bildirgec.org

bismark

11 yıl önce üye olmuş, 13 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

AVON – Güzellik Perisi

bismark | 24 February 2010 13:39

Avon facebook’ta yeni bir oyun aplikasyonu ile karşımızda. Litespell’in katkıları ile gerçekleşen kampanyada bir peri olarak balonları ok ile vuruyorsun ve zümrütleri topluyorsun. Arkadaş daveti ve zümrüt avı ile gerçekleşen oyunun sonunda da Avon’dan hediyeler kazanıyorsun.

Kampanya metni:
İtiraf et, hep peri olmak istemiştin. İşte o şansı yakaladın. Avon ile Güzellik Perisi olmaya hazır mısın?

Küçüklüğünden peri hayal ettiğin o an geldi, sonunda peri olacaksın. Üstelik işin içinde hediyeler de var.

Zamanın eskitemediği

bismark | 21 January 2010 17:51

Tekel Birası Zamanın eskitemediği Bira sloganı ile Anadolu grup bünyesinden geri döndü.

Wanda Digital de zaman makinesi konseptli şu siteyi yapmış. Dili, tasarımı tadında olan sitenin yanı sıra kampanya kurgusunu bu siteden yaparak, Zamanın eskitemediği şeyleri bize hatırlatmak istemişler.

Zamanın eskitemediği bir değeri soru olarak soruyorlar ve cevapları blogdan topluyorlar. Ödül ise yıllar önce herkesin aklına yer eden Tekel Birası tişörtü. Facebook ve twitter hesaplarından aktif olarak, duyurumları yapıyorlar.

Ruffles’tan Yazın En Seçkin Kampanyası

bismark | 30 June 2009 17:21

“En”lerin patates cipsi Ruffles’tan yazın en seçkin yarışması: Seçen Seçene.

Seçen Seçene’ye Facebook hesabı kullanılarak giriş yapılıyor ve katılımcılar belirlenen kategoriler için arkadaşlarını seçiyorlar.

Oylamaların sonunda her kategoriden en çok oyu alan ilk 5 aday, aday gösterildikleri yarışmaya katılıp kozlarını paylaşacaklar.

En zıpır, en sulu, en şekil, en golcü hatta en yanar döner arkadaşlarını seçen ve seçtiren 5 kişi Wii + Sony Projeksiyon, 20 kişi Acer Netbook ve en çok oylayan bir kişi 1.000 TL’lik hediye çeki kazanma şansı yakalıyor.

Avea Twitter’da

bismark | 15 June 2009 09:37

Avea, internette varlığını twitter ve friendfeed gibi kanallarla sağlamaya başladı. Twitter üzerinden kampanyalarını duyururken, bu haberlerinin Friendfeed’de de çıkmasını sağladı. Friendfeed’de yeteri kadar yorum yaptığını görmesem de twitter’da kontör ve dakika hediye etme uygulaması baya takipçi toplamasına sebep olacak gibi görünüyor.
Buradan twitter hesabına ulaşabilirsiniz. Gün içinde sorulan soruya ilk doğru cevabı verene, 250 kontör veya 25 dakika veriyorlar.

Aşk küçük bir dokunuşa bakar

bismark | 20 May 2009 17:44

Samsung Touch serisi cep telefonları çerçevesinde one love one touch adında konuyu efes pilsen onle love festivale bağlayan kampanya sitesi yapmış.

Gündüz beyaz akşam siyah arka plan
Gündüz beyaz akşam siyah arka plan

Sitede açık olan AirStar adlı bir yarışma var. Air Guitar‘dan esinlenen bir oluşum. Airguitar olarak tabir edilen ve dünya şampiyonaları düzenlenen enstürman çalamayan herkesin taklit babında yaptığı türlü el hareketlerini, müzikle uyumu konu alan bir eylem. Buradan yola çıkarak darbukadan, tablaya kadar aklınıza gelebilen her türlü çalgıyı havaya karışarak çalıp videosunu siteye yüklüyorsunuz. Telefonlar vs kazanıyorsun. ama asıl önemli olan, tüm haftaların lideri festivalde sahneye çıkmaya hak kazanıyor! Bir ilke imza atan ajansı kutlamak istiyorum.

