bildirgec.org

kenan doğulu hakkında tüm yazılar

gnçtrkcll kenan doğulu konserleri

kimonofight | 30 September 2010 11:45

gnçtrkcll’lilerin 11 günde 14 il için verdikleri oylar, Turkcell organizasyonuyla gerçekleştirilecek Kenan Doğulu konserlerinin hangi Anadolu illerinde yapılacağını belirledi. gnçtrkcll ayrıcalığıyla ücretsiz izlenebilecek 8 konserin ilki 1 Ekim Cuma günü İstanbul’da düzenlenecek.

Gençlerden en çok oy alan il 85 bin oy ile Adana olurken, konser yapılacak diğer iller, aldıkları oy sırasına göre; Bursa (66 bin oy), Trabzon (65 bin oy), Gaziantep (44 bin oy), Konya (43 bin oy), İzmir (41 bin oy), Ankara (40 bin oy) oldu.

on yedi pazar öğleden sonrası

kahramancayirli | 07 June 2009 23:57

1.Sertab Erener Beyaz Showda yeni şarkısını söylüyor. Nerede bu kadının eski şarkıları? Lal, Sertab Gibi nerede?..Kenan Doğulu’nun yeni şarkıları…Patron..Bu yaz deli gibi çalınır her yerde vs ama ne kadar da kötü şarkılar..Her yerde bunlar çalındığı için insanların çoğu sanıyor ki bu şarkılar güzel. Maalesef..Alternatif müzik yapanlar kenara köşeye sıkışıyor.
2.Yeryüzünde çok çok az da olsa iyi niyetli emlakçılar da varmış. Birine ben denk geldim.
3.Genel olarak tüm kitaplar, özellikle de şiir kitaplarının çok pahalı olduğunu düşünüyorum. 60 sayfalık şiir kitabına 8 tl – 10 tl etiketi yapıştırırsanız, tabii yıllarca raflarda bekler. Nasıl bir çözüm bulunabilir bu duruma…
4.Her lafı edebiyata getiriyorum. Şu sıralar tanıştığım yeni bir arkadaşımla, malum ekonomik krizin etkilerinden söz ederken konuyu kitaplara çektim. Ne okudun en son dedim 26 yaşındaki yüksek lisans öğrencisi arkadaşıma. “Bu yaşımızda Ayşe Kulin okuyacak değiliz ya.” dedi. Bir Ekonomik Tetikçinin İtirafları isimli kitabı okuyormuş. Ben tabii takıldım kaldım “Bu yaşımızda Ayşe Kulin okuyacak değiliz ya” kısmına..Çok satanlar listelerindeki kitaplar, Üstün Dökmen vb. yazarların kitapları okunmasın istiyorum. Mesela Metis’ten çıkan şiir kitapları ya da Ayrıntı Yayınlarından Yer altı Edebiyatı serisini önerelim bir kez daha.
5.Bir de hiç şiir kitabı okumayıp, hiçbir şair bilmeyip, şiir yazdım ben diye ortalığa düşenler oluyor. Upuzun, bambaşka bir yazı konusu.
6.Pazar günü, Radikal İki günü. Bu hafta sadece Cenk Özbay’ın Seyyal Taner yazısını sevdim, bir de Serkan Zihli’nin yazdıklarını. Sıcakta insan gazeteyi bile zor okuyor.
7.İnsanın her şeyden sıkıldığı anlar oluyor. Küçücük kağıt parçaları nasıl değiştiriveriyor herkesi. Ne fena. Küçücük kağıt parçalarınız var diye, normalde yüzünüze bakmayacak biri sizinle evleniyor, hürmet ediyor, sevgi gösterilerinde bulunuyor. 2001 krizinde işsiz kalan bankacıları önce karıları terk etti.
8.Hunger’ı izledim. Bir de Kırık Bir Aşk Hikayesi’ni. Selim İleri ve Ömer Kavur iyi bir iş çıkarmışlar. Hümeyra’nın oyunculuğunu da sevdim. Tipik Türk filmi. Pazar öğleden sonrama yakıştı.
9.Pazar öğleden sonralarında rahatsız edici bir şeyler var. Yeni bir haftanın eşiği. İşin eşiği.
10.Ömer Kavur’un Karşılaşma’sı da güzeldir epey. Hele ki İsmail Hacıoğlu’nun oyun kesişi, nefistir. O da başka bir pazara artık.
11.Hayatımızın en güzel günü hangisi? Yaşadık mı, geçti mi yoksa önümüzde mi? Bu pazar günü olmadığı kesin. Hayatımızın en güzel gününde ne yapıyorduk, ne yapıyor olacağız?
12.Her evden bir sürü göz, sokağı izliyor. Perdenin ardında ya da önünde. Tüm hayatları, sokak.
13.Pazar gününü betimleyecek bir renk? Özellikle de pazar öğleden sonralarını.
14.Sezen Aksu, Düş Bahçeleri-2 ile geliyor. 30 şarkıyla. Diğer popçulara verdiği şarkıları bu kez kendisi seslendiriyor, üç tane de yeni şarkı. Bakalım nasıl olacak.
15.Cumayı cumaertesini ne kadar seviyorsam pazarı o kadar sevmiyorum.
16.İnsan dönüp dolaşıp yine çocukluğuna geliyor.
17.Kör pazar.

