bildirgec.org

pro hakkında tüm yazılar

Xtion ile Pc’miz Xbox oldu!

Beacool | 24 April 2011 09:08

Xtion ile Pc’miz Xbox oldu!

Asus Xtion

Her zaman derim. Bir bilgisayar her şeyi yapabilir diye. Bu yüzden konsol ya da buna benzeri bir cihaza yatırım yapmaktansa pc’me para harcamayı yeğlerim. Kısaca üzerinde yazılım olan her şeyin her şeyi taklit edebileceğini biliyorum. Önceden Pc yi wii gibi kullanmanıza yarayan Fling Pc yi tanıtmıştım. Şimdi sırada Pc’yi Xbox’ın kinect i gibi kullanabilmemize olanak veren Asus Xtion var…

Xtion un arkasında teknoloji devlerinden biri olan Asus var, ve Kinect in başlarında olduğu gibi kapalı bir kod ile değil tamamen açık ve geliştirilebilir bir SDK (Software development kit – yazılım geliştirme kiti) ile birlikte yazılımcılara sunuluyor. Açıkçası bu Kinect in tahtına göz koymuş bir ürün için Pc lerde orijinal bir yazılımı olmayan bir ürüne karşı büyük bir çelme.

Apple Mac Pro serisini elden geçiriyor

sCoRPionTR | 28 July 2010 16:40

Apple en güçlü donanım seçeneğini sunduğu Mac Pro serisini Ağustos ayında yeniliyor.

Intel’in server serisi işlemcisi olan Xeon işlemcisinin kullanılacağı Mac Pro 12 çekirdeğe sahip olacak ve fiyatı da 4999$ olacak. Benim 12 çekirdeğe ihtiyacım yok diyenler ise 4 çekirdekli modeli 2499$’a, 8 çekirdekli modeli ise 3499$’a alabilecekler.

Yeni Mac Pro’larda ekran kartı olarak Radeon HD 5770 kullanılacak. İsteyenler için Crossfire yapılmış modeller de satacak olan Apple diğer bir seçenek olarak da 1GB HD 5870 içeren modellerini sunacak.

Teleport pro interneti offline kullan

namras | 04 May 2010 11:00

Bu nacizane programla istediğiniz bir sitenin istediğiniz uzantılı dosyalarını indirebiliyorsunuz. İsterseniz siteyi komple indirip offline olarak bilgisayarınızda indirdiğiniz siteyi inceleyebiliyorsunuz.
Programın kullanımı hakkında hazırladığım videoyu buradan izleyebilir; buradan da programın deneme sürümünü indirebilirsiniz.

viewsonic viewbook pro vnb131

schizophrenia13 | 25 February 2010 09:54

viewsonic viewbook pro vnb131
viewsonic viewbook pro vnb131

viewsonic viewbook serisinin core 2 duo ulv işlemci barındıran yeni taşınabilir bilgisayarı viewbook pro vnb131, yüksek pil kullanım süresine, optik sürücüye ve çeşitli bağlantı arayüzlerine sahip.

viewsonic viewbook pro vnb131
viewsonic viewbook pro vnb131

1.6kg ağırlığa sahip vnb131, alüminyum ve magnezyum kullanılarak tasarlanmış bir gövdeye sahip.

viewsonic viewbook pro vnb131
viewsonic viewbook pro vnb131

bazı özellikleri:

Sony Ericsson Xperia X10 Mini ve Mini pro

FAYA85 | 16 February 2010 10:03

Sony Ericsson XPERIA X10 mini and X10 mini pro shrink Android
Sony Ericsson XPERIA X10 mini and X10 mini pro shrink Android

İspanya’nın Barselona şehrinde düzenlenmekte olan Mobil Dünya Kongresinde (MWC 2010) Sony ericsson duyurduğu yeni XPERIA serisi X10 mini pro ve X10 mini büyük hayranlık uyandırdı.

Sony Ericsson XPERIA X10 mini pro
Sony Ericsson XPERIA X10 mini pro

Bu zamazingoların birlerinden tek farkı pronun klavyeli olması
diğer teknik özellikler ise şöyle :
-2.55” TFT full dokunmatik QVGA çözünürlüklü ekran
-600MHz Qualcomm işlemci
-5MP kamera
Android 1.6 işletim sistemi
-3G, EDGE, HSPA, Bluetooth ve WiFi
Ayrıntlı bilgi için buraya video için buraya bakabilirsiniz.

