bildirgec.org

ispanyolca hakkında tüm yazılar

İngilizce Öğrenmek İsteyenlere

Chat Noir 1 | 14 January 2011 13:34

Eğer ingilizce ya da başka bir dil öğrenmeye çalışıyor ya da geliştirmeye çalışıyorsanız.Bu sitenin size yararlı olacağını düşünüyorum.Üyeliği tamamen ücretsiz.Ama ek olanaklardan yararlanmak için ücret istiyorlar.

Online olarak çalışabiliyorsunuz.Çeşitli alıştırmalar,videolar var.Öğrenmek istediğiniz dili ana dili olarak konuşan insanlarla da iletişim kurabiliyorsunuz.Kelimelerin telaffuzunu da sesli duyabiliyorsunuz.Kelime hazinenizi de geliştirebilirsiniz.Üstelik sadece ingilizce öğrenirken değil.Eğer ispanyolca,fransızca,portekizce,rusça,almanca,italyanca öğrenmek istiyorsanız da bu site emrinize amade.Size sadece biraz gayret gösterip çalışmak kalıyor. Ayrıca ilerlemenizi de takip edebiliyorsunuz.Umarım faydalı olabilmişimdir.Siteye buradan ulaşabilirsiniz.İsterseniz ingilizce öğrenmek ile ilgili diğer yazılarıma bakabilirsiniz. Birincisi ikincisi üçüncüsü Başarılar,iyi çalışmalar!

En İyi Bedava Sözlük ve Dil Araçları

koskun | 18 November 2010 12:00

Sizlere çevirim içi ve çevrim dışı kullanabileceğiniz toplam 8 adet sözlük ve dil aracı öneriyorum.

1-dictionary .netÇevirim içi olarak google servislerini kullanır.52 çeşit dili destekler. Bilgisayar kaynaklarını çok az kullanır.Çevirim dışı kullanamazsınız.

2-babelfish instant translation Aslında bir Firefox eklentisi olan bir sözlüktür. Çeviri aynı sayfada bir tooltip de gösterilir,böylece kelime çevirmek için yeni bir sayfa açıp kapamınıza gerek kalmaz. Firefox kullananlar için iyi bir eklentidir.

Yılların Sonuçlarından Koruyan 10 iPhone Uygulaması

admin | 07 January 2010 12:19

Herkes yeni yılı sever. Her konuda yeni bir başlangıç: yeni bir bütçe, daha fit olma planları, daha organize olma ve başkalarına yardım etmek. Önceki sene gibi. Ve önceki sene..

Peki, önceki Ocak’ın etkilerinden nasıl kurtulabiliriz? Bunları bizim yerimize yapan uygulamalara başvurarak! İşte sizi yılların sonuçlarından korumayı amaçlayan 10 iPhone uygulaması:

Kilo verip ve forma girmek için:

1. DailyBurn

Bu uygulama, sizin için kalori yakma haricinde her şeyi yapıyor. Şu anki ağırlığınızla hedefinizi giriyorsunuz ve uygulama size günlük kaç kalori almanızı gerektiğini söylüyor ve ilerlemenizi gösteriyor. Hatta yediğiniz yiyecekleri girip, veritabanından kaç kalori olduğunu görebilirsiniz. Eğer yediğiniz başka şeylerin de kalorisini öğrenmek isterseniz, uygulamanın barkod okuyan yardımcı programını (Food Scanner) alabilirsiniz.($2.99) Programa girdiğiniz her şey dailyburn.com’a senkronize edilmekte.
DailyBurn ücretsizdir.

MultiTranse 23 Dilde Cümle Çeviri Programı

cuneyt789 | 05 January 2010 12:41

Bu program sayesinde Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, Çince, Arapça, Hollandaca, Yunanca, İtalyanca, İspanyolca, Portekizce, Rusça, Korece ve Japonca gibi tam 23 dil arasında karşılıklı cümle, metin çevirileri yapabilirsiniz.

Kelime, deyim, 6000 sembol ya da 23 farklı dildeki tüm metinleri sadece tek tıklamayla çevirebilirsiniz.

Programı İndirmek İçin Buraya Tıklayın

MultiTranse
MultiTranse

Twitter, Tumblr Derken Yahoo! da “Meme” Yaptı

sangarius | 03 September 2009 15:01

Twitter - Meme - Tumblr
Twitter – Meme – Tumblr

Anlık ileti paylaşım siteleri bir bir türeyedursun “Yahoo!” da boş durmayıp “Meme“‘yi duyurmuştu. (Çoğumuz duymamış olabiliriz çünkü Türkçe hizmet verilmemekte.)

