paylaştıkları filmde Altın Küre Ödüllü İngiliz aktris Emily Blunt, Amerikan aktör Stanley Tucci, Meksikalı aktör Adrian Grenier, Tracie Thoms, Rich Sommer ve Avustralyalı aktör Simon Baker rol alıyor.

New York moda dünyasının en güçlü kadını Miranda Priestly, kendine yeni bir asistan aramaktadır. Miranda’nın asistanı olabilmek için uğraşan yüzlerce genç kız arasından moda anlayışı olmayan Andy, azmi ve çalışkanlığı sayesinde işi alır. Şirketteki ilk gününde gerek kıyafeti, gerekse saç modeli yüzünden dışlanan genç kadın, kısa sürede bu renkli dünyaya ayak uydurur.

The Lovely Bones (cennetimden bakarken) (2009)

nonige | 28 September 2009 11:59

The lovely bones (2009)
The lovely bones (2009)

Bir roman uyarlaması olan film , on dört yaşında öldürülen ve cennete giden bir kızın ve ailesinin hikayesini anlatmaktadır. Ailesini ve katilini cennetten izleyen kız bir yandan ailesinin yaşadıklarını atlatmasını istemektedir diğer bir yandan katilinin bulunup hak ettiği cezayı çekmesini istemektedir. Bu ikisi arasında gidip gelmektedir.
Filmin uyarlandığı kitap Alice sebold un 2002 yılında yayınlanan aynı isimli romanıdır.
Filmin yönetmeni başarısını kanıtlamış bir isim Peter Jackson : daha evvelinde yüzüklerin efendisi serisini beyaz perdeye aktarmış isim ve aynı zamanda bu senenin diğer başarılı yapımlarından “District 9” nın yönetmeni.
Filmin kadrosu pek çok başarılı isimle dolu :Saoirse Ronan , Rachel Weisz , Mark Wahlberg , Stanley Tucci , Susan Sarandon

Julie & Julia (2009)

nonige | 07 September 2009 13:43

2009
2009

Meryl Streep, perdede pek çok çeşnide ve tonda karakteri başarıyla giyinmiş bir oyuncu… Ona bu şık rolleri getiren ise kumaşı iyi filmleri bulmadaki marifetidir. Bunun için izlediği yol ise basit: Edebiyat uyarlamaları… Filmin yönetmeni olan Nora Ephron aynı zamanda filmin senaryosunu kaleme almıştır. Nora Ephron, Julie Powell‘ın “Julie and Julia” ve Julia Child ‘ın Alex Prud’homme ile yazdığı “My life in France ” adlı kitaplarını harmanlayarak yaratmıştır.
İki gerçek hikaye filme yedirilmiş.. Hikaye içersinde hikaye anlatılmıştır..
Julia Child; amerikan yemek tarzını sonsuza dek değiştiren kadın olarak biliniyor. 1950’li yıllarda Fransa’da yaşayan bir Amerikalıydı.
Julie Powell ise Julia Child’dan elli yıl sonra Fransız yemek sanatında uzmanlaşmak adlı kitaptaki 524 tarifin tamamını bir yılda pişirmeye ve bu esnada kazandığı tüm deneyimlerini bir blogda toplamaya kalkan kadındır.
Doubt ta çok iyi paslaşan iki yetenek; bu filmde yine eleledir: Julia Child rolünde Meryl Streep ve Julie Powell rolünde Amy Adams..
Bir komedi filmi olan Julie & Julia gülümseyerek şunu söylemeye çabalamaktadır:Tutku ve cesaret ile hiçbir şey imkansız değildir!

The Terminal (2004)

queennothing | 14 August 2009 11:33

2004 yapımı “The Terminal“in hikayesi Andrew Niccol ve Sacha Gervasi tarafından yazılıp, Jeff Nathanson ve Gervasi tarafından senaryolaştırıldı. Steven Spielberg‘ün yönetmenliğini üstlendiği 2004 yapımı filmde, 2 Oscarlı aktör Tom Hanks, başarılı aktris Catherine Zeta-Jones, “Big Night” ile büyük ölçüde adını duyulmasını sağlayan aktör Stanley Tucci, Chi McBride, Diego Luna, Barry Shabaka Henley, Zoe Saldana, Jude Ciccolella gibi isimler yer alıyor.

Rusya’dan, Amerika’ya gelmeye niyetlenen bir adam; Viktor Navorski. İngilizce bilmemesine rağmen New York’a gelen Viktor, havaalanında uyruğuyla ilgili problem yaşar. Havaalanı genel müdürü Frank Dixon, Viktor’a; ülkesinin soğuk savaş içinde olduğunu ve bu yüzden hiç bir Rus vatandaşının Amerika’ya geçemeyeceğini anlatır. Durumu anlamayan Viktor, vize, vatandaşlık gibi sorunları olan insanların beklediği yere; terminale yönlendirilir.

What Just Happened (2008)

queennothing | 06 August 2009 12:14

Oscar Ödüllü yönetmen Barry Levinson‘ın yapımcılığı ve yönetmenliğini üstlendiği, 2008 çıkışlı “What Just Happened?“, “Fight Club“, “Into The Wild“, “Heat“, “The Black Dahlia” gibi filmlerin yapımcısı, 1942 doğumlu Art Linson‘ın kitabından senaryolaştırıldı. Oscar Ödüllü aktör Robert De Niro, Bruce Willis, Sean Penn ve eşi Robin Wright Penn, John Turturro, Catherine Keener, Stanley Tucci gibi isimlerin rol aldığı film, Hollywood sinemasını ironik bir şekilde överken, oyuncu kaprislerine ve yapımcı taktiklerine ince göndermelerde bulunuyor.

Film yapımcısı olan Ben, sinema sektöründen para kazanmak için türlü oyunlarla tutunmaya çabalayn, değişken ve tutucu bir kişiliğe sahip, orta yaşlı bir adamdır. İkna kabiliyeti yüksek olan Ben, insan psikolojisine etki edip, istediğini yaptırma gücüne sahip olduğu için, yatırımcıların tercihi olmuştur. Bir süre önce ayrıldığı eşi Kelly’yi unutamayan Ben, Kelly ile tekrar biraraya gelme umuduyla harekete geçer, ancak Kelly, senarist olan Scott ile ilişki yaşamaya başlamıştır. Scott Solomon’u ‘birincil düşman’ı ilan eden Ben, aynı zamanda diğer ailesiyle de ilgilenmek zorundadır.