bildirgec.org

imza hakkında tüm yazılar

Gmail İmzalarınızda Zengin Metin Editörünü Kullanın

electrinick | 14 July 2010 19:01

Gmail yeni özelliği ile maillerimize zengin metin editörünü kullanarak imza eklememize imkan veriyor.Bildiğimiz gibi önceden imzalarımıza resim eklemek için firefox için yazılmış scriptleri ya da thunderbird gibi e-posta istemcilerini kullanıyorduk.Bu yeni gelen özellikle herhangi bir script yüklemeye veya e-posta istemcisi kullanmaya gerek kalmadan zengin metin editörünü kullanarak etkiliyici imzalar oluşturabileceğiz.

suçlarla ilgili faydalı bilgiler

taha3045 | 12 March 2010 13:28

Yusuf Cemil Bey’in 1910 senesinde ülkemize getirdiği parmak izi tekniği polislik kavramında yepyeni bir çığır açtı,sonraki yıllar parmak izi tekniği polis okulu derslerinde teknik olarak gösterilmeye başladı.Polis Enstitüsü ilk açıldığında burada ufak bir kriminal labaratuvar açıldı.(1938) İkinci Dünya Savaşı’nda ülkemize getirtilen İsviçre’li uzman bu alandaki uzmanların yetiştirilmesine önayak oldu.

Ankara’da Alman büyükelçi Von Papen bir suikast sırasında öldürülünce bir silahın kazınmış numarası okundu ve bu olay ekspertiz işlemlerinin kapısını açtı.İkinci kriminal laboratuvarın açılması beraberinde Amerika’ya gidip ihtisas yapılmasını ve bu konuda gelişmeyi beraberinde getirdi.

imza konuları

taha3045 | 11 March 2010 16:14

İmza nedir?

Bir yazının altına bu yazıyı onayladığını, bu yazının ve içeriğinin kendisine ait olduğunu belirten ad veya işarete imza denir.

Esasen imza harflerden oluşmalı, isim ve soyadı şeklinde kullanılmalıdır.Her zaman aynı imza atılmalı, sık sık değiştirilmemelidir, eklemeler, noktalamalar aynı olmalıdır.Kişi psikolojik durumuna göre imzasını değiştiremez, keyifliyken başka, üzgünken başka imza atamaz.

İmzanın atılamadığı durumlarda mühür veya parmak damgası kullanılır.İmza atamayan kişilerin el iziyle oluşturulan işarete parmak damgası denir.Ama en iyisi el ile yazılan imzadır.Her ne kadar dünya ülkelerinin çoğunda imza isim ve soyisim yazılmasıyla kabul görse de, ülkemizde imzalar genellikle işareti anımsatır.

İmzasız tasarıma hayır…

Designerkan | 28 December 2009 12:32

Grafiker arkadaşlar merhaba

Tabiki sözüm işini profosyonel yapanlara değil. Zaten onlar işini feleğe bırakmazlar. Sözüm grafik tasarım konusunda, matbaacılık veya ajans sektöründe yeni olanlar ve müşteri kitlesi olarak çok sabırsız ve anlayışsız kitleye sahip olanlar.
Bunu neden yazıyorum? Sizin yaptığınız, verdiğiniz emeği en iyi sizinle aynı işi yapan anlar. Emeğiniz çok kıymetlidir. Çünkü o gözler çok kıymetli ve boşa ekran karşısında harcamayalım.
Emeğinizin boşa gitmesini istemiyorum.

Sabırsız ve anlayışsız müşteri derken herkesi kastetmiyorum, bana kızmasın kimse.Şöyle anlatayım. Müşteri gelir ve sizinle samimidir (veya siz öyle zannedersiniz).
– Abi nasılsın iyidir abi falan
muhabbet devam eder.
-Ya bize bir katalog lazım.
-Tamam yapalım abi.
-Ama sen kafana göre yap ben sanatçının işine karışmam.
Sen güzelce tasarlarsın falan.. Sonra mail atarsın veya print alırsın götürürsün.
-Tamam dır abi sen yaptıysan önemli değil bastır matbaaya sen. Sende güvenirsin nasıl olsa samimiyiz, abi kardeşiz ya.

Wisestamp ile mükemmel imza

ilkerugur | 24 August 2009 22:32

E-postalarımıza eklenecek imza konusu dünyanın en problemli meselesi olmasa da kafa yormamızı gerektirir. Herkesin aynı imzaya sahip olduğu Outlook gibi platformlarda font aracılığıyla ve HTML bilgisiyle farklılaşmak mümkün elbette.
Gmail ve Hotmail gibi email servislerinde de benzer bir çalışma sonrası arzu ettiğiniz imzaya kavuşabilirsiniz.
Wisestamp ise tüm bu çabayı sadece bir form doldurma işine indirgiyor ve en iyi şekilde imzanızı hazırlıyor.

Bir Firefox eklentisi olan Wisestamp Firefox’un alt köşesinde kendisine bir yer buluyor ve burada imzanızı güncellemeniz için sizi bekliyor. İş ve özel olarak iki ayrı imza tanımlamanıza izin veren Wisestamp tüm sosyal medyalarını kapsayan arşiviyle her hesabınızı bir arada tutarak mail attığınız kişinin sosyal medya ve mesajlaşma sistemlerinde size rahatlıkla ulaşmasını sağlıyor.

yorumlarımın altına imzayı nasıl ekleyebilirim?

biradamiste | 20 May 2009 15:01

merhabalar,
bildirgecte yaptığım her yorumun altına bir şeylerin otomatik yazmasını istiyorum.(yorumdan ayrı olarak bir düz çizginin altında gri renkte) bunu yapan çok kişi var görüyorum. biri bana da anlatırsa sevinirim.