bildirgec.org

ptt hakkında tüm yazılar

bilgisayar başında (ÜCRETSİZ) ptt yolu ile mektup göndermek

testerman | 21 June 2010 10:41

Teknolojinin ilerlerdiği, günümüzde eski alışkanlıklarımızdan vazgeçmelere başladık. Internette gezerken gözüme takılan bir site hakkında bilgi vermeden geçmek, duruma oldukça duyarsız kalmak olacaktır.

Son 1 yıl içinde hiç bir kimseye PTT yolu ile MEKTUP gönderdiniz mi? diye bir sorun kendinize. Peki asker de mektubun daha önemli olduğunu askerliğini yapmış arkadaşlar bilecektir. İşte bu alışkanlığımı bilgisayar başından kalkmadan yada mektuptu zarftı gibi seçeneklere düşmeden yapabildiğimiz bir site var desem ve bunu elektronik posta ile değilde PTT yolu ile asker yakınlarına ve askerlere ulaştıryor desem oldukça ilginizi çekecektir. Hatta mektubun yanında resimde göndermek o kadar tatlı olmuş ki, kıymetinden yenmeyecek seviyede.

studentSN ‘den Çocuk Esirgeme Kurumuna Destek

ayhankocak | 11 November 2009 17:37

studentSN

studentSN (Student Services Network) kontör kartları dağıtımı ve satışı konusunda Pttile anlaşma yaptı. Önümüzdeki hafta studentSN kontör kartları tüm Ptt şubelerinde satışa sunulacak.

Satılacak ilk 1000 kartın tüm geliri “Çocuk Esirgeme Kurumu” ‘na teslim edilecek.
Hangi kurum/kuruluşa destek verileceği konusunda Webrazzive studentSN Blog’unda internet kullanıcılarının fikirleri alındı ve anket yapıldı. Yapılmış olan anketler sonucunda Çocuk Esirgeme Kurumu en fazla oyu almıştır ve desteği kazanmıştır.
studentSN bu tür destek projelere devam edecek.

Evsahibi ve Kiracı Sorunları 2 ( Ev sahibi kiracıyı hangi durumlarda evden çıkarabilir )

fReewave | 20 September 2008 07:58

Daha önce burada Ev sahibi kirayı almıyorsa kiracı ne yapabilir? yazısını yazmıştım.

Ev sahibinin Kiracıyı evden çıkarması için oluşması gereken koşulları inceleyecek olursak;
Kiracının haklarız zaten kanunda korunduğu için, kanunlar kiracıyı korumam gerekli mantığıyla düzenlendiği için, kircının tahliyesini aynı boşanma sebepleri gibi belirli şartlara bağlamıştır. Bu şartlar oluşmadığı sürece mal sahibinin kiracıyı evden çıkarması mümkün değildir
.

Evsahibi ve Kiracı Sorunları ( Ev sahibinin Kirayı Almaması Durumunda Kiracının Yapabilecekleri)

