bildirgec.org

radyo hakkında tüm yazılar

canlı radyo dinleme merkezi

hotpursuite | 12 May 2011 18:02

Kimileri müzik dinler, kimileri video izler… 2007’de kurulan RadyoTube internet üzerinden yerli ve yabancı radyoları internet üzerinden ücretsiz olarak dinleme imkanı sunuyor. 80+’den fazla radyoya çok hızlı bir şekilde ulaşarak, radyolar arasında geçişler yapabiliyorsunuz.

radyotube
radyo

Online olarak radyoları dinlerken diğer yanda güncel magazin ve spor haberlerinide göz gezdirebiliyorsunuz. Dinlemiş olduğunuz radyo hakkındaki program akışı, iletişim adresleri, frekans bilgilerine kolayca ulaşabiliyorsunuz.

Sabah aracınızda dinlediğiniz radyoyu, ofisinizde yada evinizde dinlemeye kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Bunun için RadyoTube‘ye uğramanız yeterli olacaktır.

Bu radyo dalgalar yaratıyor :)

GonuR | 18 February 2011 15:40

Duşta şarkı söylemeyi sevenlere müjde! Çoğumuz duştayken müzik dinlemeyi severiz. Bu nedenle birçok kişi banyosunda bir radyo bulundurur.
Bu radyoyla istediğiniz kanalı herhangi bir pil kullanmadan dinleyebilirsiniz; çünkü enerjisini sudan elde ediyor. Böylece doğaya zarar vermiyor.
Radyoyu monte etmek için gerekenler kutusundan çıkıyor.Zaten kurulum için yapmanız gereken sadece hortuma monte etmek.
Radyo bir miktar enerji depolayabiliyor. Yani su kesildiğinde radyonuz bir süre çalmaya devam ediyor.

Twitter bağımlılarına özel çalar saat

ceyhanan | 10 February 2011 10:14

Insignia™ Infocast
Insignia™ Infocast

Sabah kalktığınızda ilk iş bilgisayarın başına geçip yeni gelen tweetleri okumak ya da facebook güncellemelerine bakmaksa tam size göre bir ürün karşınızda.

Insignia™ firmasının Infocast adıyla piyasa sunduğu üründe 320×240 çözünürlüğe sahip 3.5 inç renkli dokunmatik ekran bulunmakta. Bunun yanında USB 2.0 arabirimi üzerinden gönderebileceğiniz MP3 ve AAC dosyalarınıza destek sunuyor.

Oyun Oynamanın Şekli Kökten Değişiyor…

Beacool | 19 December 2010 14:51

OYUN OYNAMANIN ŞEKLİ KÖKTEN DEĞİŞİYOR…

ONLIVE Microconsole
ONLIVE Microconsole

Geçmişten günümüze bilgisayar sektörü çok değişti. Teknolojinin gelişimiyle doğru orantılı olarak yükselen ivmesi yanında oyun sektörünü de geliştirdi. Oyunların gelişimi ise oyunculuk gereksinimlerini…

ONLIVE Microconsole Kontrol

Yeni Müzikler Keşfetmenin Yolları

aksuck | 08 December 2010 12:37

Zaman ve teknoloji ilerledikçe müzisyenlerin de arttığı bir gerçek. Bu yeni müzisyenleri bulma ve keşfetme konusunda bize yardımcı olabilecek ve bilgisayarımıza indirmeden bize online keyif verecek birkaç siteyi dilerseniz tanıtayım.

Bunlardan ilki thesixtyone:

İşitsel hazzı görsel hazla arttıran site benim favorim. Özellikle parça seçimi konusunda (bence) çok başarılı. Bilgisayar başında vakit geçirirken dinlendirici parça seçimleri sayesinde sakin anlar geçirebilir, bu parçaları facebook’ta ya da twitter’da paylaşabilirsiniz.

JazzRadio

Jazz severlerin altın madeni olarak gördüğüm site tam bir hazine. İçerisinde farklı sub-genre jazz müzikleri sayesinde bu tarzı daha iyi tanıyabilirsiniz.

musicovery

Ağırlıklı olarak eski parçaların yer aldığı sitede modunuza göre müzik seçebiliyorsunuz. Bunun yanında 50’lerden 2000’lere dilediğiniz zaman aralığındaki müzikleri de ayırabiliyorsunuz.

