bildirgec.org

marvel hakkında tüm yazılar

“Thor 2” 2013’te vizyonda!

elizabethtaylor | 04 July 2011 23:59

Ülkemizde Nisan ayında vizyona giren fantastik aksiyon filmi Thor, neredeyse 450 Milyon Dolar hasılat elde etti. Kenneth Branagh‘ın ellerinden çıkan Thor, daha vizyondan kaldırılmamışken yapımcıların masasına yatırıldı ve filmin devamına karar verildi. Marvel tarafından yapılan açıklamaya göre 26 Temmuz 2013’te vizyona girecek olan film hakkında fazla detaya girilmedi. İlkinde Chris Hemsworth, Natalie Portman, Stellan Skarsgård, Anthony Hopkins, Tom Hiddleston, Clark Gregg ve Idris Elba gibi isimlerin rol aldıkları yapımın ikincisinde bakalım kimler oynacak…

Örümcek Adam’ı kaybettik…

queennothing | 29 June 2011 14:25

1922 doğumlu çizgi roman ustası Stan Lee ile ‘Doctor Stange’in yaratıcısı olan Steve Ditko tarafından 1962 senesinde yaratılan Spider-Man, 22 Haziran Çarşamba günü piyasaya çıkan 160. kitabından başdüşmanı Green Goblin tarafından öldürüldü. Yazar Brian Michael Bendis’in ölüm anını yazarken gözyaşlarını tutamadığını itiraf ettiği bu durum, serinin takipçilerinin de içlerini burktu.

“Deadpool”dan haber var!

queennothing | 11 April 2011 10:31

Ryan Reynolds‘un adını son zamanlarda fazlaca duyar olduk. Kariyerinin altın çağında olan Reynolds, bir başka Marvel uyarlamasında daha rol almaya hazırlanıyor. Aktörün Wolverine’den tanıdığımız Wade Wilson’u (nam-ı diğer ‘Deadpool’) canlandıracağı “Deadpool“, 2014 senesinde vizyona girecek olmasına rağmen yapımı yönetecek isim dün itibariyle internet camisasında duyuruldu. Görsel efekt uzmanı olan Tim Miller ile anlaşan yapımcılar (biri Stan Lee), filmin senaryosu için de Rhett Reese ve Paul Wernick ile anlaştılar.

Captain America: The First Avenger (2011)

queennothing | 04 January 2011 10:56

Marvel‘in sevilen süper kahraman Captain America, beyazperdeye uyarlanıyor. 1941 senesinde Jack Kirby, Joe Simon tarafından yaratılan çizgi romanı uyarlayan isim Oscar Ödüllü yönetmen Joe Johnston (The Wolfman, Jurassic Park, Jumanji). 150 Milyon Dolar gibi bir bütçeyle tamamlanan filmde ‘Captain America’yı “Fantastic Four“un ‘Johnny Storm’u Chris Evans canlandırırken, ‘Nick Fury’i Amerikan aktör Samuel L. Jackson, ‘Red Skull’u Nijeryalı aktör Hugo Weaving, ‘Abraham Erskine’yi Stanley Tucci ve ‘Chester Phillips’i de Tommy Lee Jones canlandıracak.

Sıradan bir genç olan Steve Rogers, askere alınmayınca karşısına çıkan ilk fırsatı değerlendirir ve denek olur. Deney sonucunda kendini Amerika’nın koruyucu kahramanı olarak bulan Steve, artık ‘Captain America’ olmuştur ve genç adam bu görevin önünde duran her engeli aşmaya yeminlidir. Ancak en büyük engel, Red Skull’dur ve Captain America’yı zor bir sınav beklemektedir.
Teaser videoyu izlemek için buradan buyrun.

Fantastic Four yolun sonunda…

queennothing | 02 January 2011 16:06

1961 senesinde başlayan Fantastic Four maceraları, 2011 Şubat’ında maalesef sona eriyor. Stan Lee ve Jack Kirby’nin yarattığı serinin 588. kitabını piyasaya sürecek olan Marvel, “Final Issue” adını verdiği bu eserde kahramanlarımızdan birinin öleceğini açıklamış. Final Issue’nin kapağını yayınladılar ama kimin öleceğini anca Şubat ayında öğrenebileceğiz.

Kaptan Amerika

mturkmen | 06 August 2010 10:03

2. Dünya savaşından Marvel Comics‘in çizgi filmine uyarlanan karakter. Cesur fakat bir o kadar da kaçık olan Steve Rogers Amerika‘nın süper asker yetiştirme programı kapsamında bir seri deneye gönüllü olur.
Askeri birlik onu silah insana dönüştürmeyi başarır, fakat bu işlemlerin savaşta kullanılacaklar için riske değerden daha fazlaya mal olduğuna karar verirler.
Bunun üzerine onu çeşitli Amerikan birliklerinde morali yükseltmek için kullanmaya başlarlar. Hatta bunun için ona renkli bir kostüm hazırlarlar.
Başrollerini Chris Evans Samuel L.Jackson Filmin büyük bir yankı getirmesi bekleniyor.

Link

The Avengers (2012) – Geliyorlar……..

salvador zirdeli | 19 July 2010 17:44

Çizgi roman kültürü içinde olan herkesin bildiği bazı kahramanlar vardır. Iron man, Captain America, Hulk gibi karakterler bir şekilde aklımızda yer etmiştir. Zaten eğer sinema sever biriyseniz bunların filmlerini izlemişsinizdir.

Stan Lee
Stan Lee

1922 doğumlu yüce insan, babaların babası, aşmış şahsiyet olan Marvel Comics’in beyni Stan Lee tarafından yaratılan bir çok süper kahramanın bir arada olduğu topluluk olan The Avengers, yani intikamcılar ismini duyanınız mutlaka vardır. Bu süper kahramanlar aynı malikanede yaşar ve bir olay olunca topluca çıkıp giderlerdi. Çizgi filmi kısa süre bazı televizyon kanallarında gösterildi. Ancak şimdi daha önemlisi var. Çünkü 2012 yılında bizleri muhteşem bir film bekliyor.