LG Optimus
LG Optimus

Daha önceki yazılarımdan bir tanesinde ‘HD’ ve ‘3D’ kelimelerinin ürünlerin isimlerinin önüne koyulduğu zaman satışlarını nasıl etkilediğinden bahsetmiştim.Malum 3 boyut teknolojisi, HD içerikler ve bir de tablet bilgisayarlar bu aralar çok popüler ve her firma bu üç kelimeyi (HD,3D,tablet bilgisayar-pad-) en iyi şekilde pazarlamak için çok sıkı bir rekabet içinde.

LG Optimus Pad ise; “bir tablet bilgisayara daha ne eklenebildirdi?” dedirtiyor kendine. Zira cihaz 3D veya 2D Hd kalitesinde video çekebiliyor. Yani; şuaralar bir ürünün satılması için gereken bütün özellikleri bünyesinde barındırıyor gibi.LG‘nin WMC’de tanıttığı Optimus Pad’in şu an halihazırda tek 3D HD video çeken tablet bilgisayar olması ile rakiplerinden biraz ayrıldığı söylenebilir.(Lg Optimus Pad sadece Amerika’da G-Slate adıyla satışa sunulacak, diğer ülkelerde ismi değişmeyecek.)

Diğer bazı özellikleri :8.9 inç ekran1 Ghz , çift çekirdekli Tegra 2 işlemArka yüzünde; 1080p 2D , 720p 3D video çekebilen 2 adet 5 Mp kamera ve ön yüzünde 2 Mp kamera.Android 3.0 (Honeycomb) işletim sistemiHDMI çıkışı ve DLNA (Digital Living Network Alliance)Daha hazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.