bildirgec.org

liste hakkında tüm yazılar

İPHONE’UN BLACKBERRY E KARŞI BÜYÜK ZAFERİ !!!

eyupcan199 | 28 November 2010 18:14

ChangeWave’nin yaptığı kullanıcı memnuniyeti anketini APPLE İPHONE Blackberry’e büyük fark atarak kazandı. Apple,Motorola,HTC,Samsung ve Blackberry (RİM) in toplam 1. 212 kullanıcısıyla yapılan ankette İphone kullanıcılarının anten ve dış yüzey problemlerine rağmen telefonlarından memnun kaldıkları ,Blackberry kullanıcılarının ise işletim sistemi ve hantallıktan muzdarip oldukları sonucuna ulaşıldı. Motorola ve HTC nin güçlü göründüğü ankette Samsung ve RİM(Blackberry) büyük fark ile sonuncu oldu. kaynak:http://www.macworld.com/article/155894/2010/11/changewave_satisfaction.htm

IMDb En İyi 10 Film Listesi

askmatik | 24 October 2010 14:13

Esaretin Bedeli
Esaretin Bedeli

İntermette film sitesi denince akla ilk gelen site olan IMDb’dir. Ayda 57 milyon ziyaretçisi bulunan IMDb sitesinde, tüm dünyadan filmlerle ilgili bilgilerin yanında, en iyiler ve en kötüler listeleri de mevcuttur. Bu yazımda IMDb’ye göre dünyanın en iyi 10 filmini yazacağım…

1- The Shawshank Redemption (1994) IMDbSinemalar.com
2- The Godfather (1972) IMDbSinemalar.com
3- The Godfather: Part II (1974) IMDbSinemalar.com
4- Inception (2010) IMDbSinemalar.com
5- The Good, the Bad and the Ugly (1966) IMDbSinemalar.com
6- Pulp Fiction (1994) IMDbSinemalar.com
7- Schindler’s List (1993) IMDbSinemalar.com
8- 12 Angry Men (1957) IMDbSinemalar.com
9- One Flew Over the Cuckoo’s Nest (1975) IMDbSinemalar.com
10- Star Wars: Episode V – The Empire Strikes Back (1980) IMDbSinemalar.com

Müziğin Keyfini Online Çıkartın!

Atomic Bomb | 29 September 2010 09:30

Önceki günlerde çevrimiçi müzik dinleyebileceğiniz beş siteyi incelemiştik.

Aslında Youtube’un kendi sitesinden listeler (playlist) yaratıp sırasıyla videoları dinleyip izleyebiliyorsunuz. Ancak vereceğim siteler bu listeleri gelişmiş özelliklerle birlikte sunuyor ve insanı görsel anlamda da tatmin ediyor.

StreamDrag
Bu site youtube’dan listeler yaratmanızı ve dinlemenizi sağlıyor. Siteyi kullanmak için kayıt olmanıza gerek yok, ancak kayıt olursanız birden çok playlist yaratabiliyorsunuz. Playlist yaratmak için tek yapmanız gereken istediğiniz şarkı / şarkıcıyı aratıp, istediğiniz öğeleri +’ya basıp listenize eklemek. Sitenin İngilizce ve Almanca desteği var.

MuzakBox

Siyah temasıyla biraz iç bunaltsa da, fonksiyonları gayet kullanışlı bir site. Aradığınız sanatçı ismi ile size bir liste yaratıyor ve çal butonuna bastığınız andan itibaren çalmaya başlıyor. Ancak şunu not edelim, eğer üst üste aynı sanatçıyı dinlemekten sıkılanlardansanız bu site size uygun olmayabilir.

Türkiydeki yasaklı web siteleri

darkhorn | 15 September 2010 09:57

Türkiyede yasaklı web sitelerinin listesine nerden ulaşabilirim?
Bir de sanırım genel yasaklılarlan ayrı olarak TTNet’in yasakladığı siteler var.

Bu listeyi kontrol etmeden internet sitesi yapmayın

bteoman | 19 July 2010 17:31

liste
liste

Ülkemizde doğru düzgün çalışmayan internet siteleri sorununun çözümü olabilecek birşeyler ararken bu listeyi buldum. Bir internet kullanıcısı için en rahatsız edici şey adam akıllı çalışmayan bir internet sitesi olsa gerek. Bu sorunun çözümü için herkesi bu listeyi kontrol etmeye davet ediyorum.

Sitenizi yayınlamadan önce mutlaka kontol etmeniz gerekenlerin listesi launchlistadresinde belirtilmiş. Bende türkçeleştirip paylaşmak istiyorum: