bildirgec.org

ödeme hakkında tüm yazılar

iPhone’u POS makinasına dönüştürün

sCoRPionTR | 27 August 2010 15:36

Küçük bir işletmeniz var ve müşterilerinize kredi kartı ile ödeme imkanı sunmak istiyorsunuz. Bu durumda yapmanız gereken bir banka ile anlaşıp oradan POS makinası almak. Tabii müşteri sayınıza göre almak istediğiniz POS makinalarının sayısı da artacaktır. Hele bir de evlere servis yapan bir şirket iseniz mobil POS cihazlarından almanız gerekir. Yani en azından şimdiye kadar gerekmekteydi. Fakat Mophie ve Intuit’in yeni geliştirdikleri bir aparat sayesinde iPhone’unuzu bir POS makinasına dönüştürebilirsiniz..

Kuyruk Sevdası…

firatocal | 23 August 2010 10:48

65 ini deviren Ahmet Bey , bakkal 70 lik Mehmet Efendiyle alışverişi sırasında randevulaştılar…

” Bak Mehmetcim ” dedi , ”yarın ayın 2 si, gazeteni termosunu getirmeyi unutma , yarın kahvalıya merkezdeki Ziraat Bankası ‘ nda buluşuyoruz. Gelirken Şadiye Hanıma rastladım. Çıtır çıtır sigara böreklerini hazırlayacakmış , hadi gene yaşadık… Vallahi şu ay başları olmasa kimse düşünmeyecek bizi… Tamam mı üstadım.. ”

” Tabii tabiii Ahmetcim… ” diye cevap verdi bakkal Mehmet Efendi… ” Haberdarım muhteremden… Aysel Hanım bahsetti az önce… O da kurduğu turşulardan getirecekmiş… Kızı da eşlik edecek , malum tansiyonu atlı karınca gibi… Bir iniyor , bir çıkıyor… Geçenlerde toprağı bol olsun Hüseyinimizi 70 ini göremeden uğurladık bankadan… E tedbirli olmak lazım tabiki… Haydı kal sağlıcakla… Geç kalma ama sıra tutmamız lazım üstadım… ”

Türkiye’de mobil ödeme

Tcpip | 28 June 2010 17:26

İnternet üzerinden ödeme almak biz webmasterlar için çoğu zaman sıkıntı verici bir iş olmuştur. Güvenlik nedeni ile ziyaretcilerin çoğu kredi kartı bilgilerini paylaşmak istememektedir. Web üzerinden kredi kartı ile ödeme almanın alternatifleri herzaman bir arayış olmuştur.

Fakat artık mobil ödeme var.

mobil ödeme
mobil ödeme

Nedir mobil ödeme
Gsm operatörlerinin ve bazı teknoloji firmalarının geliştirdiği cep telefonunuzdan sizin onayınıza sunulduktan sonra ödeme yapmanızı sağlayan güvenli bir ödeme sistemidir.

Adım adım anlatacak olursak
1- müşteri sitenize girer
2- ürünü beğenir ve ödeme tuşuna basar
3- ödeme sayfasına geldiğinde cep telefonu numarasını girer

SmartSwipe ile çek gitsin yahu!

Beacool | 11 May 2010 17:12

Gül gül.. Ay sonu görüşürüz...
Gül gül.. Ay sonu görüşürüz…

Kredi kartlarının hayatımıza girdiği günden bu yana ekonomimizin ne hale geldiğini konuşmaya başlasam herhalde sayfalar dolusu yazı yazmam gerekir. Sahip olmadığınız parayı harcamak ve taksitle aldığınız bir ürünün taksitleri bitene kadar aslında sahibi olmadığı gerçeğini unutan (ya da bilerek bilinçsiz bırakılan) bir kesim yüzünden birçok aile dağılırken, birçok yaşam da sona erdi.

Himmm.. Lazımmı?
Himmm.. Lazımmı?

Bu durumda banka mağdurlarımızı üzecek ama e-ticaret yapanları sevindirecek bir haberim var. Yakın bir zamanda sanal pos makinelerimiz evlerimize giriyor! Dışarıda yaptığımız gibi evde de kredi kartımızı pos makinesinden geçirip şifresi girilerek alışveriş yapılmasını sağlayan bu ürünün ismi SmartSwipe.

İnternetten para kazanmanın yeni adresi

CptZenci | 10 May 2010 22:50

Yepyeni bir para kazanma kaynağı: FileServe internete yüklediğiniz ve paylaştığınız dosyalarınızı bu siteye yükleyerek para kazanabilirsiniz. Sitede tüm ülkelerdeki indirmeler geçerli. Ödemeleri Paypal yoluyla alabileceğiniz gibi başka yöntemler de var.

Sitenin para kazandırma oranları yukarıdaki gibi.
Sitenin diğer avantajları:
-Ücretsiz indirme yapanlar 256 kb/s hızla download yapabiliyor.
-Sizin referansınızla üye olanlar kazanınca sizde kazanabiliyorsunuz.
-Her üyenin 500GB alanı var.

Referanssız Link

2010 Key ödemeleri sorgulama para alacaklar hak kazananlar listesi

NLPMaster | 26 March 2010 11:01

Key ödemeleri key parası bekleyenler için müjde!
Key ödemeleri key parası bekleyenler için müjde!

2010 Key ödemeleri yapılamaya başlıyor. 2010 key ödemesi sorgulama isteyenler soluğu internette alıyor.

Tc Kimlik no ile key sorgulama hizmetini kullananlar; key alabilecek miyim? Key listesi kontrol sitesi nerede? key alacaklar, key alamayacaklar ne yapacak gibi pek çok soruyu da merak ediyor.

2010 Key ödeme listesiarayanalar aşağıdaki adresten tc kimlik numarası ile key parası alacaklaR arasında kendi isminin olup olmadığını kontorl edebilirler.

Alış-verişin tam vakti

Fatihhilmi | 03 March 2010 12:01

Evet tam vakti şimdi.
ihale sistemi ile alış-veriş yapmanın tam zamanı.

site 3 ihale sistemiyle çalışıyor.

En yüksek Bezersiz

Bu ihale türünde resimde olduğu gibi

İhaleye girmek için 1 tl ödüyorsunuz ve fiyat teklifinde bulunuyorsunuz.aynı teklifi verenler kaybediyor en yüksek teklifi verip teklifte yalnız olduğunuzda kazanıyorsunuz ürün sizin oluyor:)

paypal ödeme alma

cubukcu | 07 October 2009 13:49

merhaba acil yardıma ihtiyacım var paypal’e üyeyim eposta ve banka hesabımı onaylattım afrikadan birine laptop sattım ve parayı paypal üzerinden gönderdi para bana 5-7 gün içinde gelirmi yoksa kredi kartı bilgileri de girmem gerekiyor mu?yani eposta – banka hesabı ödeme almaya yetermi ?