bildirgec.org

kanun hakkında tüm yazılar

Engelleniyoruz

akbelen79 | 04 March 2011 11:18

Engellerimizi yazarken nereden başlayacağımı bilemiyorum. Niye mi? Engeller bazen çok çeşitli olabiliyor. Resmi işlerimiz çoğu zaman bir engele takılıyor. Yapacak bir şey yok aslında . Sistem böyle kurulmuş ve gidiyor.

Bir de Devlet tarafından verilen özgürlüklerin ,tekrar devlet tarafından engellenmesi durumu var ki bu durum daha vahim. Ne var ki bunda dediğinizi duyar gibiyim. İnsanca yaşamak için bir yerde kanunlar vardır uygulansın diye değil mi? . Evet kanun önünde her birey eşit ama , buradaki eşitlik hükmü, iş hakimin önüne varana kadar kağıtta yazan oluyor. Fakat hakimin önüne gidince sen ne yaparsan yap , ne kadar suçsuzda olsan ispatlayamadığın sürece suçlusun. Aslında karşında bulunan adama göre uygulamaya tabi oluyorsun.

Referandum Sonuçları Oy oranları Evet Hayır oranı

NLPMaster | 12 September 2010 14:02

2010 referandum sonuçları açıklanınca anında görmek isterseniz size referandum sonuçları sayfasını haber vereyim.
İl il referandum sonuçları, ilçe ilçe referandum sonuçları, referandum evet oranı, referandum hayır oranı, referandum sonuçları grafiği, halkoylaması sonuçları, halk oylaması oranları, seçim sonuçları, referandumda evet veren iller ilçeler, referandumda hayır veren iller ilçeler incelemek için bakabilirsiniz. Burada
Bazen hayır zannettiğimiz şeylerde şer, şer zannettiğimiz şeylerde hayır olabilir. Kimbilir… O nedenle; anayasa paketi referandum oy sonuçları oranları sayıları miktarı ne olursa olsun ülkemize güzellikler getirmesini diliyorum.

Kanunlara karşı gelinmez?!

turritopsis | 08 January 2010 10:09

Kanunlara karşı gelinmez, aksi takdirde ceza alırsınız…
Özellikle bazılarına, hiç…:)

İngiltere‘de toplu taşıma araçlarında kadınların çikolata yemesi, 10 yaşından küçük çocukların çıplak vitrin mankenlerine bakması, otobüste uyuyakalmak yasaktır.

Taksiciler, “Taksi!” diye çağırılmaz, cezası 100$’dır.

XII. yüzyıldan bu yana erkekler eşlerini 21.00’den sonra dövemezler, çünkü komşular rahatsız olabilir.

Sigara yasağı ile bunu anladık ”Türkiye’de Eğitimden önce yaptırım şart”

| 05 August 2009 22:58

Sigara yasağı ile bunu anladık ”Türkiye’de Eğitimden önce yaptırım şart”.

Sigara yasağı ile
bilinçlenmeye, kurallara uymaya ve içmeyenlerin hakkına saygı duymayı birazda olsa
öğrendik.

.

Aslında bu yasak daha genişlemeli özellikle sigara tiryakisi olanlar dışarıda hatta kendi evlerinde dahi olsa 0-12 yaş grubundaki çocukların yanında sigara içilmesi yasaklanmalıdır.

Sigaranın ne kadar zararlı olduğunu bilen insanların ve bize sağlığımız için sigarayı bırakmamız yönünde tenkit eden doktorların bile sigara içtiğine şahit oluruz. O halde “Eğitimden önce yaptırım şart”

Sigarayı Yasasını Çıkarana Git Selam Söyle!

NLPMaster | 30 July 2009 23:06

Sigara Yasağı Kanununa ilginç ve eğlenceli bir tepki
Sigara Yasağı Kanununa ilginç ve eğlenceli bir tepki

“Sigara yasağını çıkarana selam söyle! Yanlış Yapmış”
Manavgat Televizyonu‘nda yer alan habere göre Manavgat Kapalı Çarşı Dernek Başkanı Duran Açıkgöz, sigara yasağını anlatan Manavgat Belediyesi görevlisine böyle tepki gösteriyor:
“Sigara yasağını çıkarana git selam söyle. Yanlış Yapmış.”
Emin Yeşil tarafından Kurgulanan ve Akif Ertuğrul ışık tarafından görüntülenen haber Sahil TV görüntüleri ile Manavgat1.com‘da şöyle yer almış.
Sigara Yasağına İlginç Tepki

Sigara yasağı ve bilmeniz gerekenler

lazaronnie | 25 July 2009 12:44

Sigara yasağı muhtemelen siz bu metinleri okurken tüm zorlayıcılığıyla yürürlükte olacak. Yasağın sinyalleri verildikten sonra kolları sıvayıp kendini bu ambargoya hazırlamak isteyenlerin bir kısmı bu kötü alışkanlıklarına çoktan veda ettiler. tabii bu zorlu işe fazla dayanamayıp tüketmeye devam edenler de oldu. hele “hiç umurumda değil, bir yolunu bulur gene de içerim” diyen bir kitle var ki, bu yazı işte tam da bu kesimi ilgilendiriyor.

Eskisi kadar rahat davranacağını sananlar ya da o son nefesin eskisi kadar lezzetli olacağını düşünenler, bir de şu başlıkları gözden geçirmeliler! Ne kadar yanıldığınızı anlayacaksınız.

Yenilenebilir Enerji Kaynakları (YEK) Yasa Tasarısı

mahirgul | 19 July 2009 11:24

Sen Kurtar
Sen Kurtar

Yenilenebilir Enerji Kaynakları yasa tasarısının (YEK) gündem dışı kalması ile ilgili olan tüm şüpheler haklı çıktı ve doğalgaz lobisinin zaferi kesinleşti.

Tabi bu olay basında çok çok az yer aldı. Tüm dünyayı etkileyecek bu kadar önemli olayların basında yer almasını bekleyemeyiz tabiki. Çünkü basın dediğin bir kukladır ve sadece görünmesi isteneni yayınlar. Neyse bu konu daha derin.

Doğalgaznedir; Bildiğimiz üzere doğalgaz da bir fosil yakıt (Çoğumuz biliyoruz sadece bilmeyenler için yazdım). Şimdi fosil yakıtların (gaz yada katı) doğaya zararlı olduğu bilinmekte olduğu halde biz neden Yenilenebilir enerji kaynakları yerine fosil yakıt kullanmaya devam ediyoruz? Bu soruyu yıllardır soruyoruz, yazıyoruz, çiziyoruz. Benzer soruları nükleer enerji üretimi içinde soruyorduk. Doğaya zarar vermeyen sistemleri geliştirmek dururken neden halen daha kendi kuyumuzu kazmaya devam ediyoruz.

Tankerler

pilli pati | 12 January 2009 10:57

natural world winner
natural world winner

Ruhumda açığa demirlemiş tankerlerin cüsseli sessizliği uzanıyor çok uzun zamandır. Yükü deli, bir kıvılcıma bakan tankerler!

İçlerindeki metalin soğuk, nemli; hani dokununca o insanı iliklerine kadar buz kestiren, yadsınamaz varlığı…

Uğradıkları hiçbir liman kendi evleri olmamış, hiçbir kaptan tam başedebilmiş değil onlarla, ne ki; bunca zaman derin suların, tehlikeli şafakların, metrelerce dalgaların sevgilisi olmuşlar. Kuzey denizlerine yalnız varıp, balinaların sonarlarını ninni tutmuşlar. Uyumuşlar, uyumuşlar.