bildirgec.org

pc hakkında tüm yazılar

TOUCHPAD İçin Sayısal Yüzey Filmi

siyasal | 29 December 2011 16:35

Touchpad Yüzey Filmi, çıkartması laptop’unuzdaki touchpad alanını daha efektif kullanabilmeniz için Gong Huachao ve Wang Hui tarafından tasarlanmış. Yapmanız gereken dizüstü bilgisayarınıza touchpad etiketini yapıştırmak ve beraberindeki programı bilgisayarınıza yüklemek. Ardında kısayol tuşlarını özelleştirerek yüzey Filmini aktif hale getirebilirsiniz.
Number Pad Film for Touchpad” ayrıca 2011 red dot design
tasarım kategorisi üyelerinden.

Günlük Radyasyonunuzu Aldınız mı?

M7478A | 16 May 2011 09:13

GÜNLÜK RADYASYONUNUZU ALDINIZ MI?
Kanser vakaları çoğaldı. Biliyor musunuz, her yıl ülkemizde 155.000 kişi kansere yakalanıyor. Sadece ülkemizde mi? Hayır… Teknolojinin geliştiği her yerde tablo aynı. Çevremiz radyasyon yayan cihazlarla dolu. Yaşadığımız hava, çalıştığımız ortam, teknoloji sebebiyle eskiye nazaran daha çok radyasyon içeriyor.

Günlük çay içer gibi düzenli olarak radyasyon alıyoruz. Mesela bugün günlük radyasyonunuzu aldınız mı? Aldığımız kesin de ne kadar aldığımızı bilemem.

Xtion ile Pc’miz Xbox oldu!

Beacool | 24 April 2011 09:08

Xtion ile Pc’miz Xbox oldu!

Asus Xtion

Her zaman derim. Bir bilgisayar her şeyi yapabilir diye. Bu yüzden konsol ya da buna benzeri bir cihaza yatırım yapmaktansa pc’me para harcamayı yeğlerim. Kısaca üzerinde yazılım olan her şeyin her şeyi taklit edebileceğini biliyorum. Önceden Pc yi wii gibi kullanmanıza yarayan Fling Pc yi tanıtmıştım. Şimdi sırada Pc’yi Xbox’ın kinect i gibi kullanabilmemize olanak veren Asus Xtion var…

Xtion un arkasında teknoloji devlerinden biri olan Asus var, ve Kinect in başlarında olduğu gibi kapalı bir kod ile değil tamamen açık ve geliştirilebilir bir SDK (Software development kit – yazılım geliştirme kiti) ile birlikte yazılımcılara sunuluyor. Açıkçası bu Kinect in tahtına göz koymuş bir ürün için Pc lerde orijinal bir yazılımı olmayan bir ürüne karşı büyük bir çelme.

disk birleştirmenin kolay yolu

0slck0 | 22 April 2011 10:28

auslogics disk defrag işte size mükemmel bir program. daha doğrusu ekran koruyucu. programı indirip kurduktan sonra program artık bir ekran koruyucu oluyor. ben 5 dakikaya ayarladım. bilgisayarım 5 dakika boşta olduğunda hemen devreye giriyor ve disk birleştirme işlemini gerçekleştiriyor. sürekli bu işlemi yaptığından bilgisayarınız çok iyi performansla çalışıyor. indirmek isteyenler için link:

Bilgisayarı Gözünüzle Kontrol Edin!

Beacool | 09 April 2011 15:09

Bilgisayarı Gözünüzle Kontrol Edin!

ToBii EyePC Henrik Eskilsson sadece bilgisayar mı kullanıyor?
Henrik Eskilsson sadece bilgisayar mı kullanıyor?

Elinize ilk Joysticki aldığınız zamanı düşünün. Ya da daha genç okurlar için şöyle söyleyeyim. İlk kez wiimote ile oyun oynadığınız günü düşünün. Ne değişik bir duyguydu değil mi? Kontrol birimleri daha ne kadar ilerleyebilirdi?

Move, kinect gibi oyun kontrol birimeri daha nın sonu olmadığını bir kez daha ispatlarken yerinde sayan bir şey vardı. Bilgisayar kontrol birimleri. Daha önce tanıttığım bu cihazı ve dokunmatik ekranları saymazsak en yeni gelişme Mac den Magic Mouse u ile geldi. Her ne kadar çok kısa bir süre içinde size daha önce tanıtmış olduğum şu cihazla bu ara kapansa da asıl konu olan bilgisayar ile iletişimdeki gelişme açığı kapanmadı. Tabi bu ana kadar…

PC’NİZ YANINIZDA DEĞİL Mİ?ARTIK SORUN DEĞİL.

