bildirgec.org

magento hakkında tüm yazılar

15+ Ücretsiz Magento Temaları

siriusbee | 07 June 2010 16:36

Malumunuz magento son zamanlarda en iyi açık kaynak kodlu hazır e-ticaret sistemi olarak kabul ediliyor ve popülerliği de her geçen zaman artıyor. Hal böyle olunca, kullanıcıların ücretsiz temalara olan ilgisinde de dikkate şayan bir artış görülüyor. Nereden mi biliyorum? Kendi blogumda yayınladığım ücretsiz temalardan sonra, magento kurulumu ve tema geliştirmesi ile ilgili aldığım maillerden:)

Magento, gerçekten temalarıyla da diğer açık kaynak alışveriş sistemlerinin önüne geçiyor. Her biri birbirinden şık ve profesyonel görünümlü bu temalarla, hiç bir ücret ödemen son derece güzel bir alışveriş sitesine sahip olabilirsiniz.

Magento

samaruksa | 27 February 2010 15:53

Son günlerde adını çok duyuran eticaret sistemlerinden MAGENTO dönemin en iyi yazılımlarından biri olmaya aday. Kendi sitesinden ücretsiz olarak gerekli tüm versiyon dosyalarını rahatlıkla indirebileceğiniz yazılım Oscommerce, Opencart gibi rakiplerine hava atmaya devam ediyor.Sistemin kurulmuş halini DEMO sundan görebilrisiniz. Birçok teması bulunan yazılım ücretsiz olması karşılığında çok iyi performans göstermekte.E-ticaret sistemine yüzlerce lira vermek istemeyenlere tavsiye ederim.

e-ticaret için en iyi 5 içerik yönetim sistemi

| 24 December 2009 12:26

günümüzde e-ticaret artık yeni bir ekmek kapısı haline geldi ve sektörde çok büyük paralar dönüyor. eğer siz de internetten ticaret yapmayı planlıyorsanız önünüzde birçok seçenek var. i̇şte bu yazımda bunların en ucuz yöntemi olan e-ticaret cmslerinden bahsedeceğim.

magento
magento

magento ise ücretsiz ve ücretli olarak iki çözüm sunuyor. ücretsiz diye hemen dandik bir şey olduğunu düşünmeyin gerçekten de çok kaliteli bir sistem. küçük veya orta halli bir e-ticaret için pekala uygun bir sistem. magentonun diğer bir avantajı çok fazla tema desteğinin bulunması. ücretli ve ücretsiz temalara çok kolay şekilde ulaşabilirsiniz. türkçe dil desteği de ayrı hoş bir özellik.
örnek site (ücretsiz sürüm-mağaza sayfası)
örnek site (ücretsiz sürüm-yönetim paneli)

prestashop
prestashop

prestashop da diğer bir ücretsiz e-ticaret sistemi. zaten sitelerine girdiğinizde bu işe ne kadar özen gösterdiklerini anlıyorsunuz. yine de kısaca bahsetmek gerekirse; paypal desteği, türkçe dil desteği, google analytics entegresi gibi özelliklere sahip.
örnek site (mağaza sayfası)
örnek site (yönetim paneli)

yönetim paneli için:
username: [email protected]
password: prestashop_demo

sourceForge.net 2008 Açık kaynak topluluk ödülleri açıklandı.

akif87 | 28 July 2008 13:22

SourceForge.net in düzenlediği 2008 Açık kaynak Topluluk ödülleri açıklandı.Açık kaynak programların ve projelerin en büyük destekçisi olan SourceForge.net ten düzenlenen oylama sonuçlerı şöyle…

En iyi proje OpenOffice.org
Girişim için en iyi proje OpenOffice.org
Eğitimciler için en iyi proje OpenOffice.org
Multimedya için en iyi proje VLC media player
Oyucular için en iyi proje XBMC
En iyi yeni proje Magento
Dünyayı değiştirme ihtimali olan en iyi proje Linux
Diğer katagorilerde ödül alan projeler phpMyAdmin Wine Is Not an Emulator eMule Notepad++

Daha fazlası için…

zurnanın zırt dediği yer: doğru e-ticaret sistemi

durum | 26 February 2008 10:03

evet beyler ve bayanlar, gelelim zurnanın zırt dediği yere.. hepsiburada gibi iddialı, ciddi bir alışveriş sitesi açacaksınız. opensource ve php olması ilk şart.

e-ticaret sistemi olarak ne kullanırsınız

işte birkaç seçenek:

  • joomla + virtuemart mı? (yorumlar genelde olumu, ama sistemlerin sürekli olarak ayrı ayrı güncellemesi sorun olabiliyor, ve de şu anda virtuemart joomla’nın son sürümü için hazır değil, inşallah bu ara olur)
  • drupal + virtuemart benzeri birşey mi?
  • zencart mı? (yorumlar genelde olumlu)
  • magento mu? (herkes beğenmiş, ama henüz beta, mart’ta gelmesi bekleniyor)
  • oscommerce mi? (iki senedir güncellenmiyor, şu andaki template sistemi çok kötü)

kendini test etmeye adamış site opensourcecms.com‘da sol taraftaki menude e-commerce başlığı altında birkaç sistem denenebilir durumda.

Magento – Açık kaynak e-ticaret

oceangray | 14 September 2007 19:10

Magento zend framewok altyapısını kullanan açık kaynak kodlu bir e-ticaret scripti.. E-ticaret sitelerinin binlerce ytl’ye hazırlandığını düşünürsek magneto bu alanda bir çok kişinin imdadına koşacağa benziyor..

Magento Klavuzu :