bildirgec.org

router hakkında tüm yazılar

TRENDnet TEW-692GR 450 Mbps Çift Kanal Router

ekutlu[pilli_silinen_hesap] | 07 June 2011 15:21

TRENDnet TEW-692GR Dual Band Wireless N Router
TRENDnet TEW-692GR Dual Band Wireless N Router

Kablosuz ağ teknolojilerinde önder olan Tayvan merkezli TRENDnet, Computex 2011 fuarında bir ilke imza atan ürününü tanıttı. Dünyanın ilk 450 Mbps destekli ve bağımsız çift kanal sinyal çıkışı olan router’ı TRENDnet TEW-692GR resmileşti. Hem 2.4 GHz, hem de 5 GHz sinyallerini kullanarak 450 Mbps hızına kadar çıkabilen router bu iki sinyal bandında da aynı anda yayın yapabiliyor.

LaCie Wireless Space NAS ve WLAN Router bir arada

sCoRPionTR | 20 September 2010 18:01

LaCie depolama ürünleri üreten firmalardan biri fakat diğer firmalardan kullandığı malzemeler, tasarımları ve ürünlerinin özellikleri ile ayrılıyor. LaCie bu sefer de NAS ve NAS ve WLAN Router’ın bir arada olduğu bir ürün yapmış.

Buffalo’dan Wireless-N destekli ürünler

sCoRPionTR | 11 August 2010 10:14

Kullandığınız cihazlar Wireless-N desteklemiyor mu? Üzülmenize gerek yok köklü şirketlerinden biri olan Buffalo 3 yeni Wireless-N destekli ürününü duyurdu.


İlk cihaz WCR-GN. 802.11n WiFi ve 4 adet ethernet portuna sahip bir router. Fiyatı yaklaşık olarak 40$ civarında olacak.

İkinci ürün ise WLAE-AG300N access point.

Piyasadaki birçok türevinden üzerinde barındırdığı 2 adet ethernet portu ile ayrılıyor. Bu sayede kablosuz ağ desteği olmayan oyun konsolunuzu veya bilgisayarınızı ethernet ile bağlayarak kabosuz ağa dahil edebiliyorsunuz.

Voip Özellikli Router D-Link DVG-5402SP

Emreabf | 03 August 2010 16:20

Ağ ürünleriyle farklı çözümleri birleştiren D-link bu kez bize daha ekonomik konuşmalar yapabilmemiz için DVG-5402SP’yi sunuyor.

İnternet üzerinden telefon görüşmesi yani VOİP telefonlar gün geçtikce çoğalırken D-link hem internet yönlendiricisi hem de 2 adet Voip telefonu aynı anda destekleyen bu ürünü bizlere sunuyor.
Voip konusunda oldukça kaliteli bir sisteme sahip bu ürün içindeki servisi sayesinde ses kalitesini kontrol ediyor. Görüşmelerin normal hatlara göre çok daha net olduğu Voip özelliğinde güvenlik de düşünülmüş. Vlan özelliği olmasından dolayı ses izalasyonu denilen bir yöntemle görüşmelerin dinlenmesini imkansız kılıyor. Bunlara ek olarak elektrik kesilse bile telefon hizmetini sunmaya devam ediyor.

50 km menzili olan router!

feveran | 11 June 2010 10:11

Tp Link, modem markası olarak tanıdığımız firma; 50 km yayın yapabilen kablosuz routerini duyurdu.
TP-WA5110G Access Point adlı ürünün ülkemizdeki fiyatı da 80-100 Tl arasında.
ürün AP Client Router, AP Router, AP Operation türlerini desteklemekte ve 4DBI gücünde çıkartılabilir anten içermelte.