tarafsizbolge | 06 April 2011 10:32

Bilgisayarınız yanınızda değil, ama bilgisayarınızdaki dosyalar yada programlar size lazımsa TeamViwer tam size göre…Bu program sayesinde uzaktaki bir bilgisyarınızı sanki başında oturuyormuş gibi kontrol edebileceksiniz.
İlk olarak programı kendi bilgisayarımıza ve uzaktan erişeceğimiz bilgisayara kuruyoruz.TeamViwer her iki bilgisayara da tekil bi ID ve şifre veriyor.Uzaktan erişeceğiniz bilgisayarın ID ve şifresini girdikten sonra bağlantımız kuruluyor.
Uzaktan erişim ekranında gördüğünüz menü çubuğunu kullanarak görünümü değiştirebilir,ses ve oturum kayıtlarını kontrol edebilirsiniz.
İçinizden “peki ya transfer işlemi nasıl yapılıyor?” diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Trnasfer işlemini menü çubuğundaki uzaktan erişim ekranından(remote-access screen) aktif yapabilirsiniz.’Receive'(uzaktaki PC) butonunu kullanarak dosya alma işlemini, ‘send’ butonunu kullanrak ise dosya gönderme işlemini(yerel PC) yapabilirsiniz.

Artık Windows Cep Telefonlarında

keremx | 04 April 2011 17:56

Artık Windows Cep Telefonlarında
İlk cep telefonu markam NOKİA idi. Sonraki birkaç cep telefonumu da Nokia’dan tercih ettim. Ancak zamanla ilgi ve ihtiyaçlarım değişti. Şimdi İphone marka telefonları tercih eder oldum. Nokia hala ülkemizde cep telefonu pazarının lideri. Ancak sürekli kan kaybediyor. İphone başta olmak üzere insanlarımız Samsung, LG gibi markalara yönelir oldu.

10 yıl öncesinde bilgisayar denince aklıma sadece Microsoft ve Bill Gates gelirdi. Ancak şimdi Google ve Apple gibi çok güçlü markalar bilgisayar ve internet pazarına hakim olmaya başladılar. Hızla gelişen bilgisayar dünyasında Microsoft’un geri kaldığı bir çok konu var.

Toplama Bilgisayar Sistem Önerileri

Pcvolki | 08 February 2011 09:46

2011 Toplama bilgisayar sistem önerileri. Sizlere Bilgisayar teknik servis elemanı olarak çeşitli donanım ve teknoloji sitelerinden ince eleyip sık dokuyarak derlediğim almayı düşündüğüm ama ekonomik nedenler dolayısı ile alamadığım Toplama Masaüstü Bilgisayar Sistem önerimi en ucuz fiyata bulduğum, ürünleri alabileceğiniz güvenilir ve kaliteli yerleri belirterek sunacağım.

Bilgisayar toplamak bir sanattır ama her önüne gelen parçayı toplamak değil.
Bilgisayar toplamak bir sanattır ama her önüne gelen parçayı toplamak değil.

TRON HAKKINDA HER ŞEY!!!

Beacool | 06 February 2011 14:42

TRON HAKKINDA HER ŞEY!!!

TRON LEGACY
TRON LEGACY

Hafta sonu, haliyle insanın kendine en çok zaman ayırdığı günler. Bu günlerde yapılabilecek birçok alternatif olmasına rağmen en popüler olanlarından biri avm ve sinema keyfi. Sinemalarında son yılların en popüler etkinliği 3D filmler…

Şu aralar gişeleri en çok meşgul eden filmlerin başında ise kuşkusuz Disney in Tron Efsanesi (Tron Legacy) isimli filmi geliyor (bkz yazı sonu isyanı). 1982 yılında zamanının çok ötesinde bir teknikle çekilen ilk filmin devamı yeni gösterimde bırakın biz teknoloji meraklılarını diğerleri için bile moda yaratacak unsurlar mevcut…

Duke Nukem Forever Mayıs Ayında Satışta !

smryna9 | 25 January 2011 16:54

tam 14 yıldır çıkışı tarihi ertelenen duke nukem sonunda mayıs ayında satışa çıkıyor!

Duke Nukem Forever
Duke Nukem Forever

Oyunseverler 90’lı yıllardan bu yana el değiştirmesi sebebiyle bir türlü satışı mümkün olmayan oyunun artık çıkmayacağı yönündeki düşüncelerini pekiştirdi ve bu konunun peşini bırakmaya karar vermişlerdi ki Duke Nukem’in sahibi Gearbox tam 14 yıl sonunda “Duke Nukem Forever” oyununun ps3, xbox 360 ve pc çeşitleri ile 6 Mayıs’ta tüm dünyada satışa çıkarılacağını duyurdu.