bildirgec.org

lüzumsuz hakkında tüm yazılar

Fuzuli Siteler Listesi

tenedian | 17 December 2009 11:10

Ortamda bulunup, hiçbir işe yaramayan sitelerden bir bölümünü aşağıda topladım.

Aslında bir işe yarıyorlar: Vaktiniz bol ve kafa dağıtmak istiyorsanız liste aşağıda:
misternicehands
sadece ele tıklayın, yeter…
papertoilet
çevir dur işin yoksa
Cointossr
Yazı tura atmanız gerekiyor, ama arkadaşınız yanınızda değil. Süper çözüm bu sitede.
fromthedarkpast
tek kelimeyle manasız…
brokenself
tıklarken dikkat!
flamingcursor
tinycursor
imlecinize şekil olsun derseniz…

antivirüs programı gerçekten gerekli mi?

odo | 02 December 2007 23:55

bilgisayarlar ve de özellikle internet hayatımıza girdi gireli antivirüs programları da olmazsa olmazlardan biri olarak görüldü. her ne kadar bana şimdilerde daha az virüs vakası var gibi gelse de, bilgisayarında virütik rahatsızlıklarla hiç karşılaşmayanımız herhalde olmamıştır. hatta öyle zamanlar oldu ki dünyayı saran virüs salgınlarını yaşadık. e-posta ya da messenger ağı üzerinden arkadaş gruplarını saran virüs halleri oldu. ve biz onu hiç sevmedik. elbette virüs kötü birşeydi. adı üstündeydi bir kere. virüs bu! hiv gibi… neden kötü olmasın ki?

virüs kötü ise anti-virüs’ün de iyi olması gerekir. en genel hali ile iyi olduğu su götürmez ama devreye daha başka kıstaslar girdiğinde antivirüs programlarına her daim iyi demek o kadar da kolay olmuyor.

Dharma Vektörü: Lüzumsuz Keşifler

| 30 November 2006 15:53

Erke yazısı üzerinde dönen geyikler sonunda tesadüfen losttaki dharma sekizgeninde Çinli bagua işaretlerini keşfedince sonu manasız bir araştırma içinde girdim. Esas çıkış noktam 4 8 15 16 23 42 sayılarına ulaşmaktı, ama başarısız oldum : (

Önce Dharma işaretindeki sayıları ikili sisteme göre belirledim:

Sonra karşılıklı sayılar arasında artan ilginç bir ilişki buldum:

Çıkan vektörleri kartezyen koordinatlara geçirdim:

Burada tek ilginç ilişki tek sayı uzunluktaki vektörlerin arasında ve çifti sayı uzunluktaki vektörlerin arasında 120’şer derece olmasıydı. Sonra vektörleri toplarsam ne elde ederim diye merak ettim:

zincir e-postalar…

oceangray | 08 November 2006 09:41

çoğunuzun gelen kutusuna düşmüştür bu tür e-postalar.. falan maili şu kadar şahsiyete göndermezsen şu olur diye. Bugüne kadar hep sinir oldum bu zincir e-postalara hiçbirinide adres defterimdekilere iletmedim. şu son gelen dışında…son zamanlarda aldığım bu tür postalara en anlamlı cevap..

2005-2006 yılında bana zincir mail gönderen tüm dost ve arkadaşlarıma teşekkür ederim.. sayenizde tuvalet temizlemekte kullanıldığını öğrendiğim kolayı içemez oldum aıds virüsü taşıyan iğneler popoma batacak korkusuyla sinemaya gidemez oldum. deodorantlar kanser yapıyor diye sayenizde artık bir domuz gibi kokuyorum. telefon hattımı kullanıp bana borç takarlar korkusuyla telefona bile cevap veremiyorum. üstüne kesin fare s.çmıştır diye hiçbir kutu içeceği içemiyorum. çok beğensem bile ya içkime ilaç koyup beni uyutup organlarımı çalar ve buz dolu küvetin içinde uyanırsam diye bana yaklaşanları tersliyorum. tüm birikimlerimi hastanede yatan ve ölmek üzere olan çocuklara yatırdım.beş parasız kaldım, açlıktan nefesim kokuyor. mail listesine katılırsam alacağım söylenen para,bilgisayar, cep telefonu ya da gezileri beklemekten evden dışarı çıkamaz oldum. tuzgölüne konyanın katkılarından dolayı yemeklerim tuzsuz tatsız. msn paralı olacak; adam yeşerecek mi sararacak mı beklemekten gına geldi. excel hala ne zaman emekli olurum bildirmedi. bir maili forward etmedim başıma ne belalar gelecek diye korkuyla beklemekten ruh sağlığımı kaybettim. şimdi: eğer bu maili 60 saniye içinde 1200 kişiye göndermezsen; bilesin ki ishal bir kuş sabah akşam kafana s.çacak ve hayatı sana dar edecektir. bir dost..

Kötü Şakalar ve Diğer Silinmiş Anlamsız İçerik

Ege | 02 May 2006 07:54

wikipedia‘da bazen yazarların sırf şaka olsun diye ekledikleri yazıların sonsuza dek silindiklerini sanıyorsanız buraya bakın derim. Bir çok dil için lüzümsuz yazıları saklamak adına kullanılan bu kısmın Türkçe versiyonu ne yazık ki henüz mevcut değil. Harhalde biz işi fazla “geyiğe vurmuyoruz”.