bildirgec.org

slayt hakkında tüm yazılar

Joomla Nice Slider – Haber & Resim Slayt Modülü

kerimsarigul | 11 May 2011 10:28

Burak Yenigun tarafından hazırlanmış olan Joomla siteleriniz için kullanabileceğiniz bu yazı ve resim slayt modülü sitenizin daha canlı görünmesini sağlayacaktır. Yönetim panelinden tüm ayarlarını yapabileceğiniz bu modül Joomla 1.5.x veryionları için uygundur. Modül IE8, IE7, Safari, Google Chrome, Mozilla Firefox‘ta denenmiştir ve her birinde problemsiz çalışmaktadır. Özellikle haber sitesi olanlar için çok uygun bir modül.

Joomla Nice Slider - Haber & Resim Slayt Modülü
Joomla Nice Slider – Haber & Resim Slayt Modülü

Web siteniz için inanılmaz bir eklenti.

ferfote | 18 March 2011 18:27

Wow Slider olarak adlandırılan bu program sayesinde,iki satır dahi kod yazmadan, animasyon ve biçimlendirme gibi birçok özelliği ayarladıktan sonra fotoğraflarınızı slayt olarak web sitenize doğrudan ekleyebilirsiniz.Bu programı diğerlerinden farklı kılan, bu işi gerçekten kaliteli bir görsellikle icra etmesi.

-Wow Slider-
-Wow Slider-

WİDGET’INI KENDİN HAZIRLA :))YADA HAZIR KULLAN

gezginciyim | 22 December 2010 12:21

Web siteleriniz ve bloglarınıza mobil telefonlarınıza renk katmak için çeşit çeşit hazır widgetları ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.Öncelikle siteye girin,üye olmanıza gerek yok sonrasında kategori seçin.Seçtiğiniz kategoride beğendiğiniz widget ı tıklayın;daha sonra bu adımları izleyin;

cu3er: 3D Slayt Uygulaması

angelsdemos | 22 November 2010 09:30

Cu3er, Flash ile hazırlanmış gelişmiş bir 3 boyutlu resim slayt uygulamasıdır. Tamamen özelleştirilebilen ve çok gelişmiş bir yönetim paneli bulunan Cu3er ile web sayfanızda eşsiz slaytlar hazırlayabilirsiniz.

Klasik 2D geçişlerin aksine Cu3er size 3 boyutlu efektleri sunar. Kullanacağınız her türlü görsele istediğiniz şekilde 3D efetk verebilirsiniz. 3D geçişler haricinde klasik 2D geçiş efektlerini de kullanmanız mümkün.

XML ile uğraşmak yerine Cu3er size cManager‘i sunuyor. Çevrimiçi yönetim paneliniz cManager ile uygulamanızı kısa zamanda hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Ayrıca yapacağınız slayt uygulamasını istediğiniz gibi kişiselleştirmeniz mümkün. Projelerinizi daha sonra kullanmak üzere saklayabilirsiniz. Bu sayede yeni görseller ekleyebilir, farklı efektleri deneyebilirsiniz.

Slayt Hazırlama

Java99e | 08 November 2010 12:29

Slayt hazırlamak için Windows Movie Maker’a mahkum değilsiniz. Birçok alternatifin arasından öne çıkanları inceliyoruz.

1. ImageLoop

Slaytlarınıza özel efekt, müzik ve anlatım ekleyebiliyorsunuz. İsterseniz daha sonra hazırladığınız slaytları Facebook, Myspace ve Blogger gibi sosyal ağlarda paylaşabiliyorsunuz.

2. Microsoft Photostory 3

Facebook Fotoğraflarınız Artık Slayt Halinde

pilliflamingo[pilli_silinen_hesap] | 20 July 2010 17:41

Facebook etiketleme özelliği ile biz internet kullanıcılarının beğenisini toplamıştı. Fakat yüklenen fotoğrafların kalitesinin düşürülmesi hâlâ iyileştirilmeyi bekleyen bir sorun bizce. Belki de bu iyileştirmeyi beklerken bizi biraz olsun tatmin edecek yeni bir özellik deneme aşamasında kullanılabiliyor. Fotoğraflarımızın kalitesi artırılmasa da artık görüntülediğimiz fotoğraflar arasında mouse tıklamasıyla gezmek yerine onları slayt gösterisi şeklinde izleyebilmemiz mümkün. Bu özelliğin facebook kullanıcıları tarafından değil de facebook tarafından geliştirilen bir uygulama aracılığıyla yapılıyor olması güvenilirlik açısından önemli bir ayrıntı. Yapmanız gereken aşağıdaki bağlantıdan uygulama sayfasına gitmek:

Panning Slideshow

angelsdemos | 22 June 2010 09:48

Birçok web projesinde kullanabileceğiniz Panning Slideshow, jQuery ile yapılmış bir slayt uygulamasıdır. Özellikle farklı geçiş efektiyle dikkan çeken Panning Slideshow oldukça kullanışlı ve hoş görünüme sahip bir uygulama.

4 veya daha fazla fotoğraf kullanabildiğiniz Panning Slideshow fotoğraflar arası farklı geçiş efektini sunar. Sağa-Sola veya çapraz olarak ilerleyen bu uygulamayı birçok web projenizde ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Oldukça kolay kullanımı olan Panning Slideshow ile istediğiniz fotoğrafları web sayfanızda yayınlayabilir veya ürünlerinizi tanıtabileceğiniz farklı bir araç olarak kullanabilirsiz. Tüm bunları yaparken hiçbir eklenti olmaksızın kolaylıkla kullanabilirsiniz.

cu3er ile etkileyici slayt resimler

jetonmx | 23 April 2010 13:22

Aslında hakkında uzun uzadıya bir şeyler yazmak gerekebilirdi fakat işin görselliği sayesinde bana çok iş düşmüyor.. malumunuz son dönemde ajax ve jquery kütüphaneleri sayesinde sitelerimizi renklendirecek muazzam şeyler öğrendik sizinle örneğini paylaşacağım şeyde sitesinde resimler daha havalı dönsün isteyenler için etkileyici bir flash eklenti.. flash dediğime bakmayın düzenlenebilir bir xml dosyaya sahip..

CU3ER
CU3ER

siteye girdiğinizde zaten demosu karşılıyor sizi ilginizi çekebilir diye düşündüm.. site ve demo ayrıca güzelmiş şunu indirip kurcalıyayım geliştireyim diye düşünürseniz indirme adresi