bildirgec.org

playlist hakkında tüm yazılar

iPhone ve iTouch’lara Yeni Çehre: IOS4!

majesty s infinity | 02 July 2010 12:38

Uzun süredir yazılımına önemli bir güncelleme gelmemiş olan iPod Touch ve iPhone’lara Apple tarafından yepyeni bir çehre kazandırılıyor. Evet burada donanımsal bir değişiklikten bahsetmiyoruz. Bunun yerine yepyeni ve uzun süredir beklenen özelliklerin geldiği müjdesini veriyoruz. Bunlar öyle özellikler ki!

Web’teki Müzik Deponuz: BlueTunes

algoz | 07 July 2009 20:44

Online müzik deposu BlueTunes ile müzik koleksiyonlarınıza web’in olduğu her yerden erişebiliyorsunuz.

BlueTunes’a ücretsiz olarak kayıt olduktan sonra bilgisayarınızdaki müzik parçalarından oluşan koleksiyonlarınızı BlueTunes’a yükleyip; hem farklı bilgisayarlardan kolayca ulaşabiliyor hem de yedekleme derdinden kurtuluyorsunuz.

Ayrıca bilgisayarlarda oldukça yer kaplayan bu müzik parçalarının BlueTunes’a yüklenmesiyle, Hard Disk’inizde önemli ölçüde boş alan elde edebilirsiniz.

müyap arşivinden en iyi şarkılar seçmesi

kahramancayirli | 12 January 2009 16:43

gölge çiçeği gibi şarkılarla dönmesini hayal ettiğimiz reyhan karaca
gölge çiçeği gibi şarkılarla dönmesini hayal ettiğimiz reyhan karaca

mtv türkiye’nin internet sitesine kısa bir süre önce müyap arşivi eklendi. yaklaşık 2800 türk klibinin sitede istendiği an izlenebilmesi anlamına gelen bu gelişme, benim gibi youtube’larda 90ların klipleri peşinde koşanları epey tatmin edeceğe benziyor.

nostalji listemizde 2 şarkısıyla yer alan eda özülkü
nostalji listemizde 2 şarkısıyla yer alan eda özülkü

tüm şarkıları, klipleri bir bir taradım ve sevdiğim şarkılardan oluşan bir nostaljik pop müzik listesi hazırladım. tabii listede bulunması gereken pek çok şarkıyı göremeyebilirsiniz çünkü sadece mtv türkiye sitesinde müyap arşivi içerisinden seçtiğim klipli şarkılar bunlar.

profesyoneller için arşivleme,düzenleme ve aktarım cihazı

ex choice | 07 January 2009 12:12

digital foci firması’nın yeni geliştirmiş olduğu fotoğraf arşivleme,düzenleme ve aktarım cihazı picture porter 160 gb başlayan kapasite seçenekleriyle dikkat çekiyor.görüntüleme üzerine ilginç cihazlar üreten firma bu ürününü piayasaya sunuyor.
profesyoneller için önemli bir yardımcı*raw desteği*ekran üzerinde yakınlaştırma*pozlama bilgilerine ulaşmak için exıf ve yorum*telif hakkı bilgisi içinse ıtpc kayıtlarını da gösterebiliyor*usb host özelliği*playlist,oynatma listesi oluşturabiliyorsunuz*gruplama yapabiliyorsunuz*cf,sd/hc,minisd,ms,ms duo ve xd kartlarını okuyabiliyor.
detaylı bilgiler

Sosyal Müzik Hakkımız, Söke Söke Alırız!

mortradamus | 24 December 2008 13:46

MySpace’in Project Playlist‘i bloke etmesinin ardından, kıyamet koptu. MySpace’in, Playlist şarkı listelerini bloke etmesinin ardından, Playlist adına sevindirici bir gelişme, Sony BMG tarafında yaşandı. Beyonce ve Britney Spears gibi birçok ünlü ismin kontratını elinde bulundan Sony BMG sanatçı portföyüne, Playlist üzerinden ulaşmak mümkün olacak.

Mix Turtle ile online müzik dinleyin

irallaa | 14 October 2008 10:07

Mix Turtle
Mix Turtle

The Music Search Engine sloganıyla yayın yapan Mix Turtle sayesinde müzik araması yapabilir ve oluşturduğunuz playlistlere anında ekleyebilirsiniz. Sade yapısıyla oldukça kullanışlı bir online müzik ağı Mix Turtle sık kullandığınız sosyal ağlarınızdan biri olacak gibi görünüyor.

http://kullanici.mixturtle.com şeklinde verdiği profil sayfanız ile playlistlerinizi de paylaşabilirsiniz..

Henüz her aradığınızı bulamasanız da zamanla kullanılırlığı artacak bir proje olarak görünüyor..

flowplayer ile izlenin

kodOZANI | 10 March 2008 13:36

kişisel sitenizde bulunan videoları flash arayüzü ile göstermek isterseniz birde bu arayüzün şu özellikleri olsun derseniz;

  • geniş arayüz seçekleri,
  • kolayca html kodları üzerinden ayarlayabilme,
  • çalma listeleri oluşturulabilme,
  • FLV, SWF, MP3, MP4, H.264 video, JPG ve PNG formatlarına destek,
  • videolarınız içinde reklam gösterebilme (kontrol butonlarını etkisiz hale getirebilir, reklam bağlantıları verebilirsiniz)
  • videonuzu direk bir bağlantı olarak alınmasına engelleme,
  • izleyicilerinize tam ekran (ücretsiz sürümde tam ekranın sağ altında flowplayer logosu yer almaktadır.), ekrana sığdır, orjinal boyutunda göster gibi seçenekler sunabilme,
  • ve tüm bunları gpl lisansı ile, yani ücretsiz bir şekilde kullanabilme…

O zaman FlowPlayer tam size uygun bir uygulamadır. sizi ekran görüntüleri için buraya, çok daha detaylı bilgi almak için buraya, uygulamayı kullanan sitelere bakmak için buraya, indirmek içinde buraya alabiliriz.

iyi seyirler ve seyredilmeler !

yeni müzikler mi istiyorsunuz spinjay tam size göre

hoodly | 06 February 2008 21:02

spinjay
spinjay

spinjay insanlara daha önceden dinlemediği müzikleri bulup dinlemelerini amaç edinerek kurulmuş. sitede ister sadece müzik dinleyicisi olabilirsiniz ister dj, bu tamamen size kalmış. üye olduktan sonra sevdiğiniz şarkıcıları ve müzik tarzlarını belirliyorsunuz ve sitede bulunan djler istediğiniz şarkı adedini içeren müzik listenizi sizin için hazırlıyorlar. gerçekten çok güzel bir fikir. ne istediğinizi söylüyorsunuz ve uğraş vermeden size ulaştırılıyor bu istek.

sosyal internet radyosu

bakiyyebemolu | 21 January 2008 19:56

jango beğendiğiniz bir şarkıcının/müzisyenin şarkılarını dinleyebileceğiniz, değerlendirebileceğiniz, o şarkıyı dinleyenlerin görüşlerini inceleyebileceğiniz ve ayrıca yine görüş belirtebileceğiniz bir internet müzik platformu. siteye ücretsiz üye olarak kendi çalma listenizi de yapabilirsiniz.