bildirgec.org

japon hakkında tüm yazılar

John Rabe (2009)

dnz81 | 01 February 2011 09:47

1937 Nanking savaşının hemen ardından oluşturulan güvenlik bölgesindeki binlerce Çinli insanın hayatını kurtaran John Rabe’in öyküsü.
Bu tarihsel hikayede yönetmen Florian Gallenberger, başrollerdeyse Daniel Brühl, Steve Buscemive John Rabe rolünde Ulrich Tukurvar. Ulrich Tukur’u The Lives of Others (2006), The White Ribbon (2009)ve Amen. (2002) filmlerindeki başarılı performansıyla hatırlıyoruz.

Schindler’in Listesifilminin farklı bir versiyonu olan bu yapımda, John Rabe eşiyle birlikte Çin’de yaşamakta ve ünlü bir firmanın müdürlüğünü yapmaktadır. Yaşanan savaş facialarıyla birlikte kişisel bağlantılarını da kullanarak Çinli halka yardım için son kuruşuna kadar fedakarlıktan kaçınmayacaktır ki ailesi de tüm bu dramdan payına düşeni alacaktır.

3D GÖZLÜKLER ÇÖPE :))

admin | 26 December 2010 15:18

Teknolojiyi sevenler ve takip edenler için yeni bir haber.
3 boyutlu görüntü film vs izlemek için gözlüklerimizi takar öyle izleriz ve görüntü çok daha nefes kesici ve zevklidir. Uzun zamandan beri bu 3 boyutlu izleme işini bu şekilde yapıyoruz.

3 boyutlu görüntü izleyebilmek için yanımızda muhakkak 3 boyutlu gözlük bulundurmalıydık

Şimdi ise durum değişti, japonlar yine yapmış

TOTO’nuzla hijyen her yerde!!!

Beacool | 17 November 2010 11:49

Toto Travel Bidet
Toto Travel Bidet

Her nereye gitmiş ve ne kadar süre kalacak olursak olalım hepimizin yaptığı ve risk aldığı bir şey var. Tuvalet! Evet hepimiz bir şekilde birçok kez umumi ya da başkasının tuvaletini kullanıyoruz. Peki ya bu kullanımlar sırasında birkaç istenmeyen sorun yaşarsak.

Düşünelim, su kesilebilir, tuvalet kağıdı bulamayabiliriz, pis bir yere girmiş olabiliriz ya da titizliğimiz ön plana çıkabilir. İşte tam da bu noktada ilginç bir ürün hayatımıza merhaba diyor. TOTO Travel Bidet adındaki tamamen taşınabilir olan bu ürün yukarıda saymış olduğum kötü senaryoları bertaraf etmek üzere tasarlanmış. Nasıl mı?

Ürünün içine su doldurarak yanınıza aldığınızda aslında taşınabilir bir taharet musluğuna sahip oluyorsunuz. Böylece kesik su, tuvalet kağıdı bulamama, ya da pis bir yere girip oradaki kirli taharet musluğu bazıları içinse tuvalet kağıdı kullanımını yok etmiş oluyorsunuz. Basit ama etkili bir çözüm.

japonları ayakta uyutan türk kim?

maydesign01 | 05 May 2010 14:50

illinois üniversitesi
illinois üniversitesi

dünyanın en iyi 10 üniversitesinden biri olan tokyo üniversitesinde yardımcı doçent olarak görev yapan serkan anılır japonları tabiri caizse ayakta uyutmuş. uzay asansörü adlı projesi ile japonya da dillerde dolaşan bilim adamı ; türkiye den ulaştırma bakanlığından onaylı gibi gözüken NASA ya gönderilmiş sahte belgeler hazırlamış, NASA da eğitim almış astronot olarak kendini tanıtmış.üniversitenin rektörü “130 yıllık tarihimizde böyle birşeye ilk defa rastlıyoruz” diyerek olaya tepki göstermiş.serkan anılır ın üniversite ile bağlantısı kesilmiş ve tezi iptal edilmiş.itü mezunu sahte astronotumuz foto montaj ile kendine astronotgörünümü vermiş.

çakma astronot serkan anılır
çakma astronot serkan anılır

haberin kaynağı için buraya tıklayın.

japonya insan benzeri robotunu 2015’de uzaya yolluyor

FAYA85 | 29 April 2010 16:18

maido-kun
maido-kun

Nasa ,amerika birleşik devletleri için geliştirdiğini açıkladığı humanoid robonaut2 daha gün yüzüne tamamen çıkmamışken,
japon uzay araştırma merkezi sohla‘nın 2015 yılında insani (humanoid) robotu olan maido-kun‘u aya göndereceğini açıkladı.proje maliyeti 10.500.000 $ olarak tahmin edilen robot ne derece başarılı olacağı ise merek konusu

robonaut2
robonaut2

Çok eski olmasa da bir türk değişi olarak adamlar uzaya çıkıyor biz ne yapıyoruz ya da japolar yapar abi Gibi söylentiler dolaşsa da son zamanlarda gururumuz Türk samurayı serkan anılırın geliştirdiği uzay asansörü projesi göğsümüzü kabartıyor iken
projenin çalıntı olduğu ve dr.anılırın jaxa‘yı dolandırdığı iddaaları hepimizi derinden sarstı.Robot teknolojilerinin bu derece gelişmesi ve iş gücü sahasını kendi eline geçirmesi ise hizmet sektörünü derinden sarsacak.
kaynak

japonların en lezzetlisi, nedir bu umami?

