bildirgec.org

metre hakkında tüm yazılar

300 Metreden USB..

Beacool | 28 February 2011 19:41

300 Metreden USB..

Devolo dLAN 200 AV USB extender bu, bu, nedir bu?
Bu, bu, nedir bu?

Yakında marketten aldığımız çikletin bile usb girişi olursa şaşırmayacağım. Günümüzde neredeyse her şey usb bağlantı veri yolu ile geliyor. Bir video kameradan telefona, hafıza kartından görüntü birimlerine ve yazıcılara kadar her şey usb. Ama usb ler bu kadar ürüne sahipken halen (bence) önemli bir sorunla karşı karşıyalar. Kablolarının kısalığı…

Düşünün bir ev arkadaşınızla ortak kullandığınız bir yazıcı ya da harici sabit diskiniz var ve kablosuz bir çözüm için yatırabileceğiniz ekstra paranız ya da kablosuz çözüm için imkânınız yok. Belki de çok daha farklı bir açıdan düşünürsek (doğrudur) sağlığınız açısından kablosuz çözümleri kullanmıyorsunuz. Bu durumda ortak kullanılan ürünlerin paylaşımı ciddi bir sorun teşkil edecektir…

Mesafeleri parmaklarınızla ölçün

sCoRPionTR | 16 September 2010 14:25

Kısa mesafeleri ölçmek için cetvel kullanmak istemiyor musunuz? O zaman bu haber tam size göre. Smart Finger parmaklarınıza takacağınız 2 tane aparat sayesinde aradaki mesafeyi ölçüyor.

unutkanlık tarihe karışıyor

| 21 March 2010 17:42

değerli arkadaşlar; unutkanlık artık tarihe karışıyor. bazı öğrendiğimiz konuları artık beynimizde stoklayıp, bununla ilgili bir soru çıktığında anında çözeceğiz. nasıl mı? işte size bir örnek:
* metrenin üst katları nasıl hesaplanır. çarpılır mı? yoksa bölünür mü? her zaman şaşırırız öyle değil mi? evet işte bunu ortadan kaldırmak için bir hikaye hazırladım. artık hayatınız boyunca hiç unutmayacaksınız.
işte hikaye:
savaşın bir tanesinde askerin biri bir binaya giriyor ve arkasından düşman takipte tabi asker binanın ikinci katında kapı arkasına gizleniyor. düşman tam o sırada oraya geldiğinde asker kılıcı ile düşmanın kafasını bedeninden ayırıyor. yani ikiye bölüyor. (yani arkadaşlar burada anlatmış olduğum hikaye metrenin üst katları için idi. metrenin üst katları hesaplanır iken bölünüyor.)

eTAPE 16 : Dijital Şerit Metre

zabun | 06 June 2009 21:23

Klasik şerit metrelerden vazgeçemeyenler ve bunun yanında dijital metrelerin hassas ölçme avantajlarını da yadsıyamayanlar için, Tayvanlı San Tyau şirketi, dijital ölçüm yapan bir şerit metre üretmiş. eTAPE 16 isimli ürün, şerit ile belirlenen uzunluğu ölçerek, LCD ekranından sayısal hassasiyetle gösteriyor. Ölçümler tercihe göre inch, feet veya cm olarak yapılabilmekte. 2x LR44 pil ile çalışan şerit metrede bulunan hafıza sayesinde, ölçümler kaydedilebiliyor. 3″ x 2.75″ x 1.3″ ebadında olan eTAPE’nin şerit uzunluğu ise yaklaşık 5m.

[gearlog]

Ultrasonik lazer uzunluk ölçer

AntiHumanIST | 24 May 2008 10:01

Burada bilinen şerit metrelerden sıkılan bir vatandaş ultrasonik bir cihaz icat etmiş. Evet belki bu alet bilinen şerit metrelerin yerini asla dolduramayacak ve o keyfi veremeyecek ama şaşırtıcı olduğu kesin. Feet ve metre cinsinden uzaklığı gösterebilen bu zamazingo, bir adet 9V pille çalışıyor. Ölçtüğünüz uzaklığı küçük LCD ekranda görebileceğiniz gibi sesli olarak da idrak edebilirsiniz. Fiyatı 29$.