çorba

admin | 02 March 2009 18:17

murat boz’un yeni albümü şans, çıktı. çoğu şarkısını dinledim, beğenmedim. uçurum mesela iddialı bir şarkıydı, bünye daha da keyifli, daha da iyisini istiyordu. neyse bekleyelim biraz. belki tarkan’ın şarkıları gibidir şans’taki şarkılar da. dinledikçe alışılıyordur, göreceğiz.
björk’ün şarkılarını dinliyorum bu aralar, bir de müslüm gürses’in bir ömür yetmez’ini. bilal dede resmen şarkı sözü değil şiir yazmış! müzik de garbage’tan olunca netice çok hoş..

uzay heparı sonsuza…

kahramancayirli | 02 January 2009 13:09

albümdeki tüm müziklerin sahibi: Uzay Heparı
albümdeki tüm müziklerin sahibi: Uzay Heparı

“Uzay Heparı Sonsuza” albümü çıktı, dinlediniz mi? Seda Yavuz ve Dj. Funky “C”, Adem Olan Anlar’ı, Yüksek Sadakat grubu Kadınım’ı, Sertab Erener Bu Gece Son’u, Mustafa Ceceli Karanfil’i, Burak Kut Kınalı Bebek’i, Sezen Aksu Küçüğüm’ü, 4 Yüz grubu Cahit Berkayla birlikte Masum Değiliz’i, Kenan Doğulu Onursuz Olmasın Aşk’ı, Teoman Serserim Benim’i, Gülşen Sakin Ol’u, Emre Altuğ Unutamadım’ı, Zeynep Casalini Unutursun’u ve Buz grubu da Vurulduk’u farklı bir üslupla söylemişler. Albümü baştan sona dinlediğim zaman iki şarkının söyleniş ve yeniden düzenlenişini çok beğendim: Emre Altuğ’un Unutamadım ve Gülşen’in Sakin Ol yorumlarını size de öneririm.

Hadise Eurovision 2009’da

JaAaa | 28 October 2008 21:18

54. Eurovision Şarkı Yarışması için Haside ve Şebnem Ferah arasında gidip-gelen TRT karırını Hadise olarak kılmış.Televizyon programlarında Belçika’dan da teklif geldiğini fakat reddettiğini söyleyen Hadise Türkiye’yi temsil edeceği için çok mutluymuş.Şarkıyı şov ağırlıklı yapmayı planlayan Hadise henüz şarkıları belirlememiş fakat parçayı kendi yazmayı planlıyormuş.Umarız iyi bir parça ortaya çıkarır ve dereceye girer.Başarılar Hadise..
Eurovision’un resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz.
Kaynak

Şarkı Sözünden Muhabbet

behman | 05 February 2008 23:31

şarkıcılar ve şarkıları :)
şarkıcılar ve şarkıları 🙂

Geçen gün bir arkadaştan telefonuma gelen mesajı paylaşmak istedim. şarkıcılar ve şarkılarından oluşan
şarkı sözünden muhabbet;

Berksan; öpüşelim mi?
Petek Dinçöz; git işine
Kenan Doğulu; Bir kereden hiç birşey olmaz
gülben ergen; kandıramazsın beni
çelik; benimle evlenir misin?
kayahan; neden olmasın?
gülben ergen; teşekkür ederim
tan; rica ederim
bomb; sen hiç sevdin mi?
hülya avşar; sevdim
tarkan; kimdi
kutsi; sana ne
ibrahim tatlıses; haydi söyle
sezen aksu; adı bende saklı
ebru gündeş; erkeksen söyle
seda sayan; o kendini biliyor
özcan deniz; yalvarırım
ibrahim tatlıses; sabuha
aşkın nur yengi; ay inanmıyorum
ajda pekkan; o benim dünyam
petek dinçöz; zevksiz sen de
berksan; öpüşelim mi
kenan doğulu; olmaz
candan erçetin; neden
yıldız tilbe; arkadaşımın aşkısın
gülşen; canın sağolsun

Nihayet Mustafa Sandal

| 09 July 2007 15:24

Nihayet Mustafa Sandal’ı da bir Turkcell (yan ürünü de olsa)
reklamında görebildik!

“Kaliteli pop müzik sanatçılarımızı say bakalım!” dediğimizde
kimler gelir aklınıza? 1.Tarkan, 2.Kenan Doğulu…
Bunlar aslında kaliteli olmaktan öte
kaliteli olduklarının kakalanması dolayısıyla kaliteli olan
pop müzik sanatçılarımızdır.
Bunun iindir ki popüler kültürün, tüketim çılgınlığının
kakalnmasında önemli rollaer ve paralar verilir bunlara.

Bir GSM operatörü olmaktan öte
boktan püsürük hizmetlerini kakalayarak gelir elde eden Turkcell de sırasıyla yararlandı bunlardan.