bildirgec.org

sensor hakkında tüm yazılar

Bilgisayarı Gözünüzle Kontrol Edin!

Beacool | 09 April 2011 15:09

Bilgisayarı Gözünüzle Kontrol Edin!

ToBii EyePC Henrik Eskilsson sadece bilgisayar mı kullanıyor?
Henrik Eskilsson sadece bilgisayar mı kullanıyor?

Elinize ilk Joysticki aldığınız zamanı düşünün. Ya da daha genç okurlar için şöyle söyleyeyim. İlk kez wiimote ile oyun oynadığınız günü düşünün. Ne değişik bir duyguydu değil mi? Kontrol birimleri daha ne kadar ilerleyebilirdi?

Move, kinect gibi oyun kontrol birimeri daha nın sonu olmadığını bir kez daha ispatlarken yerinde sayan bir şey vardı. Bilgisayar kontrol birimleri. Daha önce tanıttığım bu cihazı ve dokunmatik ekranları saymazsak en yeni gelişme Mac den Magic Mouse u ile geldi. Her ne kadar çok kısa bir süre içinde size daha önce tanıtmış olduğum şu cihazla bu ara kapansa da asıl konu olan bilgisayar ile iletişimdeki gelişme açığı kapanmadı. Tabi bu ana kadar…

Araştırmacılardan, kendini onarabilen malzeme

bithikotsis | 06 April 2011 20:21

Bilimadamları kendini yenileyen bir malzeme oluşturdu. Malzemenin henüz bir adı yok ama yapay plastik diye adlandırılıyor.

Bu malzemenin en önemli özelliği, kesildiği zaman hiç bir yapıştırıcıya ihtiyaç duyulmadan tekrar yapıştırılabilmesi. Bu nasıl mı oluyor? Malzeme ikiye bölündüğünde iki taraftaki çekim yüzeyi kaybolmuyor ve korunabiliyor. Hani filmlerde görürdük, Terminatör kendini onarırdı. Eski haline dönerdi. Acaba bu gerçek olacak mı?

Güneş panelli yollar

sCoRPionTR | 28 September 2010 09:45

Her gün üzerinden milyonlarca araba geçen asfalt yolların birer solar panel olması durumunda bunlardan ne kadar fazla enerji sağlanabileceğini hiç düşündünüz mü? Siz düşünmeseniz de GE’nin Ecomagination yarışmasına giren bir grup bu projeyi düşünmüş. Proje 3 parçadan oluşuyor ve bu parçalar şu anda yarışmada 4, 7 ve 8. sıradalar.

Olympus E-5 DSLR

sCoRPionTR | 16 September 2010 16:54

Olympus yeni DSLR fotoğraf makinası olan E-5’i duyurdu. Yeni E-5 güzel özellikleri ile dikkat çekiyor.

Dokunmatik ekranlı iMac ve MacBook geliyor

sCoRPionTR | 25 August 2010 13:21

Dokunmatik ekranlar ve dokunarak yönetmeye dayalı işletim sistemleri konusunda çok iyi olan Apple şimdiye kadar dokunmatik ekranlı bir iMac geliştireceğini duyurmamıştı.

Fakat Apple’ın aldığı bir patent yakın zamanda bunu yapabileceğini gösteriyor.

Canon’dan 120 megapixel CMOS sensor

sCoRPionTR | 25 August 2010 11:52

Fotoğrafın dev isimleriniden Canon fotoğraf dünyasına öncülük etmeye devam ediyor. Canon, 120MP çözünürlüğündeki CMOS sensörünü duyurdu. Böylece Canon APS-H boyutundaki sensörlerde en yüksek çözünürlüğü elde etmiş oldu.

Michigan Universitesinin casus yarasası COM-BAT

sCoRPionTR | 29 July 2010 12:43

COM-BAT gibi casus robotlardan piyasada oldukça fazla bulunsa da COM-BAT barındırdığı üstün özellikler ile diğerlerinden ayrılıyor.

Michigan Universitesi tarafından geliştirilen COM-BAT’ın boyu sadece 6 inç. Özellikle ordu tarafından kullanılması düşünülen COM-BAT ufak boyutu sayesinde farkedilmeden askerlere gerçek zamanlı olarak veri sağlayacak.

COM-BAT üzerinde çok sayıda sensör, mikrofon, radyasyon ve zehirli gaz dedektörleri barındıracak. COM-BAT’ın diğer bir önemli özelliği ise rüzgar enerjisi/güneş enerjisi kullanarak şarj olabilmesi.

KiFit Sizi Size Anlatıyor!

Beacool | 18 June 2010 13:01

Koşu bantları sizede komik gelmezmi?
Koşu bantları sizede komik gelmezmi?

Spora gitmek” diye bir moda var. Evet, aslında önemli bir olay ama bazıları buna gerçekten bir sosyal gruba katılabilmek ya da gösteriş amacıyla gitmekteler. Amaç ne olursa olsun o an için sonuç yararlı olsa da o grubun içine girmeyi başaran ya da amacına erişen şahıs beyninde sporla birlikte bir yaşamı ilke edinmediği için sürdürmeyip bir süre sonra spora gittiğinin önceki döneminden daha kötü bir pozisyona düşüyor…

Oysa spor illa spor salonunda yapılması gereken bir olay değildir. Her şeyden önce beyinde başlayan ve yaşama adapte edilince bir parçanız haline gelip sizi zinde ve fit tutabilen bir yapıdadır. Ama nedense bazıları sahilde koşmak yerine bantları, şınav mekik gibi kendi başınıza yapılabilecek hareketler yerine ise aletlerle çalışmayı seçiyorlar. Nedense spor, para verildiği için yapılan bir olgu haline dönüşmüş durumda.

Karşınızda KiFit Armband
Karşınızda KiFit Armband

Bu ürünümüz kendin kendine spor yapabilenlere bir istatistik, moda için “spora giden” grup içinse günün geri kalanında nasıl tembel bir yaşam sürdüklerinin kanıtı olacak bir icat. KiFit Armband (kolbandı) ismiyle satışa çıkmış bu ürün sizin gün içinde yaptığınız hemen hemen her şeyin kaydını tutacak bir görev üstlenmiş.