bildirgec.org

kimonofight

12 yıl önce üye olmuş, 38 yazı yazmış. 2 yorum yazmış.

I AM NUMBER FOUR /2011

kimonofight | 13 October 2010 12:42

Kendisini öldürmek üzere gelen düşmanlarından kaçmak için kimlik değiştirerek şehir şehir dolaşan John Smith’in (Alex Pettyfer) hikayesini anlatan “BEN DÖRT NUMARA” (I’M NUMBER FOUR), Eagle Eye ve Taking Lives gibi filmlerden de hatırlayabileceğiniz aksiyon sever yönetmenimiz D.J. Caruso‘ya ait.

Her defasında geçmişi ile bağı olmayan farklı karaktere bürünen John, Ohio şehrinde hayatını değiştirecek beklenmedik durumlar ve ilk aşkı (Dianna Agron) ile karşılaşır ve olaylar gelişir..

Filmin fragmanını buradan indirebilir, ayrıntılara da buradan ulaşabilirsiniz.
ABD gösterim tarihi 18 Şubat 2011

gnçtrkcll kenan doğulu konserleri

kimonofight | 30 September 2010 11:45

gnçtrkcll’lilerin 11 günde 14 il için verdikleri oylar, Turkcell organizasyonuyla gerçekleştirilecek Kenan Doğulu konserlerinin hangi Anadolu illerinde yapılacağını belirledi. gnçtrkcll ayrıcalığıyla ücretsiz izlenebilecek 8 konserin ilki 1 Ekim Cuma günü İstanbul’da düzenlenecek.

Gençlerden en çok oy alan il 85 bin oy ile Adana olurken, konser yapılacak diğer iller, aldıkları oy sırasına göre; Bursa (66 bin oy), Trabzon (65 bin oy), Gaziantep (44 bin oy), Konya (43 bin oy), İzmir (41 bin oy), Ankara (40 bin oy) oldu.

Toshiba, Satellite A665 3D ve Qosmio F60 modellerine yeni 3D özellikleri ekliyor

kimonofight | 27 September 2010 16:55

Qosmio F60
Qosmio F60

Toshiba Bilgisayar Sistemleri, Qosmio F60 ve Satellite A665 modellerinin 3D desteği ile güçlendirildiğini duyurdu. Güncellenen notebook modelleri, Blu-ray 3D™ diskleri destekleyecek ve HDMI aracılığıyla 3D film verilerini 3D televizyonlara aktarabilecek. Satellite A665 ise, HD 3D ekran ile sunulacak. Buna ek olarak, her iki notebook da 2D fimlere yepyeni bir boyut katacak 2D’den 3D’ye dönüştürme özelliğine sahip.

Güncellenen Qosmio F60 ve Satellite A665 3D modelleri, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da 2010 yılının dördüncü çeyreğinde satışa sunulacak.

referandum anketi

kimonofight | 08 September 2010 11:03

günde 700.000 kişi tarafından görüntülenip her gün 20.000’in üzerinde oylama alan www.tranket.com’un “referandum anketi” 10 eylül cuma gecesi saat 23.59’da sonuçlaniyor!

çoğunluğu gençlerin ve öğrencilerin oluşturduğu katılımcılar sadece tek bir oy hakkına sahip. “evet”, “hayır” ve “kararsızım” seçenekleri üzerinden sonuçlandırılacak ankette, “oy kullanmıyorum” seçeneği istatistiğe dahil edilmemiş.
www.tranket.com’un “internet cafe referandum anketi”, yine bir ateş yazılım ürünü olan “handycafe internet cafe programı” tarafından yürütülüp destekleniyor.

sana en uygun kişiyi bulma programı

kimonofight | 11 June 2010 17:25

insanların kişilik analizlerini şehirlerinde binlerce kişiyle karşılaştırmaları, kendileriyle yüksek uyuma sahip kişileri bulmaları ve onlarla konuşabilmeleri gerçek hayatta mümkün olmuyor maalesef. analyzer programı kullanıcılarına bunu yapabilme imkanı sunuyor.

talk so easy projesinin bir parçası olarak geliştirilmiş olan analyzer v1.0, kullanıcılarının “görsel kişilik analizi”ni oluşturuyor ve kişilik özelliklerini belirliyor. bu verileri binlerce kişinin analizleriyle karşılaştırarak birbirleriyle olan uyum noktalarını, derecelerini inceler ve kullanıcılarının şehirlerinde kendilerine en uyumlu kişiyi öğrenebilmesini sağlar.

sütaş’tan sofralariniza yepyeni bir lezzet: sütaş haydari

kimonofight | 03 June 2010 12:20

türkiye’nin doğal lezzet uzmanı sütaş, yeni lezzeti sütaş haydari ile karşımızda.