fReewave | 15 September 2008 13:50

kira
kira

Herkesin Başına gelebilecek sorunlardandır Evsahibi Kiracı ilişkilerinden yaşanan pürüzler. Ben bir nevi yazı dizisi hazırlayarak bu sorunlara cevap vermeye çalışacağım.Kiraya veren kişi ya kira artışı istediği gibi olsun diye ya kiracıyı tahliye etmek ve bu baskı unsuru olsun diye var olan banka hesabını kapatabilir, Kira parasını almayıp kiracıyı temerrüte düşürmeye çalışabilir ve bunları hukuken bir takım haklılıklar kazanmak adına yapabilir.Kiracı bu durumda ne yapabilir? Kiracı kira parasını hukuki tanımıyla götürülecek borçlardan olduğu için PTT vasıtasıyla konutta teslim olarak göndermek durumundadır. Yani kiraya verenin eline tam kira parası geçmek zorundadır. Bunun yasal olması için bu gereklidir. Konuta giderken ki PTT nin masrafını da ayrıca vermek durumundadır. Yani kiraya verenin tam kira parasını konutta ödemeli olarak PTT aracılığı ile evsahibine gönderiyoruz.Kiracı bu parayı gönderdikten sonra ev sahibi yine bu parayı almıyorsa PTT’ ye gidilerek alıp almadığı kontrol edilip almadığı belgelendirilir. Mahkemeye başvurup bir ödeme yeri tayini istiyoruz tabinde bulunulur. Bu çok basit bir dava olduğu için hakim PTT den getirilen belgeye bakar ve kirayı evsahibi almıyorsa kiracıya yetki veriyor. Mesela her hangi bir bankanın bir şubesinde kiraya veren adına bir hesap açtırıp oraya yatırılmasını emrediyor. Kiracı kirasını oraya yatırmakla kira borcundan kurtulmuş oluyor. Bu şekilde bir prosedür işlemektedir.

Mektup atma kutunuzu siz beğenin

ahmethakan | 13 March 2008 14:17

İnternetin ve smslerin yaygınlaşmasıyla birlikte mektupların unutulmaya başladığı süreçte kredi kartı ekstresi ve benzeri faturalar ile yetinmek zorunda kalan ptt bir atak yaparak şubelerinden para gönderme ve fatura ödeme gibi işlemler ile büyük bir kar elde ettiğini açıklamıştı. Küresel ısınma ile birlikte insanlar faturalarını da elektronik ortamda almaya başlayınca posta kavramı iyice yok olmaya yüz tutmuş olacak ki ptt mektup atma kutularını siz seçin diyerek bir ankete girişmiş.
Bu tarz bir kampanyanın mektup trafiğini nekadar canlandıracağını da ilerleyen günlerde görecez.

PTT kutunuzu seçin

seryaman | 08 March 2008 11:24

PTT - Mektup atma kutunuzu seçin
PTT – Mektup atma kutunuzu seçin

Gün geçtikçe sanal dünyaya ayak uydurmaya ve internetin nimetlerinden faydalanmaya çalıaşan kurumlar özellikle anket yapmayı pek seviyorlar.

PTT yeni nesil posta alma kutusu tasarımı için bizlerin görüşünü öğrenmek istiyor. PTT’nin bundan sonra kullanacağı mektup atma kutusunu seçmek için oy kullanmak isteyenleri buradan alalım.

ptt’de gişematik dönemi başlıyor

gkaraarslan | 08 December 2007 11:39

artık ptt kuyruklarında beklemeye son dedirten bir uygulamaya 2008 de merhaba diyeceğiz.sağolsunlar 2008 çıkacak olan ve belli bir süre denemeye tabi tutulacak olan bu gişematikler(35 adet) ile faturanızı ödeyebilir,tahsilat yapabilir,para üstünüzü alabilirsiniz.tamamen makinaya bağlı olan işlemlerinizde insansız kullanılması ptt yi rahatlatacak gibi görünüyor.isteyenler posta çeki işlemlerini de yapabileceklermiş.tüm vatandaşlara ahyırlı olsun.
haberi buradan okuyabilirsiniz.
daha ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz

spamı engelleyebilmek için ! :)

taninmayan-68170 | 23 November 2007 12:21

spamdan tamamen kurtulmak için 3 tane inbox lazım 🙂

1. inbox : cevap yazdıklarınız yani güvenlir adres listtesinden gelen m@iller.

2. ilkkez yeni gelen maillar için inbox :

bir adresten tek gönderimli m@illar için :
ama aynı içeriği içeren başka bir adrestende tek gönderi şeklinde gelirse, mail server içeriği spam klasörü içndekilerle eşleştiretirdiğinde

içerikler %60 ve üzeri benzerlik içeriyorsa
gelen posta otomatik olarak spam klasörüne atılması gerekir ! 🙂