bildirgec.org

medikal hakkında tüm yazılar

KiFit Sizi Size Anlatıyor!

Beacool | 18 June 2010 13:01

Koşu bantları sizede komik gelmezmi?
Koşu bantları sizede komik gelmezmi?

Spora gitmek” diye bir moda var. Evet, aslında önemli bir olay ama bazıları buna gerçekten bir sosyal gruba katılabilmek ya da gösteriş amacıyla gitmekteler. Amaç ne olursa olsun o an için sonuç yararlı olsa da o grubun içine girmeyi başaran ya da amacına erişen şahıs beyninde sporla birlikte bir yaşamı ilke edinmediği için sürdürmeyip bir süre sonra spora gittiğinin önceki döneminden daha kötü bir pozisyona düşüyor…

Oysa spor illa spor salonunda yapılması gereken bir olay değildir. Her şeyden önce beyinde başlayan ve yaşama adapte edilince bir parçanız haline gelip sizi zinde ve fit tutabilen bir yapıdadır. Ama nedense bazıları sahilde koşmak yerine bantları, şınav mekik gibi kendi başınıza yapılabilecek hareketler yerine ise aletlerle çalışmayı seçiyorlar. Nedense spor, para verildiği için yapılan bir olgu haline dönüşmüş durumda.

Karşınızda KiFit Armband
Karşınızda KiFit Armband

Bu ürünümüz kendin kendine spor yapabilenlere bir istatistik, moda için “spora giden” grup içinse günün geri kalanında nasıl tembel bir yaşam sürdüklerinin kanıtı olacak bir icat. KiFit Armband (kolbandı) ismiyle satışa çıkmış bu ürün sizin gün içinde yaptığınız hemen hemen her şeyin kaydını tutacak bir görev üstlenmiş.

Ağlayan bebeğe iphone

Cannabisss | 14 November 2009 12:37

cry translator
cry translator

iphone için shazam’dan sonra yeni bir buluş daha yayınlandı: cry translator! Bu program adından da anlaşılacağı gibi ağlama sesinin ne anlama geldiğini söylüyor. Tıpkı çalan bir şarkıyı dinlettiğiniz shazam gibi cry translator da ağlama sesini kaydediyor ve anlamını size söylüyor.

cry translator
cry translator

Bunun dışında bu programla ağlama sebebini bulduktan sonra yapılabilecekler, tavsiyeler de verilmiş ve acil durumlarda aranabilecek telefonlar için yazılım dahilinde bir liste de oluşturulabiliyor.

Dünyanın En Küçük Ultrasonografi Cihazı

zabun | 28 May 2009 01:53

Signostics şirketi, dünyanın en küçük ve en hafif ultrasound görüntüleme cihazını üretti. Cihaz küçük boyutlu olmasına rağmen, etkileyici bir performansa sahip, bunun yanında fiyatı da ulaşılabilir tutulmuş. Birçok klinik uygulamada hekimlerin işlerini kolaylaştıracak cihazın, SpeqView adlı hayvan sağlığında kullanılan benzer bir başka modeli de bulunuyor.

  • 3.5MHz veya 7.5MHz problar
  • Ulaşılabilir fiyat
  • 20,000 resim sığalı microSD hafıza kartı
  • ~300g
  • İnsan ve Hayvan için kullanılan iki ayrı model
  • Stylus ile kullanılan ekran
  • Işık kaynağı
  • Kulaklık girişi
  • USB arayüz

[mobilewhack] [basın pdf] [broşür pdf]

AccuVein AV300 Taşınabilir Damar Gösterici

zabun | 20 May 2009 17:39

AccuVein AV300, damariçi her türlü müdahalede hastanın damarlarının cilt üzerinden kolaylıkla görünür olmasını sağlıyan bir cihaz. Tecrübeli hemşireler bile çeşitli hastalıklardan dolayı damar yapısı bozulmuş hastalarda damar bulmakta zorlanabiliyor. AccuVein AV300, hastaya temas etmeden, kızılötesi ışınlar aracılığı ile toplardamarların çevresine oranla daha koyu renkli şekilde belirmesini sağlıyor. Böylece damar aramadan dolayı oluşacak iritasyon, mümkün olduğunca azaltılarak hasta konforu artırılabiliyor.

[techchee] [basın] [video]

ÖNCE SAĞLIK DİYEN KLAVYE VE MOUSE

ozgendi | 16 April 2009 21:00

Medigenic Infection Control
Medigenic Infection Control

Esterline (Advanced Input Systems) adlı şirket tarafından hastaneler için üretilen Medigenic Infection Control isimli klavye temizlik konusunda aşırı titiz olanlar için birebir. Bilindik klavyeler gibi görünse de aynı değil. Düz bir yüzey ancak fiziksel tuşlar yok. Üzerindeki sistem ile üst yüzeyin ne zaman temizlenmesi gerektiği otomatik olarak hatırlatılıyor. Fiyatları biraz yüksek olsa da güzel bi’ tasarım.

Klavyenin fiyatı 140$, Farenin fiyatı 80$.

Hirsutizm

nazokiraze | 16 March 2009 17:15

Hirsutizm aşırı kıllanma olarak bilinen,androjen hormonundan,bazı timörlerden,bazı ilaçlardan kaynaklanan,aşırı kıllanma durumuna verilen isimdir.

Genellikle göğüs, bıyık,çene,favori,karın gibi bölgelerde oluşan anormal kıllanma, bazı kadınlarda erkek hormonlarının fazla salgılanmasından dolayı oluşur. Kıllanma cushing sendromu denen hastalık,virilizm ve kadın doğum hastalıkları yönünden araştırılıp, degerlendirilmesi gereken hastalar, genellikle kendi başlarına hekime danışmadan kendi kendilerine epilasyon yada kozmatik ilaçlarla bu işin üstesinden gelmeye çalışmaktadırlar. Oysa tıp bu alanda önce kıllanmanın sebebini bularak,bunun altında herhangi hastalık bulunup bulunmadıgını araştırır ve sonrasında uygun tedavi önererek çeşitli çarelere başvurmaktadır. (tedavi)