bildirgec.org

işaretler hakkında tüm yazılar

Signs (2002)

queennothing | 10 March 2011 10:39

Hint yönetmen M. Night Shyamalan‘ın yazıp, yönettiği sinema filmi “Signs“, 2002 senesinde vizyona girdi. The Sixth Sense, The Village gibi yapımlarla başarısını kanıtlamış olan Shyamalan’ın 70 Milyon Dolar’dan fazla para harcadığı filmde iki Oscar sahibi Amerikan aktör Mel Gibson, Porto Riko doğumlu aktör Joaquin Phoenix, genç oyuncu Abigail Breslin, Emmy Ödüllü aktris Cherry Jones, Rory Culkin, Ted Sutton ve Patricia Kalember gibi isimler rol alıyor. Çekimleri Amerika ve İngiltere’de yapılan film, dilimize ‘İşaretler’ olarak çevrildi.
Kendi halinde yaşayan Hess Ailesi’nin hayatı, birgün arazilerinde rastlanan tuhaf izler yüzünden değişecek ve bir daha asla eskisi gibi olmayacaktır.

Ye Dua Et Sev

admin | 08 March 2011 12:13

En son “Ye, Dua Et, Sev” isimli filmi izledim. Başroller, Julia Roberts, James Franco, Javier Bardem, Billy Crudup, Richard Jenkins tarafından paylaşılıyordu. Film, yazar Elizabeth Gilbert’ın kendi yaşadıklarından yola çıkarak yazdığı aynı isimli kitabından uyarlanmış.

Julia Roberts’ın oynadığı filmleri ve onun oyuculuğunu seviyorum. Filmde gerçekten hissediyormuş gibi oynuyor. Çok samimi bir ifadesi var. Vücut dili, bakışları hepsini çok iyi kullanmış. Sempatik bir kadın. Başarılı bir oyuncu.

binlerce ücretsiz çeşit çeşit clipart

admin | 21 January 2010 12:47

inek çıkabilir:)
inek çıkabilir:)

florida educational technology clearinghouse tarafından yayına sunulan binlerce ücretsiz cliparta buradan ulaşabilirsiniz. isterseniz konuya ve anahtar kelimeye göre özel arama yaparak aradığınız clipartlara daha hızlı ulaşabilirsiniz. çok geniş bir clipart arşivine sahip olan etc aynı zamanda sitemap sayfası ile aradığınız clipartı kategori başlıkları altında bulmanızı kolaylaştırmış. etc tasarımcılar, grafikerler, webmasterlar ve meraklıları için değerli çalışma gerçekleştirmiş.

signs (kısa film)

szoszy | 08 April 2009 08:51

http://www.dailymotion.com/relevance/search/signs/video/x87daz_signs_shortfilms

Tehlike işaretleri

hozer33 | 02 November 2007 14:20

tehlike sembolleri
tehlike sembolleri

definecilikle ilgili araştırmalarım tehlike arz eden işaretleri topladım ,resimlerimiz ve çözülen işaretlerimiz devamlı bu siteden yayınlanacaktır.. tüm macera perestlere…

ikonografi

lucy in the sky with diamonds | 12 July 2007 09:23

en çok dikkatimi çeken,en sevdiğim oluştur…
şimdi biraz açıklık getirelim ikonografi için:
Bütün geçmiş sanat olgularında karşımıza çıkan biçimlerin, kişisel ya da toplumsal inançla dinle, herhangi bir doktrinle sembolik bir ilişkisi vardır.Belli biçimler belli anlamları ifade etmek için kullanılmıştır. Örneğin erken Hıristiyan sanatında bir haç İsa’yı sembolize ederdi. İşte sanat biçimleri ile içerikleri yani anlamları arasındaki ilişkiler ikonografik ilişkilerdir. Bu ilişkileri araştıran bilgi dalına ‘ikonografi’ denir.

insanlar din’i sever; onları durdurabildikleri* ve korudukları* için…
bu yüzden ikonografilerde,özellikle ikonografik dini yapıtlarda sevilir.