bildirgec.org

pad hakkında tüm yazılar

iPad 2

hjusthanging | 03 March 2011 12:02

Uzun süredir konuşulan iPad 2, Apple’ın CEO’su Steve Jobs tarafından resmi olarak duyuruldu.
Tablet bilgisayar piyasasındaki rakipleri birden fazla modelle pazarda yerlerini alırken Apple da rekabetin iyice kızıştığı şu günlerde iPad 2’sini açıkladı.
11 Mart’ta Amerika’da ve 25 Mart’tan itibaren de diğer ülkelerde satışa sunulacak olan iPad 2 çok daha güçlü ve daha becerikli.

LG Optimus Pad

hjusthanging | 17 February 2011 13:38

LG Optimus
LG Optimus

Daha önceki yazılarımdan bir tanesinde ‘HD’ ve ‘3D’ kelimelerinin ürünlerin isimlerinin önüne koyulduğu zaman satışlarını nasıl etkilediğinden bahsetmiştim.

Malum 3 boyut teknolojisi, HD içerikler ve bir de tablet bilgisayarlar bu aralar çok popüler ve her firma bu üç kelimeyi (HD,3D,tablet bilgisayar-pad-) en iyi şekilde pazarlamak için çok sıkı bir rekabet içinde.

Fierce 5000 DPI Laser Gaming Mouse V2

maxhoper | 03 February 2011 09:56

Rudegameware firması adından da anlaşılacağı gibi oyuncular için mosue, mouse-pad, speakers, kıyafet vb ürünler üretiyor.

Şu an için ön siparişlerini kabul etmeye başladıkları yeni bir mouseları var. Lazer teknolojisini kullanan mouse; 5000 DPI hassasiyete sahip. Yapımcılar, oyuncular için performans artırıcı bir takım düzenlemeler yaptıklarınından bahsetmişler. Satış fiyatı ABD için 49.95$ olacak.

rude-mouse
rude-mouse

Taşınabilir usb gamepad

feveran | 25 October 2010 13:30

Parlak fikirli, ses ürünleri tasarlama üzerinde tanınmış ion firması bu sefer go-pad adını verdikleri bir joystick üretmiş.

Laptopları hedef alan ürün cebinize sığabilecek küçüklükte, üstelik katlanabilir. Bu sayede laptop’unuzla seyahat esnasında oyun oynayabilmeniz mümkün..

Pad üzerinde 4 yön tuşu, 4 standart tuş ve “clear”la bir de turbo tuşu var. Elde çok küçük dursa da rahatlığı hakkında kullanmadan bir şey diyemeceğimiz ürünün bir değişik özelliği de usb kablosunun uzatmalı yani eklemeli olması. Tamamen taşınabilir. cnn gopad’i ces 2010’daki “seyahatinizi değiştirecek 10 teknoloji” den 6. olarak seçmiş.

İşte Gesture Cube ve nimetleri

msalih45 | 23 February 2010 19:00

daha ipad’in yüzünü bile göremeden şimdi de gesture cube‘nin tasarımı ortaya çıktı. işte özellikleri:

Gesture Cube
Gesture Cube

bu kübe etrafında elinizi hareket ettirerek komut veriyorsunuz. yani dokunmanıza bile gerek yok. 5 ekranda farklı işleri aynı anda devam ettirebiliyorsunuz.

Telefon senkronize
Telefon senkronize

bu küp sayesinde telefonlarınızla bağlantı kurup dosya aktarabilirsiniz.

hava durumu
hava durumu

duracell mygrid

schizophrenia13 | 23 August 2009 10:26

duracell mygrid
duracell mygrid

duracell’in apple, nokia, motorola ve blackberry taşınabilir telefonlarıyla tam uyumlu olduğunu duyurduğu yeni şarj sistemi mygrid, örneklerini daha önce de gördüğümüz bir şarj altlığı. ister cep telefonu ister mp3 çalıcı, taşınabilir cihazlarınzı kablosuz olarak şarj edebilen mygrid, power clips adı verilen parçanın cihazınıza bağlanması ve altlığın üzerine konmasıyla işleme başlıyor.

Multi Touch Pad Yapın

fenolog | 31 January 2009 20:40

Belki uzerinde calismak istersiniz diye yazinizi bu mesaja ekliyoruz:
50$ a Multi Touch Pad Yapın Evet yanlış duymadınız. 50 $ a multi touch bir pad yapmak. Bunun gerekenler bir A4 kağıt (veya benzer bir ürün) Webcam Bilgisayar 🙂 Karton kutu Gerekli olan yazılım Şuradan indirebilirsiniz Karton kutu # Daha ayrıntılı bilgi için buraya bakabilirsiniz

multi touch
multi touch

Aslında çalışma mantığı çok basit tek becerikli olan şey bilgisayara kuracağınız yazılım. Yazılım ne yapıyor derseniz dokunduğunuz hafif saydam yüzeyden parmak uçlarınızı algılayıp fareyi ona göre hareket ettiriyor. Gerisi sizin el marifetiniz. Kutunun eEğlenceli olabilir bence bir deneyin.

Korg Müzik Araçları

Makadakal | 16 June 2008 14:15

Amatör müzisyenlerin stüdyo maaliyetleri yüzünden sıkıntılar çekmektedir. Korg firması tarafından bu soruna karşı USB Midi araçlarıyla çözüm aramaktadır.

Bu çözüm için firmanın ürünlerinden “nanoSeries” adı ile piyasaya sürülecek yeni serisi 3 modelden oluşmaktadır.
nanoKEY’in 25 notalı, ivme duyarlı klavyesi bulunmaktadır.

Korg NanoKey

Ürün Fiyatı: £49

Kablosuz Mouseların Pili Bitmesin

bakiyyebemolu | 27 May 2007 22:03

Kablosuz faresinin pilinin çabuk bitmesinden yakınanlar için, kablosuz farenizi destekleyecek, pilini bitirmeyecek bir pad yapmışlar. Mause mati bilgisayarınıza usb ile bağlanıyor ve siz de pil derdinden kurtuluyorsunuz.