missipissi | 24 March 2010 15:58

Son yıllarda çok duyar olduk bu umamiyi. peki nedir bu umami? yemeğe, geleneksel dünya mutfaklarına ya da fast food’a meraklı olanlarınız varsa duymuşlardır mutlaka umamiyi. umami, Japonca bir kelime olup, Japonca’daki anlamı “çok lezzetli” demektir. Japonlar tarafından bilim dünyasına 5.temel tat olarak girmiştir. Japonların çok sevdiği bu tadı, diğer dünya milletleri de sevmişlerdir. Neden mi?
Umami tada referans olan madde MSG (monosodyum glutamat)’dir. MSG son yıllarda ününe ün katmış olan bir hammadde. Özellikle bulyon, hazır çorba, fast food ürünlerinde et tadını arttırıcı olarak kullanılmaktadır. Ünlü olmasının nedeni ise, son zamanlardaki kanserojen yapıyor iddiaları. İddia diyorum çünkü henüz yayınlanmış, yapılan çalışmalar ile kanıtlanmış bir sonuç yok hakkında. geçen gün okuduğum bir gazete yazısı ilgimi çekti. Diyordu ki, “insanlar umami tada doğuştan alışkın”. İlginçti çünkü insanlar doğar doğmaz ne bulyon, ne hazır çorba ne de fast food ürünler tüketiyorlar. Başlığın dayandığı bilgi şuymuş: umami, anne sütünde bulunan 2 temel tattan biriymiş. Yani anne sütünde de glutamat bulunuyormuş. Şimdi anlaşılıyor sanırım, neden özellikle ufak çocukların ve gençlerin fast food ürünlerine bu kadar düşkün oldukları, değil mi 🙂

Önümüzü görmek için… SU!

Beacool | 17 February 2010 15:06

Son yıllarda üreticiler gerçekten daha bir duyarlı hale mi geldi ya da var olan “çevrecilik” dalgasını sonuna kadar sömürmek mi istiyorlar bilinmez ama birbiri ardına alternatif enerjili ürünler üretiyorlar.

Şimdiki zamazingomuzsa bir fener. NoPoPo ismiyle anılıyor. Her ne kadar bu isim aklımıza kötü espriler getirse de yararları hiç de kötü değil. Lakin insan bünyesinde yaşamak için %70’inin su olduğu gibi bu da çalışmak için suya ihtiyaç duymakta. Evet sadece su! Üstelik doldurduğunuz suyu on sene boyunca pillerdeki gibi akma derdi olmadan koruyabiliyor. Aslında illa su olmasına da gerek yok sıvı bir madde olması yeterli. Tek bir hamle ile asmalık bir tavan lambası haline de gelebiliyor. Bu da onu kampçıların ve bu gibi zamazingoları seven okurlarımız için kesinlikle kaçırılmaz bir hale getirmekte.

Üç hamlede kullanıma hazır hale gelen ürün sırasıyla içeriğindeki şırınga ile NoPoPo piline doldurulması, NoPoPo pilinin fenere takılması ve çalıştırılması kadar basit düzeyde. Ürünün detaylı özelliklerine bakacak olursak;

Evi ısıttık, sıra ayaklarda!

Beacool | 01 February 2010 11:21

Ürün biraz jartiyerimi andırıyor ne?
Ürün biraz jartiyerimi andırıyor ne?

Soba haberimden bu güne kaçınız o ürüne merak sardı bilmiyorum ama bir şekilde evdeki üşüme derdinizin çözüldüğünü umarım. Şimdi ise sıra ayaklarda. Her ne kadar bazıları “piştiiim!!” diyip ilk önce çoraplarını çıkarıp atıyorsa da, insanın üşütmeyle en çok hastalanmasına sebep olan ve en çok ısı kaybettiği bölgesinin (baş ve) ayaklar olduğunu biliyor musunuz? Japonya’da bazıları bunu biliyor ya da duymuş olmalı ki bu ürünü üretmişler.

Heat Socks EX Battery Set ismiyle üretilen bu ürün daha önce denenmiş ama pek başarılı olamamış modellere nazaran kısmi ısıtma sağlamıyor. Birleşik iletken karbon lifleriyle Heat Socks EX Battery Set tüm bir ayağın ısısını sağlamakta ve korumakta. Yapı olarak kemere ya da giysinize tutturulan bir pil ve ayar bölmesinden çoraplara bağlanan kablolarla şekillendiriliyor. Ama çoraplardaki hafif ve gizli güç üniteleri ince kablolama sistemiyle bağlanıyorlar. Bu yüzden ürünü hemen hemen tüm giysilerle giyebiliyorsunuz.

ağlayan bebek yotaro evebeyinlik öğretiyor!

beCko | 23 December 2009 20:20

daha önce çirkin robotlar görmüştüm ama, bu kadar çirkin ve ürküncünü ilk defa görüyorum!

Annneeee!!
Annneeee!!

japonyada bulunan tsukuba ünivesitesinin uchiyama laboratuvarlarında yaratılan yotaro, evebeyinlere ve büyük abi/ablalara bebekliği öğretme amacı taşıyor. bebekliğin de büyük bir kısmı ağlamak olduğundan, yotaro interaktif ekranında bulunan kanallardan ılık su çıkararak ağlamayı taklit edebiliyor.