bildirgec.org

rekor hakkında tüm yazılar

Cesaret!

Cali Kusu | 10 April 2011 08:20

Sabahın erken saatleri, yine standart bir şekilde hazırlanıp çıktım yola. Okula gidiyorum. İçimde her zaman olduğu gibi başına buyruk bir korku var. Biliyorum yine beni bekliyor köşe başında ve ben yine oradan geçmek zorundayım…

Korkunun ecele faydası yok diyerek yavaş yavaş yürümeye başladım. Bari bu gün beklemesin diye dua ediyorum. Bu gün sınavım var. Yorulmak istemiyorum. Lakin biliyorum orda. Yine en kuytu köşeye saklanmış bekliyor.

Köşeye yaklaştım. Durdum. Bir adım daha atsam görecek beni. Nefesimi tutuyorum anlamasın geldiğimi diye. Sağa sola bakıyorum. Olmadığını bildiğim halde başka yollar arıyorum. Korkuyorum. Ya bu gün daha fazla ısrar ederse… Ya bu gün yorulmadan peşimden gelirse… Laftan da anlamıyor ki.

1.7 milyon iphone 4 satıldı…

Lorilleux | 30 June 2010 10:21

Bildiğini üzere iphone 4‘ün ön siparişleri 15 haziranda alınmaya başlanmıştı. Rekor kırılacağı o gunden belli gibiydi; cünkü ön siparişlere başlanan ilk günde, 15 haziranda, 600.000 adetlik rekor sayıda satıldı. Daha sonra apple teslimat tarihini 1 gün geriye 23 hazirana çekti. 23 hazirandan itibaren artık çn sipariş yapılmadan iphone 4 alabiliyordunuz. iphone 4’ler yavaş yavaş sahipleriyle buluşmaya aşladı.

telefonu çevreleyen antenler sinyal sorunlarına yol açtı.
telefonu çevreleyen antenler sinyal sorunlarına yol açtı.

Telefon hakkında birkaç sorun da çıktı. Özellikle antenlerin telefonun yan yüzeylerini kaplıyor oluşu, telefonu tuttuğunuzda sinyal sorunlarının oluşmasına sebep oldu ayrıca kullanılan malzemelere de eleştirilere maruz kaldı; fakat tüm bu sorunlara rağmen apple’dan yapılan açıklamaya göre 26 haziran cumartesi itibariyle toplamda 1.7 milyon iphone 4 satışı yapıldığı açıklandı. pazar,pazartesi ve salı günlerindeki satışları da düşünüldüğü zaman iphone 4’ün 2 milyon sınırını geçtiği sanılıyor. Apple yönetimi, iphone 4 lansmanını en apple tarihindeki en başarılı lansman olarak vurgularken yeterli stok olmadığı için iphone 4 alamayan müşterilerden de özür diledi.

kaynak

oyun : Winterbells (Kış Çanları)

rhymes | 23 June 2010 21:34

oyun kuralları : sadece farenin sol tuşuna başlamak için bir kere tıklıyorsunuz. daha sonra çanlara doğru fare ile hareket ediyorsunuz. çanlara dokundukça daha yükseğe zıplıyorsunuz. zıpladıkçada puan kazanıyorsunuz.
oynamak için tıklayın.
iyi eğlenceler.

apple: 28 günde bir milyon ipad satıldı

beCko | 05 May 2010 10:46

iPad dört haftada bir milyon sattı. apple’ın basın duyurusuna göre, steve jobs bu durumu şu sözlerle karşılaştırdı: “iphone ile bu kilometre taşını atmak 74 gün aldı.” tabi, ne yönden bakarsanız ipad’in büyük bir başarı olduğunu görebilirsiniz. bu durum günde neredeyse 36,000 adet ipad satışı olduğunu gösteriyor.

Farmville 80 Milyon Aktif Kullanıcıya Ulaştı

yunusykaya | 25 February 2010 15:50

Facebook ve MySpace gibi sosyal mecralarda her geçen gün ününü artıran Farmville aylık 81.125.786 aktif kullanıcı ile yeni bir rekoru daha internet tarihine gömdü.Aralık ayından bu yana yaklaşık olarak 10 Milyon aylık kullanıcı artıran Farmville’ye Facebook üzerinden yaklaşık 23 Milyon kişi hayran.

2009 Yılının En Çok Seyredilen Filmleri

majesty s infinity | 06 January 2010 09:44

2009 Yılının En Çok Seyredilen Filmleri 2009 yılında yerli ve yabancı bir çok film vizyona girdi. Kimisi gişede istediği hasılatı ve daha fazlasını yaparken, kimisi hayal kırıklığı yaşadı. İşte 2009 yılında Türkiye’de en çok seyredilen filmler;

1) Recep İvedik-2

Şahan Gökbakar‘ın Recep İvedik-2’si yoğun eleştirelere rağmen 4,333,116 seyirciyle yılın en çok seyredilen filmi oldu. Bir çok sinema eleştirmeni filmi kalite çıtasının çok çok altında olduğu için eleştirmişti. Buna rağmen film 33,493,187 lira hasılat yaptı.

ÇARŞI; Bir Marka !

renklikalem | 25 July 2009 13:00

Bazen futbolun renkli ve güzel olabilmesi için futbolu izleyenlerinde bu oyuna katılması gerekir.Beşiktaş taraftarı kuşkusuz Türkiye’de futbola en olumlu yönde renk katan gruptur.”ÇARŞI her şeye karşı!” , “ÇARŞI Atatürk harici her şeye karşı!” ve “Evdeki hesap ÇARŞI’ya uymaz!” sloganları ile ülkemizde ekol haline grup aslında 1982 yılında kurulmuştur.Maçlarda gösterdiği renkli ve değişik tavırlarla, açtığı mizahi ve gerçekçi pankartlarla ve söylediği ilginç tezahüratlarla farklı olmayı amaçlamışlardır.Aslında grup, ilk taraftar dergisi olan “Forza Beşiktaş” adlı dergiyi hiç bir yayın kuruluşuna bağlı olmadan insanlara sunarak bunu göstermişlerdir.Daha fazla kanıt sunmak gerekirse; grup, “ÇARŞI Nükleer Santrallere Karşı!” ve “Nükleersiz Türkiye!” pankartları ile Nükleer Santrallere karşı olan tepkisini en iyi şekilde ortaya koymuştur.