İnternet Yatırımları

hhzonki | 23 November 2009 16:15

Değerli arkadaşlar bu yazımda birçok yazı da olduğu gibi birkaç şirketi veya sistemi değilde sadece bir sistemi size tanıtmak istiyorum. Daha önceki yazılarımda search-earn hakkında yeniliklerden bahsetmiştim. Search-earn sisteminin son bombası herkezin iştahını kabartır cinsten. Son bomba nedir derseniz adı eimece. Nedir bu eimece ve nasıl oluyorda internet yatırımı oluyor diyenleri duyar gibiyim. Eimece internet üzerinden üye olduğunuz ve bütçenize göre şimdilik sadece araç (ileride evde olacak) satın alabileceğiniz bir sistem. Burada eee ne var bunda diyebilirsiniz.

eimece
eimece

Geçen Haftanın Teknoloji Top10’u

vlknkng | 01 September 2008 22:36

BlueAnt M1 Stereo Bluetooth Hoparlör
Blue Ant M1 mükemmel ses kalitesiyle şık ve taşınabilir stereo-bluetooth hoparlörü. Fakat bataryasının çıkarılamaması ve fiyatının pahalı olması ufak kusurlarından.

Etymotic hf5
Etymotic hf5 kulaklıklar fiyatına göre harika bir ses kalitesi sunuyor. Mükemmel ses izolasyon kabiliyeti, şık dizaynı şimdiden herkesin ilgisini çekecek nitelikte. Fakat hip-hop sevenler için pek de iyi bir seçim olacağı söylenemez.

JVC El Kameleon KD-AVX44
JVC El Kameleon KD-AVX44 dijital medya severler için bulunmaz bir cihaz. Herhangibir iPod, USB veya A2DP Bluetooth cihazlarından DVD/DivX-video playback ve MP3/AAC/WMA playback seçenekleri sunuyor. Ekranın, cihazın özelliklerene göre küçük olması bir dezavantaj.

Winamp 5.54 sizlerle!

24black mamba24 | 17 July 2008 11:54

Winamp son sürümünü piyasaya sürdü. winamp’ın yeni sürümü 5.54’de dikkat çeken özellikler var. bu özellikler: geliştirilmiş flash desteği, now playing arabirimi ve dil desteği ile kulanıcıların gözdesi olmaya devam edecek.

winamp isteyenler için Bundle ve pro gibi paketler hazırladı. winamp 5.54’ü indirmek isteyenler buradan ulaşabilirler.
kaynak

BS Player Pro 2.28 Build 964 Türkçe

kemal118 | 19 June 2008 11:47

BS Player Pro 2.28 Build 964 güzel bir medya oynatıcıdır.windows media playere alternatif olacak nitelikte geliştirilmiş daha hızlı,profesyonelce hazırlanmış,aynı zamanda türkçe.tüm codec‘leri etkin biçimde kullanıyor BS Player.alt yazı özelliğinin yanı sıra çoklu hoparlör kipi ile DVD de dahil olmak üzere tüm medya biçimlerini rahatlıkla okuyabiliyor.kullanılan veya indirilen dosyalarıda okuyabilen BS Player winampta olan eklentileri de kullanabiliyor.

programın ayrıntılı özellikleri :istenilen tüm medya biçimlerini, Matroskave OGG gibi yeni biçimleri,alt yazıları ve çoklu sesleri destekleme,çoklu sesler arasında geçiş yapma, özel medya ayarları ve tarama ayarı,tamamen özelleştirilebilme,çoklu alt yazılar ile çalışabilme,hızlı ileri geri alabilme seçeneği ile pencere atlayabilme, Sık Kullanılanlar desteği DVD bölümleri desteği Ekolayzer desteği ve programın çoklu dil desteğinin yanında dahili türkçe desteği de var.rahatlıkla özelleştirilebilir tema özelliği,WinLIRC desteği, rahatlıkla özelleştirilebilir ve oldukça kullanışlı kısayol tuşları, Winamp DSP Eklentileri özelliği,Tamamlanmamış AVI veya kilitli dosyaları da gösterebilme(hala kaydediliyor olan dosyaları ve yürütmede olan dosyaları da gösteriyor),BSI ve INI dosyaları desteği,Dinamik DirectShow filtreleri desteği ile verileri doğrudan CD veya DVD üzerine kaydedebilme.

Yeni sürüm özellikleri :VMR 9 düzeltmesi Windows 98 ve ME üzerinde sorun varsa sorunların giderilmesi, yenilenmiç türkçe dil özelliği Ses Cd’leri ve CDDB desteği VMR7 desteği, geliştirilmiş filtreler ile uyumsuzlık sorunu olursa onların giderilmesi, yeni bir arayüzün yanısıra ek ayarlar ve özellikle divx izlerken karşılaşılan alt yazı sorunlarını BS Player gideriyor ve daha fazlasını bizlere veriyor.ayrıca program içinde bulnan altyazı düzenleme özelliğiyle altyazıları senkronize de ediyor.
kaynak
indir