bildirgec.org

sevgililer günü hakkında tüm yazılar

Sevgiliye Kavuş!

minderkilifi | 06 February 2012 11:44

Sevgiliniz için Mecnun olup çöllere düşmenize gerek yok!Sevgiliye Kavuş oyununda verilen görevleri yerine getirerek sevgilinize olan aşkınızın ne kadar büyük olduğunu kanıtlayabilir hem de onun için hediyeler kazanma şansını yakalayabilirsiniz.

15 Şubat’a kadar sürecek olan 5 aşamalı oyunda zamanında verilen görevleri yerine getirmek önemli. Oyun sonunda eksiksiz aşamaları tamamlayarak en yüksek puanı toplayan 3 kişi Alışveriş Saati‘inden hediyeler kazanacak.

Nereye Baksam Sen (Cornetto)

gaudy | 18 February 2011 09:32

Cornetto‘nun hazırladığı Nereye Baksam Sen isimli siteden sevgilinize yada sevdiklerinize özel bir video hazırlayıp internet üzerinden videoyu yollayabiliyorsunuz ve cep telefonuna iletilmek üzere mesajda gönderebiliyorsunuz en güzelide gönderdiğiniz kişi videoyu izledikten sonra sizin mesajınızda cep telefonuna ulaşmış oluyor.Sevdiklerinize çok güzel ve sıradışı bir hediye vermek isterseniz tıklayın. Cornetto Nereye Baksam Sen

Sevgilisi Olan Var, Olmayan Var!

ocdf | 14 February 2011 10:59

Sevgilimle Nereye Gitsem?
Sevgilimle Nereye Gitsem?

HepGece.com ile Sevgililer Günü’nde de herkese uygun eğlence var…
Vodaco Agency tarafından HepGece.com kişiye özel eğlence önerme altyapısı kullanılarak geliştirilen “Sevgilimle Nereye Gitsem” Facebook Aplikasyonu, Sevgililer Günü’nde kullanıcılarının karşısına, onlara en uygun etkinlikleri çıkarıyor.

Aşk Olsun Vadaa!

bluelake | 10 February 2011 10:22

Bu Sevgililer Günü’nde sevgiline, onun aklını başından alacak bir sürpriz yapmaya ne dersin?
Sonunda, sevgiline “Aşk Olsun!” dedirtecek bu sürprizi hazırlamak çok kolay. Aşk Olsun Vadaa! uygulamasına gir, fotoğrafını yükle, mesajını yaz ve sevgiline gönder. Sevgilin ‘Vadaa Aşk Servisi’nden senin gönderdiğini bilmeden bir e-posta alacak. Hayatının aşkı olabilecek kişiyi merak eden ve e-postayı açan sevgilin, linke tıkladığında karşısında Aşk İksiri hazırlayan Vadaa’yı görecek.

Hepsiburada.com Sevgilileri Sevindiriyor

motodelisi | 31 January 2011 18:08

Hepsiburada.com Facebook sayfasında Sevgililer Günü’ne özel bir yarışma düzenliyor. 31 Ocak – 4 Şubat tarihlerinde gerçekleşecek yarışmada şifreli cümleyi ilk çözen kişileri sevgililerini sevindirecek sürpriz hediyeler bekleyecek.

Bulmaca çözmeyi seven kişilerin hoşuna gidecek bu yarışma ile hem eğlenebilir hem de sevgilinizi sevindirebilirsiniz.

Hamsin 14: Sanatçı ‘Uyanışı’

admin | 15 February 2010 10:39

Uyandım. Bir döndüm yatakta şöyle; başucumdaki suyu dikip içtim. Beyaz perdemden donuk bir ışık geliyor. Yan döndüm. Büzüldüm. Sehpanın üstünde bir kitap var. Öyle, baktım uzun zaman kitaba. Ne kitabı bu yahu? Burada mıydı? Kimin kitabı. Yüzükoyun döndüm. Yatağımın solundaki kalorifer peteğinin üstünde sıra sıra dizilmiş kitaplar. Bazısı yeni, bazısı kopuk. Bunlardan bazısı epeydir burada. Bazısı arada yenileriyle yer değiştiriyor.

Bir adaya düşmüşüm mesela şimdi… Ada ıssız. Sadece bu solumdaki kitaplarla düşmüş olsam… Ne kadar zaman idare eder acaba bunlar… Dönüşümlü okusam hep. Diğerini okurken ilkini unutmaya çalışsam. Böylece tekrar okuyuşlarda hep ilk okunuştaki lezzeti bulmaya çalışsam. Neyse… Kimin bu kitap o sehpadaki…? Telefonumun yanında. Telefona hiç bakmayayım. Göbeğim açılmış uyurken. Hafiften üşüyorum. ‘Tembeller şahı’ dedim kendime.

