bildirgec.org

simge seti hakkında tüm yazılar

Ücretsiz Modern İkonlar

lazaronnie | 09 February 2010 14:44

Espresso

Günümüzde hızlarına hız katan bilgisayar bileşenler, yanında görsel zenginliği ve benzersiz bir kullanıcı deneyimini de beraberinde getirdiler. Kuşkusuz bu tecrübenin büyük bir kısmını simgeler tutuyorlar.

Öyle durumlar oluyor ki derdinizi anlatmak için simge kullanmaktan başka bir yolunuz olmayabiliyor. İşte böyle durumlar için kullanabileceğiniz en seçmece bazı simgeleri derlemek istiyorum.

Bu ürünleri web sitelerinden tutun da masaüstü yazılımlarınıza ve standart ev kullanıcıları için klasörlerinizi ve dosyalarınızı özelleştirmeye kadar bir çok alanda kullanabilirsiniz.

Önizlemeyi büyültmek için üzerine tıklayın. Simgeleri indirmek için altındaki açıklama metnine tıklayın.

Yeni ve Güzel İmajlar, İkonlar

mecburkalanlar | 01 October 2009 10:50

Tasarımcı arkadaşların işine yarıyacak, hoşuna gidecek, imajlar, ikonlar:

1- Trafik İşaretleri | indir

trafik işaretleri
trafik işaretleri

2- Iphone Toolbar Icons | indir

iphone icons
iphone icons

3- Iphone Uygulamaları İçin 130 Icon | indir

130 iphone icons
130 iphone icons

yepyeni 32 adet birbirinden güzel ikon seti

xerre | 08 September 2009 19:58

herhangi bir tasarım sırasında ya da bazı farklı çalışmalarımızda hiç kuşkusuz simgelere ihtiyaç duyarız ve sıklıkla onlardan faydalanırız. görsel açıdan bir üsünlük sağlayan ve üzerinde çalıştığımız tasarımlarımıza (ya da masaüstüne) daha da güzel bir hava katan ikonlar, bu yüzden birçok kişi için oldukça önemlidir. hatta tasarımcı olsun olmasın, bilgisayarla ilgili çoğu insanın bir yerlerde mutlaka bir ikon arşivi mevcuttur ve karşılaştığı yeni ikonlarla o arşivi sürekli genişletir.

daha önce şurada ve burada sizlere sunduğum ikon setlerine bu bildiri ile bir yenisini daha ekliyor, desktop veya web tasarımlarınız için kullanabileceğiniz yepyeni 32 muhteşem ikon setine yer veriyorum.

Transformers Icon Set

Hologram Dock icons

Web Tasarımında Suluboya Kullanan Web Siteleri: 25+ Harika Örnek, 50+ Kaynak ve Ders

LeBron | 27 June 2009 15:14

Web tasarımlarınıza suluboya efekti vererek etkili çalışmalar yapabilirsiniz. 2008 yılından itibaren suluboya çalışmaları web tasarımlarında popülerlik kazanmıştır.

Birkaç basit adımda kullanışlı çalışmalara imza atabilirsiniz. Aşağıda ilham kaynağı olabilecek çalışmalar ve kullanmanız için kaynaklar (fırça, doku ve simge) bulunmaktadır.

Etkileyici Suluboya Web Tasarım Vitrini

1. crush lovely

2. boom a web design

hayran kalacağınız 21 adet kaliteli ve ücretsiz ikon seti

xerre | 17 June 2009 16:16

İkonlar, bir tasarımdaki görsel zenginliğini artıracak önemli elemanlardandır. Bunun yanında bilgisayarımızda kullandığımız simgeler de aynı şekilde bilgisayarımızdaki görsel zenginliği artıracak unsurlardandır. internette çeşit çeşit ikon setlerini bulabileceğiniz tonla site mevcut. Fakat çoğu ya birbirlerini tekrarlayan setlerden oluşuyor ya da kalitesiz örnekleri içeriyor. (şuradaki hariç)
Bu açıdan bu yazıda kendi derlediğim ve başka yerlerde bulamayacağınız 21 adet kaliteli ve ücretsiz ikon setine yer vereceğim.
başlangıcı, tüm web tasarımlarında kullanılan olmazsa olmazlardan olan simgelerle yapalım:

hareketli sayfa yükleniyor simge seti

Loading Animated Gif

50 adet gif formatında hareketli ikon