Ürünün kullanım alanları büyük yerler örneğin fabrikalar, kampüsler olarak değerlendiriliyor.
kaynak

Wifi Robot

zabun | 09 April 2009 23:58

Elektrik mühendisliği öğrencisi Jonathan Bennett, uzaktan kumandalı dev tekerlekli bir oyuncak kamyoneti, 500m mesafeden kontrol edebileceği şekilde değiştirmiş. Bennett, kamyonetteki uzaktan kumanda devresinin işlevinin, bir Linksys WRT54GL wifi router üzerinden yapılması için uyarlama yapmış. Kamyonetin ön tarafına bir Panasonic Bl-C1A ağ kamerası ve bir küçük korna eklemiş. Kontrol için kullanılan bir yazılım ile Bennett, koltuğunda otururken dizüstü bilgisayarından azami 15.5km/saat hız yapabilen robot kamyonetini kullanabiliyor. Jonathan Bennett; Kameralı, 500m menzil içinde dizüstünden kumanda edilen bir kamyonetin nasıl yapıldığını merak edenler için bunu sitesinde adım adım anlatmış.

[boingboing] [çeviri]

CodeIgniter’da Adres Yönlendirme

fatigue | 30 March 2009 11:33

CodeIgniter’ın ulaşımı, yapısı gereği site_adı/controller_adı/method_adı/degisken1/degisken2 olarak kuruludur. Ancak bazı durumlarda controller dosyası tek bir method’tan oluşabilir. Bu method index() ismini verdiğimiz varsayılan method olabileceği gibi herhangi bir isimle yazacağımız bir method da olabilir.

Bu durumda sayfaya ulaşım adresini klasik adres yolu ile gereksiz yere uzatmamak için, method_adı kısmını kaldırmak daha doğrudur. Bu işi iki yolla gerçekleştirebilir. Birincisi, MY_Router.php isimli kütüphane dosyasını yazarak bunun içinden yönlendirme; ikincisi ise, Remap fonksiyonu ile çözme.

Logitec Pocket Wireless Router

nugenca | 26 March 2009 23:15

Logitec Wireless Router
Logitec Pocket Wireless Router
Logitec Wireless Router
Logitec Wireless Router

Logitec yeni kablosuz cep router’ini tanıttı. Yeni kablosuz router, 62x82x19 mm ölçülerinde ve 55 gr ağırlığında. Eğer yanınızda taşımak istiyorsanız ya da evinizde göz önünde olmasını istemiyorsanız bu model sizin için ideal bir çözüm olacaktır. Bu küçük alet aynı zamanda WPA2(AES), WPA(TKIP) ve WEP128/64 bit gibi şifrelemeleri de destekliyor.

Logitec Wireless Router
Logitec Wireless Router

Kaynak

linksys kablosuz ev ses sitemi çözümlerini tanıttı

schizophrenia13 | 07 January 2009 16:28

linksys wireless home audio
linksys wireless home audio

temel olarak bir adet merkez ünite ve hoparlörden oluşan linksys kablosuz ev sistemi serisi birçok parçayla{director dmc250, player dmp100, conductor dmc350, controller dmrw1000, docking station mcci40, stereo speaker dmspk50,ir dmrir500} isterseniz kendinizin oluşturabileceği ya da hazır oluşturulmuş{premier kit, trio kit, executive kit} olarak temin edilebiliyor.
2009 ilk çeyreğinde piyasada olması planlanan ürünlerin tahmini fiyatları ise şöyle{amerika fiyatları için dollar, avrupa fiyatları için euro kullanılmış}:

Network Terimleri

gokhancimens | 27 September 2008 21:09

Network Terimleri
Network Terimleri

Server: Türkçe kelime karşılığı tam olarak yönetici anlamına gelmektedir.İnternetteki bilgilerin dosyalanması ve dosyaların depolandığı yere ağ üzerinden ulaşmak için kurulan basit bir sistem olabileceği gibi, içerisinde bir çok hard-disk barındran, yedekleme üniteleri gibi devasa sistemler de olabilmektedir. En önemli kullanım alanı printer, fax makinaları, modemler, internet erişimi, vs. gibi kaynakların ağ üzerinden paylaştırılması özelliğidir.Sunucular genllikle, veritabanı dosyalarını, birçok yazılım istemcisinin erişimine sunarlar.