Akşam kafadan bir tarif uydurup ‘çiiizkek’ yapmıştım. Telefona uzandım. Bir mesaj… Baktım. ‘Sevgililer gününüz kutlu olsun…’. Bu da kim. Numara hiç tanıdık değil. Bir arasam mı… Ne arayacağım yahu!

Bugün birileriyle yürümek istiyorum. Hava ılık galiba. Ilık havada yürüsem. Bir sevgiliyle olması şart değil. Keşke… Bir bakayım kimmiş bu. Numaramı gizleyip yorganın kenarından çıkardığım koluma dayandım. A… Bir erkek sesi? Kapattım hemen. Kimse kim, bana ne. Tanımadım sesi.
Telefonu sehpaya bıraktım. O kitabın yanına. kimin bu kitap yahu? Buradan bakınca sırt kısmı görünmüyor. Kapağı da yabancı gibi. Tanıyamadım. Uzanıp aldım. Edebiyat kuramları ve eleştirisi. Allah Allah… İçine baktım… 15. basım. İçindekilere gözattım. Önsözler… Birinci baskıya önsöz, onuncu baskıya önsöz… Öf…

İlk sayfaya baktım. “Sanat nedir, sorusuna ilk verilen cevap… Sokrates der ki, elinize bir ayna alın… Onaltıncı yüzyılda Van Dyck demiş ki, ‘Bunlar ayna, evet resim değil ayna bunlar’. Dr. Jonshon, Stendhal, bizde de Recaizade Mahmut Ekrem, sanatın, hikaye ve romanın ayna olduğunu… Görüngüler, yansımalar… Üç şekilde olurlar. Yüzey gerçekliğini, tümeli (özü) yahut ideal olanı yansıtır…”

Kapattım kitabı. Gözlerimi de kapattım. Sonra hafifçe araladım kirpiklerimi. Sarı yorganın kenarından peyaz perdeye doğru, kirpiklerimin arasından baktım. İşte tamam? Tıpkı Monet’nin tabloları gibi oldu ‘görüngü’. Sanat yaptım işte. Herkes kirpiklerinin arasından böyle baksa… Olur mu olur.

Bu Monet’nin ayçiçekleri resmi vardı. Van Gogh’un da vardı. Benim de en sevdiğim çiçek ayçiçektir. Kocaman kafalarıyla neşeli ve azman görüntüleri vardır. Monet’nin ayçiçekleri, sakin bir ikindi vakti derli toplu, temiz bir evde masanın üstünde duran, zamanın akışını umursamayan huzur dolu çiçekler. Sanırım bu evde parkeler cilalı. Sigara da içirtmiyor sahibesi. Oysa Van Gogh’un ayçiçekleri akla ölümü getiriyor. Sanki evde ağır hasta, ama hastalığı uzun zamandır devam ettiği için artık yakınları tarafından kanıksanmış biri varmış gibi. Hastanın kocası manyak bir ihtiyar olmalı. Hava sıcak, içerisi de havasız ve loş olduğu için torunlar içeriye girmiyorlar pek. Gelinler de komşularla ‘laklak’a dalmış. Oğullar zaten ilgilenmez. Atmışlar hasta analarının bakımını karılarının üstüne… Aylardan Ağustos…

Sevgililer Günü İçin G Noktalı Mause

Tech24 | 15 February 2010 09:48

Acaba Andy Kurovets bunu tasarlarken ne düşünüyordu? Resim galerisini ziyaret ederek stratejik olarak yerleştirilen Scroll tekerini görebilirsiniz. Bununla beraber bir bottaki adam gibi duran sıcak bir tuş göze çarpıyor; sizi istediğiniz yere bir hareketle götürebiliyor..

Bu mause un sürücüsünü yüklemek isteyen gönüllü var mı ?
Tabii gelecek seri bayanlar için olacak: 2 adet iztopu…
Çok kötü sadece şakaydı..

Aşkımın Tarifi

infine | 14 February 2010 11:54

Arçelik‘e aşkınızı tarif edin aşk pastanızı yapsın. Biraz tutku, bir tutam heyecan, bi çimdik özlem 🙂
Malzeme çok, dilediğini seç. Tüm malzemeler karışsın ve pastan ortaya çıksın.
Bak bakalım aşkı senin gibi tarif edenlerin en çok bulunduğu şehir hangisi?