Yahoo!'nun İngilizce Meme'si
Yahoo!’nun İngilizce Meme’si

Bu Twitter ve Tumblr benzeri blog hizmeti -mikrobloglama da diyebiliriz ki öyle diyolar- ilk olarak İspanyolca duyurulmuştu. Ardından Portekizce‘yi de dil ailesine katan “Yahoo! Meme” son olarak İngilizce hizmet vermeye başladığını da açıkladı.

Yahoo!'nun İspanyolca Meme'si
Yahoo!’nun İspanyolca Meme’si

Peki “Yahoo! Meme” nasıl çalışıyor?
Önce bir hesap açacaksınız ama Yahoo! hesabınızın olması da yeterli. Yazı, resim, video, müzik veya bunların karışımları ile doldurabileceğiniz boş blogunuz açılmış olacak. Blogunuza 100 karaktere kadar bir başlık ve bir de avatar ekleyebileceksiniz. Ayrıca gönderilerinizin altına bir yorum alanı da oluşturabilirsiniz.

ücretsiz radyo, cd takip, poliçe takip, veresiye takip üstüne bir de 6 dilde çeviri yapan sözlük

biSGen | 12 August 2009 10:18

Exasystem tarafından ( sanırım ofis/muhasebe çalışanları düşünülmüş öncelikle ) 6 değişik yazılım ücretsiz / tam sürüm olarak paylaşmış. Bana da bunu bildirmek/paylaşmak düşer diye düşündüm.
Paylaşılan Yazılımlar
Herhangi bir dilde sorgulama yapıldığı zaman kalan beş dili aynı anda sorgulayanSözlük ( türkçe, ingilizce, fransızca, ispanyolca, italyanca, almanca )

Ekran görüntüleri
Yenilikler
Buradan indirebiLirsiniz.

+ – + – + – +
Radyo

Normal ve portatif olmak üzere iki çeşit yükleme şansına sahip olduğunuz yazılımda, yerli ve yabancı yüzlerce radyo istasyonuna ulaşabilmek mümkün. detaylı bilgi için buraya tıklayınız.
+ – + – + – +
CD Takip

»Genel Özellikler
»Ekran Görüntüleri
»Yenilikler
»Yardım
buRadan indirebiLirsiniz.
+ – + – + – +
ve diğer yazılımlar: Veresiye, poliçe takip, Kasa Defteri

bundan iyisi “Şam’da kayısı!” 🙂
faydalı olması dileklerimle…

Google’dan Beklenen Türkçe’ye Çeviri Hizmeti

iygadem | 01 February 2009 19:29

bildirgeç japonca
bildirgeç japonca

Google‘dan beklenen adım nihayet geldi. Artık yabancı dildeki siteleri türkçe takip etmek mümkün .
Çoğumuzun daha önceden, çince ve arapça gibi latin harfler kullanmayan ya da bilmediğimiz dillerde yayınlanan çeşitli siteleri (belki ingilizceye çevrilmiş olarak) takip edebilmek için kullandığımız google’in çeviri sayfası artık türkçe çeviriyi de mümkün kılıyor. Halen bir çok eksiği olsa da, devrim niteliğinde sayılan bu özellik, hiç şüphesiz google’ın internet dünyasında en büyük katkılarından biri.

Lingua Saver..

SuBirikintisi | 19 January 2009 16:28

LinguaSaver.. İnternetteki onlarca ekran koruyucusundan biri, peki farkı ne? Diğer ekran koruyucuları gibi göz zevkinize değil, yabancı dil bilginize hitap ediyor. Yabancı dil için her fırsatta tekrar, her fırsatta yeni bir şeyler öğrenme fırsatı sunuyor.

LinguaSaver İngilizce, İspanyolca, Fransızca, İtalyanca ve Almanca öğretmek için hazırlanmış. Bu dillerden ikisini seçiyorsunuz ve program size iki dil arasında kelime ve cümlelerin çevirisini veriyor.(Burada prewiev var) Şahsen ben ingilizce-İspanyolca‘yı kullanıyorum. İngilizce’de temel kelimeleri, cümleleri biliyorsanız bu ekrankoruyucu işinize yarar.

Başta sırf eğlence olsun diye başladığınız 3. bir dil öğrenme serüveninizi daha da geliştirmenizi sağlıyor.(Bu dediklerimi bizzat ben yaşadım). Zaten programın amacı; sitede çok fazla zaman veya enerji harcamadan yabancı dillerle ilgili fikir sahibi olmanıza yardımcı olmak.