değerli arkadaşlar; unutkanlık artık tarihe karışıyor. bazı öğrendiğimiz konuları artık beynimizde stoklayıp, bununla ilgili bir soru çıktığında anında çözeceğiz. nasıl mı? işte size bir örnek:* metrenin üst katları nasıl hesaplanır. çarpılır mı? yoksa bölünür mü? her zaman şaşırırız öyle değil mi? evet işte bunu ortadan kaldırmak için bir hikaye hazırladım. artık hayatınız boyunca hiç unutmayacaksınız.
işte hikaye:savaşın bir tanesinde askerin biri bir binaya giriyor ve arkasından düşman takipte tabi asker binanın ikinci katında kapı arkasına gizleniyor. düşman tam o sırada oraya geldiğinde asker kılıcı ile düşmanın kafasını bedeninden ayırıyor. yani ikiye bölüyor. (yani arkadaşlar burada anlatmış olduğum hikaye metrenin üst katları için idi. metrenin üst katları hesaplanır iken bölünüyor.)* metrenin alt katları nasıl hesaplanır:
işte buna da bir örnek hikaye:adamın bir tanesi hayattan bıkmış. artık hayatına son verecek. binanın tepesine çıkmış ve oradan aşağıya atlamış. evet atlamış diyorum. çünkü aşağıya atlarken elektrik tellerine çarpılmış. (bu hikayede elektrik tellerine çarpılma olayı; metrenin alt katları hesaplanır iken çarpılıyor.)önemli not: metrenin üst katları onar onar büyür,alt katları ise; onar onar küçülür.- unutmayın; bazı şeyleri unutmamak adına kendi hayal gücünüzle o konuya bir hikaye uydurun o hikaye karşınıza çıktığında beyin o konuya çağrışım yapacaktır.