içeriğindeki gerçek ve taze sarımsak, nane, maydanoz, dereotu ve yoğurdun aynı oranda dağılımıyla oluşan sütaş haydari, hiçbir katkı maddesi içermiyor.

sütaş sarımsaklı yoğurt ve sütaş cacık ambalajları da yenilenmiş.

dünya’nın en iyi üniversiteleri öss haftasında 17. ieft yurtdışı eğitim fuarları’nda buluşuyor

kimonofight | 26 March 2010 14:49

yurtdışında eğitim görmek isteyenlerin dört gözle bekledikleri ieft yurtdişi eğitim fuarlari’nda ingiltere, amerika, avrupa, kanada ve avustralya üniversiteleri ygs 1. basamak sınavı haftasında büyük fırsatlarla türkiye’ye geliyor.yaklaşık 170 civarında yurtdışından üniversite ve kolejin katılacağı fuarda, ygs sınavına girecek öğrencilere yurtdışında üniversite eğitimi seçenekleri de sunuluyor.

türkiye’de yapılmakta olan en kapsamlı yurtdışı eğitim fuarı organizasyonu özelliğini taşıyan international education fairs of turkey (ieft), bu yıl 5 nisan 2010 tarihinde ankara’da start alacak ve türkiye’de 7 ilde düzenlenecek.

mezunlarına nobel, pulitzer, ödülleri kazandırmış, önemli siyaset adamları, devlet başkanları, cumhurbaşkanları yetiştirmiş, dünyada saygı duyulan sanat, spor, bilim ve düşünce insanları kazandıran pek çok elit üniversitenin katıldığı 17. (ieft)yurtdışı eğitim fuarları türk gençlerinin geleceklerini belirlemelerine yardımcı olacak.

imroza; ada kokulu sabunlar

kimonofight | 23 March 2010 11:26

saf zeytinyağı, diğer bitkisel yağlar ve yağmur suyundan oluşan imroza sabunları, gökçeada’da üretiliyor. lavanta, kekik, defne, çam, biberiye, ylang ylang, jojoba, gül, karanfil, sığla ağacı, tarçın, portakal, papatya ve yasemin yağlarının kokuları, cildi baştan yaratma etkileri; zeytinyağı mucizesi ve gökçeada yağmur suları imroza sabunları’nda birleşerek her türlü cilt tip ve saçta yumuşatan ve tazeleyen etkiler gösteriyor.

Tron Legacy (2010)

kimonofight | 17 March 2010 13:52

1982’de çekilen Tron filminin yönetmeni Steven Lisberger’ın bu defa yapımcılığını üslendiği Tron Legacy, 2010’un iddialı bilim kurgu filmlerinden biri. Yeni versiyonun yönetmen koltuğunda ise ilk yönetmenlik denemesi ile Joseph Kosinski’yi görüyoruz.
2010 Oscar Ödül Töreni’nde Crazy Heart ile en iyi erkek oyuncu ödülünü alan Jeff Bridges, daha önceki Trol’de olduğu gibi yeni versiyonda da başrolde.

Müziklerini Daft Punk’ın yapmış olduğu Tron Legacy’de Bruce Boxleitner da yine daha önceki filmde rol almış oyunculardan.

Film, babasının ortadan kayboluşunu araştıran 27 yaşındaki teknoloji meraklısı Kevin Flynn’ın kendini babasının 25 yıldır yaşadığı Tron’un dijital dünyasında bulması ve gelişen olayları konu alıyor.

Sonrasında karakterlerimizin oldukça gelişmiş ve tehlikeli hale gelmiş bir sanal alemde hayatta kalma serüvenlerini izleyeceğimiz film, Türkiye’de 28 Ocak 2011’de vizyone giriyor.

fragman ve ayrıntılar burada

seminer: insanı anlamak

kimonofight | 26 February 2010 14:27

psikolojinin dört temel akımından biri olan gestalt bakış açısından “insan” ın incelendiği “insanı anlamak” isimli seminer davranışlarımızın, bireysel farklılıkların, anlamlandırmamızın, acılarımızın, çatışmaların altındaki oluşumu görmek isteyen ve kendi içsel gelişiminde keyifli bir yolculuğa çıkmak isteyen herkese açık.

eğitimci:

uzman psikolog / gestalt terapisti elif istem hergüner

· sainte-pulcherie fransız kız ortaokulu, saint-benoit fransız kız lisesi, istanbul üniversitesi işletme fakültesi ve maltepe üniversitesi psikoloji yüksek lisans dalı mezunudur.