Millerdan yepyeni bir festival: Miller Freshtival

bismark | 13 May 2009 09:57

miller freshtival
miller freshtival

Türkiye’nin en “taze” festivali Freshtival, adını yeni duyurmaya başlamış yerli ve yabancı sanatçıları ağırlamaya hazırlanıyor. 30 Mayıs’ta Turkcell Kuruçeşme Arena’da gerçekleşecek festivalde, Türkiye’ye gelecek taptaze müziklerin yanı sıra film, fotoğraf ve moda tasarımı gibi sanatın farklı dallarıyla da “fresh” kavramı öne çıkıyor.

Aralarında Friendly Fires, The Whip, Gabriella Cilmi gibi yabancı sanatçıların yanı sıra Kung Fu, Multitap ve Portecho gibi yerli grupların da yer alacağı festivalin en ilgi çekici yönlerinden biri de genç yeteneklerin festival öncesi tüm deneyimlerini online platformda paylaşıyor oluşu.
Tek günlük bir festival olmak yerine uzun süreli, “fresh” kavramının deneyimlendiği bir süreç olarak tasarlanan Miller Freshtival için, şimdiden çeşitli çalışmalar yapılıyor. Pure New Media tarafından hazırlanan sosyal medya iletişim planı çerçevesinde, genç yeteneklerden oluşan taptaze bir ekip, Miller Freshtival’in tazeliğini ve yeniliğini kendi alanlarında aktarıyor. Fotoğrafçı, dansçı, sanat yönetmeni ve müzisyenden oluşan bu genç ekip, 1 ay boyunca “taze”liği diledikleri şekilde ifade ediyorlar, sokak röportajları yapıyorlar, fotoğraf çekiyorlar, sokak müzisyenleriyle sohbet ediyorlar. Ekibin tüm aktiviteleri ve deneyimleri http://millerfreshtival.blogspot.com/ adresinde yayınlanıyor, twitter’dan takip edilebiliyor.
Festival ile ilgili diğer ayrıntılar ise http://www.millerfreshtival.com/ adresinde yer alıyor.

Dance with Bob

bismark | 28 September 2007 02:16

Demin, Heather Graham’ın Conan O’Brien şova yakışır şahane açıklamasını duyunca -az sonra söyleyeceğim- kadınlar gerçekten evdeyken tek başlarına dans etmeye bayılırlar, dedim. Onun üzerine araştırma yapınca Sony Ericsson için yaratılmış ugc sitesi Dance with Bob’a rastladım. Fransız DJ Bob Sinclar’ın şarkısıyla dans edip videonu yüklüyorsun. Kazanınca da Bob Sinclar’ı canlı dinleme fırsatı veya Sony Ericsson W580 senin oluyor.

Dailymotion.com ile ortak çalışma yapmışlar. Yeni bir fikir olmayabilir. Ancak tasarım, dikkat çekicilik ve gelen videolar çok keyifli.
Heather’ın açıklamasına gelince, evinde direk dansı yapıyormuş.

mobil 1 ile pit stop

bismark | 09 July 2007 15:02

Mobil 1 motor yağlarının değeri yüksek ürünü olan Mobil 1 0W-40 yarış pistlerinde kendini ispatlamış, hafif otomobillerde de kullanılan sentetik motor yağıdır. Son yıllarda Türkiye de büyük önem kazanan Formula 1’in etkisini ve tutkusunu yaşarken, Mobil 1 Formula 1 tutkunları için bir kampanya sitesi yapmış.

Pitchallenge‘da amaç en hızlı sürede pit stop’u tamamlamak. 1 Temmuz – 1 Ağustos tarihleri arasındaki kampanyanın sonunda en kısa zamanda pit stop’u tamamlayan kişiler arasından ilk 10’a girerseniz Formula 1 bileti kazanıyorsunuz.

Kremen

bismark | 30 June 2007 23:51

Rus filmi Kremen için yapılmış kısa ve basit bir point’n’click oyunu. Bir kahve fincanı ve çay kaşığı ile hücreden nasıl kurtulunduğunu buradan öğrenebilirsiniz.