Samsung’dan Apple’a ciddi bir tokat daha!

Beacool | 24 October 2010 15:53

Samsung dan Apple a ciddi bir tokat daha!

Samsung Galaxy Player
Samsung Galaxy Player

Biliyorsunuz ki şu aralar mobil cihaz savaşları en hararetli dönemini yaşıyor. Alemin eski kral ve prensleri soğuk terler dökerken gelen devrimin farkındalar. Mobil cihaz işletim sistemi Google ın Android inin açık kodun sağladığı rahatlık ve ekonomik artıkları Microsoft un Wm7 ını çoktan gölgede bırakmışken Apple ın Ios 4 üne karşıda gerek her geçen gün hızla artan uygulamaları (application) gerek hızlı geliştirilen yeni versiyonlarıyla öne geçmiş durumda.

Şu ara Android sisteminin faydalarını en iyi şekilde kullanan firma ise tartışmasız Samsung. Farklı modellerle her kesime hitap eden bir Android i bulunan bu firma sanırım Apple a karşı uzun zamandır bir garez besliyor. Besliyor olmalı ki onların ağır toplarını bir bir alaşağı edecek ürünleri ardı ardına piyasaya sunuyor. Iphone 4 e karşı Galaxy S, Apple Ipad a karşı Galaxy tab derken Apple ın en kuvvetli olduğu bir alanda daha savaşmaya hazır yeni askerlerini öne sürüyor…

Bırakın bilgisayarınız 365 gün ses kaydetsin.

edebya | 06 October 2010 14:00

solearec
solearec

Evet, bilgisayarla ses kaydetmeyi bilmeyenler için ses kaydı zordur belki. Belki de bazıları bilgisayarına sesleri nasıl kaydedebileceğini bile bilmiyordur.
O zaman kısaca ücretsiz bir program tanıtalım da siz de bu işi öğrenin biz de rahat edelim.
Şimdi bilgisayarınıza her türlü sesi mikrofon ve ses kartı aracılığı ile kaydedebileciğinizi bilmelisiniz. Mikrofon olmadan da ses kartınız aracılığı ile tv, video, gibi bilgisayar ortamındaki sesleri kaydedebilirsiniz kendi bilgisayarınıza.
Örneğin bir tv programında tartışma programının konuşmalarını kaydetmek istiyor olabilirsiniz. Yahut çok sevdiğiniz telefon melodileri sitesi var sesleri dinleyebiliyorsunuz ama indirmek için üye olmanızı veya ücret ödemenizi istiyorlar. Sorun değil. Solearec burada devreye giriyor.
Her tür ses kaynağından sesleri kaydedebileceğiniz bu program tamamen ücretsiz.
Öyle ki 88 yıl 8 ay boyunca yaşamış olan tonton komşumuz bile kullanabiliyor.
Ses formatları nedir canım?
Şudur: Bilinen bütün kalite ses formatıyla kayıt yapıyor meret 🙂

solearec
solearec

mp3, aac, flac,i wav, ogg
Özellikle ogg türü çok hoş özelliklere sahip.
Kurulumu biraz zordur çünkü kuramazsınız, kurmadan çalışır 🙂
İpucu vereyim işyerinizde mikrofonu masanızın uygun bir yerine koyun ve bu programı açın ayarlarını yapın bilgisayar açıldığı andan itibaren bir yıl kayıt yapsın. Güvenlik mikrofonu gibi yani 🙂
Çok fazla radyo Rtük resmi kayıtlarını bu program ile tutuyor. Program aynı zaman 3 iş bile yapıyor yahu. İnternet yayını yapabiliyor, internet radyo yayınlarını kaydedebiliyor, iki ayrı kalitede eş zamanlı kayıt yapabiliyor ve BEDEVA yahu. İndirin gitsin. Bunun için Solea‘ya teşekkür ederiz.
Program burada: E burada işte 🙂
4.41 MB boyutu da cabası.
Kullanmak zordur şimdi onu ben anlamadım hem, diyenler için çooook ayrıntılı bilgi burada: Burası 🙂

solearec
solearec